Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

674
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 22/2/12 Chris Broderick

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 08.06.12 - 17:24 Rozhovor: 22/2/12 Chris Broderick


Chris Broderick z Megadeth: "Určitě byla v Denveru metalová scéna v roce 1988."

Až budou Megadeth hrát v Denveru, bude to návrat domů pro kytarový zázrak Chrise Brodericka, rodák z Lakewoodu a absolvent univerzity v Denveru, kde studoval klasickou kytaru. Bývalý člen kapely Jag Panzer - power metal z Colorado Springs. Brodericka poprvé upoutal zakladatel Megadeth Dave Mustaine během jeho turné, jako hostující kytarista s Nevermore, na první verzi Gigantour. Nedávno jsme odchytli Brodericka a mluvili jsme o všech věcech z Denveru.

Bude to tvé druhé vystoupení ve Fillmore s Megadeth. Cítíš určitou hrdost, když hraješ před svým domovským publikem?
Raději bych to nazval nervozitou než hrdostí (Smích).

Bude v publiku hodně členů tvé rodiny?
Bude tam celé stádo Brodericků.

S Megadeth si několikrát objel svět. Jak by si přirovnal publikum Denveru ke zbytku světa?
Byli úžasní. Vtipné je, že používám takové to zobecnění jako "Byli úplně nejlepší" nebo "Toto místo je opravdu slabé". Ale prošel jsem za tu dobu už několikrát různými místy a hodně záleží, v jaké době zrovna projíždíš. Někdy je to místo opravdu jedno z nejlepších a někdo je to opravdu slabé. Takže to nemůžu přisuzovat k nějakému určitému místu.

Jaká to byla zkušenost hrát před vyprodaných koncertem v Comfort Dental Amphitheatre před 19 000 lidmi, když byli Megadeth na Mayhem turné? Pro tebe to musí být nepřekonatelná zkušenost.
Vtipné je, že tu nebyl pouze stres z této věci, ale také stres, protože jsme tu nahrávali několik singlů, které dáme na import. Nejen, že to je moje domácí město s mými přáteli a rodinou a 19 000 dalšími lidmi a fanoušky, ale také jsme tu nahrávali. Určitě jsem byl trochu vystresovaný, ale bylo to úžasné.

Zaznamenal jsem kameru na tvé kytaře během koncertu. Bylo to z důvodu nahrávání toho koncertu?
To byla vlastně část Mayhem festivalu. Co udělali, bylo, že dali dohromady video z různých songů. Oni byli ti, kteří tam dali kameru.

Studoval si klasickou kytaru na Denverské univerzitě. Jaké to bylo, když si se vrátil s Megadeth v roce 2010 a hrál si na táboře v Magness aréně?
Bylo to skvělé tam zajít. Byl to určitý návrat do školy, protože jsem na univerzitě strávil tolik času. Bylo to jednoznačně úžasná zkušenost.

Byl si pozdraven někým z tvých profesorů nebo instruktorů na koncertě?
Nebyl. Univerzita v Denveru je velice tradiční hudební škola - takže nemají pochopení, když dojde k metalovým věcem. Mohl jsem je pozvat, ale když by se tam ukázali, bylo by to ze zdvořilosti, a ne protože by tam chtěli být.

Megadeth neodehráli koncert v Red Rocks od roku 1998. Neštouchl si Dave Mustainea a neřekl si: "Hej, měli bychom tu odehrát koncert"?
Určitě ví, že to je můj sen hrát v Red Rocks a nemůžu se toho dne dočkat. Bylo by úžasné hrát v Red Rocks.

Je to sen každého lokálního hudebníka hrát v Red Rocks a ironií je, že si hrál s Megadeth na mnohem větších událostech.
To je jedno. Red Rocks má ten šarm, je to kultovní místo tak jako tak.

Jaké osobní cíle máš spojené s Coloradem a tvou hudbou? Chtěl by sis zahrát s Colorádskou symfonií, obdržet klíč od města nebo něco takového?
Nemyslím si, že mám něco zvláštního, co bych rád udělal, až na zahrání si s jinými lokálními hudebníky a znovu obnovit, co jsem dělal na lokální úrovni, když jsem žil v Denveru.

Myslíš se zakladateli z Jag Panzer?
Ne nezbytně jen s nimi, ale také se členy další kapel, ve kterých jsem byl, jako třeba Industrial Eden. Nebyl bych proti tomu. Jsem pořád v kontaktu s Markem Briody a Rikardem Stjernquistall (členové Jag Panzer) - jsou to skvělí kluci. Takže bych nikdy nebyl proti, to je jisté!

Jaké to bylo během tvého během tvého dospívání v Denveru?
No, právě jsem zachytil konec metalového hnutí. Určitě byla v roce 1988 v Denveru metalová scéna. Mohl si hrát ve skladech, nebo si mohl pronajmout pokoj. Mohl si uspořádat večírek a bylo to zaručené balící místo. Bylo to prostě úžasné. To bylo, když jsem začínal hrát koncerty. Skončilo to velice rychle, a pak zůstaly ke hraní prázdné bary (Smích).

Jaké byly některé z koncertů, které jste hráli ve městě, když jste jen jamovali?
Byl to bar Iliff Saloon a další bary podobného charakteru. Každý jednou za čas pronajal sklad, kde by nás nevypnuli dříve, než ke koncertu skutečně došlo. Nebylo to často, kdy jsme hráli venku. Nehráli jsme žádné covery. Takže to udělalo situaci desetkrát složitější.

Nyní žiješ v L. A.. Co ti nejvíce chybí z Colorada?
Určitě moji přátelé! Lidi, které znám, všichni z mých přátel a rodiny.

Dobře Chrisi, je na čase objasnit nějaká tvá oblíbená lokální místa. Oblíbené místo?
Určitě Red Rocks!

Oblíbený místní obchod s deskami?
Nevím, jestli to byl můj oblíbený, ale byl jediný, který jsem navštěvoval nejvíce: Second Spin on Colorado Boulevard.

Oblíbená místní kapela?
Řekl bych Angellic Rage, z minulosti.

Oblíbená restaurace?
The Blue Bonnet na Alameda a Broadway.

Oblíbený bar?
Nemám žádný. Nepiju tolik, takže barová scéna nebyla něco, o co bych se zajímal.

Oblíbená horská rekreační aktivita nebo oblíbené horské město?
Snowboarding, to je jasné. Miluju všechno z horského počasí. Je to Keystone, Breck nebo i Loveland, když napadne dobrý sníh.

Zdroj: http://blogs.westword.com...php?page=2