Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

674
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 3. 4. 2013 - Dave Mustaine

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 31.05.13 - 22:05 Rozhovor: 3. 4. 2013 - Dave Mustaine
Před několika dny mělo Noisecreep příležitost sednout si s Dave Mustainem z Megadeth v kancelářích Santa Monicy v Universal Music Enterprises a diskutovat o nadcházejícím albu kapely Super Collider. Ačkoli mělo Noisecreep šanci slyšet jen pár dokončených kousků z desky (která dorazí do obchodů toto léto), první pocity naznačují, že se tato deska objeví v mnoha bilančních seznamech na konci roku. Je to opravdu tak dobré. 

Obzvláště pokud jste fanoušci Mustainových textů, skladby symbolizují podle našeho názoru zatím jednu z jeho nejlepších prací. 

"Občas je to těžké, protože někdy není tolik věcí, které se dají textově říct - krátké vtípky, ustálené výrazy, fráze - bez opakování něčeho, co už jsi dřív řekl v nějaké písni. Zvlášť, když jste známý pro svoje texty, musím se ujistit, že neříkám něco stupidního. Měl jsem na to opravdu štěstí. Nebylo v naší diskografii příliš hloupých písní," řekl hlavní mozek Megadeth. 

Když už začal téma o jeho předchozím psaní písní, Mustaine odhalil Noisecreepu píseň Megadeth, ze které není vůbec nadšený. "Pravděpodobně nejhloupější píseň, kterou kdy Megadeth udělali, je "Crush 'Em". Ne že bych ji nesnášel, protože nikdy jsme nevydali něco, co by se mi hudebně nelíbilo, ale nemám ji v oblibě." 

Píseň "Crush 'Em" se nejdříve objevila na soundtracku k akčnímu filmu Univerzální voják: Návrat, a poté se stala hlavním singlem alba Risk, vydaném v roce 1999. "Měli jsme obrovský úspěch s naším předchozím albem (1997 - Cryptic Writings), se singly a prostě se vším. To se nikdy předtím nestalo. Tak jsme navrhli, proč nedat našemu vydavatelství a našemu managementu více práce s naší další deskou, když si ta předchozí vedla tak dobře v rádiích. To byla obrovská chyba." 

"Vzpomínám si na den, kdy náš manažer v té době (Bud Prager) přišel ke mně domů a řekl: "Dostal jsem nápad. Dvě slova: Crush 'em." To ticho bylo ohlušující. Podívej, chtěl jsem napsat hokejovou píseň, protože mi bylo zle z písně "Rock and Roll" od Garyho Glittera (odsouzený sexuální násilník), která se hraje ve všech arénách. Jsem držitel permanentek na celou sezónu a je to sport pro celou rodinu. Už jsem nechtěl nikdy slyšet píseň od toho chlápka. Chtěl jsem napsat něco lepšího. Tak jsem složil riff a pak vidím Budův text a říkám si: "To není to, co jsem myslel." Takže jo, nefungovalo to," směje se zpěvák. Navzdory jeho pocitům o této písni se "Crush 'Em" umístila na 6. místě v žebříčku Mainstream Rock v roce 1999. 

S tak rozsáhlou diskografií se Noisecreep zeptalo Mustainea, jestli někdy pracoval na kytarovém riffu, jen aby si uvědomil, že už to bylo v jedné z jeho starších písní. 

"Členové kapely mi předkládali nějaké hudební nápady, ze kterých se vyklubaly věci, které jsem vlastně dříve složil. (Smích) Poslouchal jsem začátek písně jménem "Head Crusher", kterou složil Shawn Drover (bubeník Megadeth) a prostě jsem ho nenáviděl. Říkal jsem si: "Proč se mi ta věc nelíbí?" Tlačil na mě, ať si to poslechnu více, takže jsem se to konečně rozhodl naučit na kytaru. Jakmile jsem to začínal umět na kytaru, šel jsem za Shawnem: "Hele, už se nedivím, proč se mi to nelíbí, je to začátek "Take no Prisoners"." Zeptal jsem se ho, jak bych mohl použít ten stejný riff znovu." směje se Mustaine v souvislosti s písní z alba Rust in Peace (1990). 

Naštěstí pro fanoušky Megadeth, Mustaine spolupracoval s Droverem na zbytku jeho nápadů a "Head Crusher" skončil na albu Endgame (2009). "Jasně, poslechl jsem si zbytek jeho nápadu na píseň a byla to skvělá hudba. Takže někdy si musíš projít kravinama, aby ses dostal k dobrým věcem." 

Zdroj: http://www.noisecreep.com...s-writing/