Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

341
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Interview s Jamesem

Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 01.09.05 - 10:19 Interview s Jamesem
FourteenG nedávno 31.8 vyzpovídala Jamese MacDonougha.

F: Jak jsi se cítil po příchodu do Megadeth a jak probíhalo učení se bassových partu po Davidu Ellefsonovi, kterého někdo považuje za nejlepšího basistu v metalu? Například písně jako je My last words, Tornado of souls, Take no prisoners a Peace sells? Jak jsi se cítil po vstupu na tuto pozici a učit se takovéhle veledíla?
J: No ve skutečnosti, spoustu těchto partu napsal Dave Mustaine a ne David E. No prostě jsem přišel a naučil jsem se to. Problém byl v něčem jiném. Přes dvacet let jsem hrál prstovou technikou a první věc na kterou se mě Dave zeptal bylo, jestli bych nemohl hrát písně Megadeth trsátkem. Já no to, že jo... proč ne. Takže jsem se začal učit kompletně nový styl hraní. Cvičil jsem 14hodin denně, abych si zvykl na novou techniku. Je to uplně o něčem jiném hrát písně tímhle způsobem. Všechno víc vyzní a jde slyšet každá chyba. Není to jenom o podkresu tak, jak to bylo u mé bývalé kapely. Ale byla to neskutečná zkušenost dostat se do Megadeth. Prvních pár zkoušek jsem se nemohl přestat smát, protože hraju s "Davem" [smích]. Znělo to skvěle, když jsem si sundal Ear-monitory a jenom tak jsme jamovali. Je to fakt paráda hrát tyhle linky. Obzvlášť pak Peace sells.

F: Jak jsi se vlastně dostal k Megadeth
J: No, na posledním turné Megadeth (The world needs a hero) jim v poslední etapě předskakovala kapela Iced Earth ve které jsem i hrál. To byl, dalo by se říci, takový konkurs. Pak byla poslední společná show Megadeth a Iced Earth zrušena, tak jsem se byl podívat na webovou stránku Megadeth, jestli tam nebude nějaká informace, proč se tak stalo. Našel jsem tam ale informaci, že muzikanti, kteří s Davem natáčeli poslední desku Sytem has failed, byli jen jako studioví hráči. To tedy znamenalo, že Jimmy Sloas, který nahrával basu na desce, se pravděpodobně na tour neobjeví. Kontaktoval jsem tedy webmastera a na druhý den jsem dostal e-mail od Davea. Pár dní nato, jsem s ním měl asi hodinový telefonický rozhovor. Poslal jsem mu nějaké videa a po několika dnech mi zavolal zpátky, že mě chce. Byl to velice zvláštní způsob jakým jsem se do kapely dostal, protože nešlo o zkoušku. Prostě jsem přišel a praštil do toho.

F: Cítil jsi nějaký druh vzrušení, když ti Dave zavolal, že tě chce do kapely?
J: No samozřejmě. Zrovna jsem byl na cestě a můj telefon neustále ztrácel signál. Stalo se to tak, že když mi zavolal a řekl že mě bere, o 3 vteřiny později jsem ztratil signál [smích]. Dovedeš si představit jaké to bylo strašné když jsme byli přerušeni?[smích]. Byl to strašný pocit. Každé další ráno jsem se pak probouzel s myšlenkou:" Sakra, já jsem v Megadeth". Bylo to děsivé.

F: Jaký byl rozdíl stát po boku Jona Schaffera (Iced Earth) a pak Davea Mustainea, dvou respektovaných skladatelů?
J:Je to jako noc a den, tak jako rozdíly mezi normálními lidmi. Už jsem to říkal v nějakém rozhovoru, že se citím spíš jako člen Megadeth, než jako že hraju s Davem Mustainem. Necítím se jako najatá další ruka, ale jako kus Megadeth. Je to jako obchodovat s opravdu velkými magnáty. Oba jsou naprostí profesionálové, ale jeden je víc přítel. Dave je pro mě velice dobrým přítelem a něco jako velkým bratrem (všude pořád jenom Big Brother a Vyvolený... pozn překl.). Dave je otevřen našim nápadům a funguje to na obě strany. To v mé minulé kapele nebylo.


Celý rozhovor potom najdete na http://www.fourteeng.net/megadeth.html

*****************************************
Diskuze ke článku Interview s Jamesem:
http://www.megadeth.cz/fo....php?t=262