Megadeth

Killing Is My Business... And Business Is Good!

KIMBABIG

V roce 1985 vydali své debutové album "Killing is My Business... and Business Is Good!", které se dočkalo poměrně velkého úspěchu. Původní producer alba byl Karat Faye, jenže ten byl po čase vyhozen z důvodu utrácení peněz na drogách, alkoholu a nezbytných věcech. Kapela vzala věci do svých rukou a producerem byl sám Dave Mustaine. Album se dočkalo poměrně vysokých ohlasů, i přes to že bylo jejich první. Toto je první hudební kus co Mustaine vydal po odchodu z Metallicy, a následně se podle tohoto stylu hraní opírá i zbytek Mustainovo nápadů. Megadeth se mnoha znaky podobá Metallice, ovšem je mnohem propracovanější, a složitější v rámci psaní hudby.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály, piano), David Ellefson (basová kytara), Chris Poland (rytmická kytara), Gar Samuelson (bicí souprava).
Album obsahuje 8 skladeb, 31m:10s.

Peace Sells.. but Who's Buying?

Better Call Saul

Peace Sells je druhé studiové album skupiny Megadeth. Vydalo jej r. 1986 hudební vydavatelství Capitol Records a jeho producenti byli Randy Burns a Dave Mustaine. Toto album se nazývá album Heroinu. Nahráli toto album ve velice náročném období života, kdy všechny peníze co přišly, tak hned zmizely v Heroinu, Cigaretách a Burgerech. Mustaine v rozhovoru v roce 2017 uvedl "Každý den jsem našel sám sebe, žebrající pro místo na spaní a nějaké jídlo co bych mohl pojíst". Album se však dočkalo vysokých ohlasů a stalo se lidmi velice oblíbené. Toto album je jedním ze zásadních kusů žánru, bere se jako jedním z kořenů Thrash Metalu, a jakožto naprostý základ a hudební vrchol Underground Thrash Metal scény.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara, doprovodné vokály), Chris Poland (kytara), Gar Samuelson (bicí).
Album obsahuje 8 skladeb, 36m:12s.

So Far, So Good... So What!

Breakin Bad

So Far, So good... So What! je třetí studiové album skupiny Megadeth. Vydali jej r. 1988, ale nahrano bylo uz v roce 1987. Producentem tohoto alba byl Paul Lani, toho ale pozdeji vymenili Michael Wagner a Dave Mustaine. Toto album bylo vrchol jejich drogové závisloti. Celá produkce byla založena na heroinu, pervitinu, alkoholu. Ovšem překvapivě se toto album i přes problémové situace, dostalo na vrchol žebříčku. Jenže tyto problémy musely mít ovšem i oběti. Mustaine se rozhodl vyhodit kytaristu Chrise Polanda a bubeníka Gara Samuelsona, z předešlích alb. Jejichž závislost na drogách převažovala už všechny meze, a Mustaine se tak rozhodl, že nejlepším rozhodnutím bude oba dva členy hodit přes palubu. Na kytaru nahradil Polanda kytarista Jeff Young, na bicí přišel Chuck Behler.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara, doprovodné vokály), Jeff Young (kytara), Chuck Behler (bicí), Steve Jones (kytarové solo v "Anarchy in the UK").
Album obsahuje 8 skladeb, 34m:26s.

Rust In Peace

Mr. Show With Bob and David

Rust In Peace je čtvrté studiové album skupiny Megadeth. Album bylo vydáno r. 1990. Je považováno za dosud nejlepší výtvor kapely a za její nejlepší sestavu. Na tomto albu se objevil kytarový virtuos Marty Friedman a s Davem Mustainem vytvořili zásadní kytarovou dvojici. V instrumentálních počinech je známá trhanými riffy, Friedmanovými orientálními sóly a Mustainovo "mečením". V tomto albu nahráli legendární píseň "Hangar 18". Tato skladba obsahuje pouze 2 sloky zpěvu, ale Marty Friedman si na ní zahrál 17 kytarových sól. Celé album je převážně založeno na válečných problémech ve světě, ale najdou se i písně kde se Mustaine dotýká svého osobního života, jako "Lucretia" a nebo "Tornado of Souls", kde si Marty Friedman zahrál jeho legendární solo, znějící jako andělský zpěv.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara, doprovodné vokály), Marty Friedman (kytara), Nick Menza (bicí).
Album obsahuje 9 skladeb, 40m:48s.

Countdown to Extinction

Countdown to Extinction je páté studiové album skupiny Megadeth. Album vydali r. 1992. Producenti alba byli Max Norman a Dave Mustaine. Album se umístilo v žebříčku "UK Albums Chart" na páté příčce; v Billboard 200 se umístilo na druhé. Dá se tedy soudit, že album bylo komerčně vskutku úspěšné, a vyšplhalo až na samotný vrchol. Mustaine tohoto nápadu, vytvořit mainstreamové dílo, dosáhl díky albu Metallicy, které Metallica vydala r. 1991. Viděl že toto albu vyletělo vzhůru jako střela, čehož se rychle chytl, a rozhodl se že napíše album na podobný styl, jako je album "Metallica" od Metallicy. Jinak se tomuto albu říká "The Black Album". Megadeth v tomto albu dost přiškrtili jejich agresivní a silně instrumentální thrash stránku, a přefiltrovali ji na "více přátelskou" rádiovou hudbu. Riffy byly více přímé, chytlavé jednoduché refrény, nápady více přímé a pochopitelnější. Nejlepší příklad tohoto je jejich rádiový hit "Symphony of Destruction", či píseň "Countdown to Extinction".

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara, doprovodné vokály), Marty Friedman (kytara), Nick Menza (bicí).
Album obsahuje 11 skladeb, 47m:26s.

Youthanasia

Youthanasia je šesté studiové album skupiny Megadeth. Album vydali r. 1994. Producenti alba byli Max Norman a Dave Mustaine. Toto album dokonale popisuje to, jak Megadeth vyměnili rychlost za sílu. Mustaine se přestěhoval do Phoenixu za účelem navrácení střízlivosti než začal pracovat na Youthanasii. Tento plán se nepovedl, a Mustaine si proto odčinil další návštěvu v léčebně. Po navrácení z léčebny, se pustil do nahrávání alba. Album bylo zrozeno v nejstřízlivější a nejstabilnější fázi v historii kapely. Max Norman podal návrh aby Megadeth zpomalili tempo ještě o něco víc než v předešlém albu (Countdown to Extinction), a zaměřili se více na silnější vokály, a radiově postavené hity. Člověka napadne, že tyto podmínky by znamenaly pro Megadeth originalitu konec.. ale pravda je přesným opakem. Mustaine přes jeho geniální intelekt dokázal i v těchto podmínkách, a jiném odvětví než byl doposud zvyklý, napsat trhácké album, které má silnou strikturu a člověka neomrzí. Nejznámější skladbou z toho alba, je skladba "A Tout Le Monde", kde Mustaine zpívá o sebevraždě a jak se loučí se všemi jemuž blízkými. Myslel si totiž, že kvůli jeho závislosti, toto znamená pro něho konec. Proto zůstal po tomto albu na překvapivě dlouhou dobu střízlivý.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara), Marty Friedman (kytara), Nick Menza (bicí).
Album obsahuje 12 skladeb, 49m:57s.

Cryptic Writings

Cryptic Writings je sedmé studiové album skupiny Megadeth. Album vydali r. 1997. Album bylo sice vydáno až 1997, ale nahráli ho už 1996. Producenti alba byli Dann Huff a Dave Mustaine. Bylo to poslední album tzv. "Originální skupiny", neboli Mustaine, Ellefson, Friedman a Menza. Tato čtveřice tvořila dohromady úžasnou partu a nahráli ty nejlepší hity za celou historii Megadeth. Bubeníka Nicka Menzu nahradil v tomto albu Jimmy DeGrasso. Nick Menza odešel na krátkou dobu z důvodu léčby rakoviny, ale ve finále tam zůstal natrvalo. O tomto albu se říká, že je to metal postavený pro radio. Megadeth se vydali po vydání Rust In Peace jinou cestou, ale toto album bylo to přelomové, které ukázalo že originalitu v sobě stále mají. Skladby jako například "Trust" nebo "Almost Honest" se dají považovat jako nejznámějšími radiovými hity kapely.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara, doprovodné vokály), Marty Friedman (kytara), Jimmy DeGrasso (bicí).
Album obsahuje 12 skladeb, 46m:44s.

The World Needs a Hero

The World Needs a Hero je deváté studiové album skupiny Megadeth. Album vydali r. 2001. Producenti alba byli Bill Kennedy a Dave Mustaine. Toto album se dá považovat jakožto navrácení zpátky k jejich kořenům. Album je více rychlé, experimentální, ale převážně thrashové. Stále má v sobě ale známky komerčnosti a mainstreamu. Mustaine dedikoval 9 minutovou píseň "When" všem nepříznivým "fanouškům", kteří nadávali na jejich změnu ve stylu hraní po posledních několik let. V podstatě chtěl tímto říct "všichni vy kreténi usomraní si můžete nasrat, já si ale vedu dobře". Toto album je první album po odchodu Martyho Friedmana, který se později odstěhoval se svojí manželkou do Japonska kde žije dodnes. V albu se objevuje píseň "Return to Hangar", což je pokračování skladby "Hangar 18" z alba "Rust In Peace". Skladba má téměř stejný text, a podobný podklad. Toto album je jediné album kde se objevuje kytarista Al Pitrelli, a poslední album kde hraje bubeník Jimmy DeGrasso. Zároveň je to album, po kterým odešel na delší dobu originální baskytarista a spoluzakladatel Megadeth, David Ellefson.

Na albu pracovali: Dave Mustaine (kytara, vokály), David Ellefson (baskytara, doprovodné vokály), Al Pitrelli (kytara), Jimmy DeGrasso (bicí).
Album obsahuje 12 skladeb, 57m:49s.