Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

2114
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Vyjádření Martyho Friedmana

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 10.04.15 - 18:33 Vyjádření Martyho Friedmana

Několik dní po emotivním vyjádření Nicka Menzy, byl k určitému stanovisku dotlačen také Marty Friedman. Ten už začíná být na základě posledních rozhovorů velmi otrávený z neustálé kanonády otázek o velkém reunionu a v jednom uceleném rozhovoru vyložil karty na stůl. Kytarista Marty Friedman přiznal, že mu bylo nabídnuto místo v kapele po odchodu Chrise Brodericka, ale byl by to "velký krok zpět".

"Nevím nic o Nickově příběhu, nevím, co řekl, prostě vůbec netuším, ale řeknu toto. Samozřejmě, že mi byla nabídnuta možnost přidat se zpět k MEGADETH - nejen teď, ale i v minulosti. Pro mě ale neexistuje žádný důvod se nyní vracet. Že je v MEGADETH volné místo, neznamená "Oh, teď je moje šance přidat se k MEGADETH." Není pro to absolutně žádný důvod. Každopádně jsme s Mustainem a Ellefsonem velmi, velmi blízcí přátelé a mám je rád jako bratry. Takže když mi něco nabízí, poslouchám. Jsme si velmi blízcí. Podporuji je a přeji jim úspěch, sílu a všechno nejlepší. Ale prostě volné místo pro mě není dostatečný důvod zčistajasna vše odložit stranou jen proto, abych se přidal k jejich kapele. Prostě není."

"Pro mě by byl návrat do MEGADETH obrovský krok zpět. Obrovský. Nejsem ani trochu fanoušek nostalgie. Jako když jsme na začátku rozhovoru mluvili o skvělých časech v MEGADETH, když jsme byli v Argentině. Je to skvělý moment historie, ale to je vše. Je čas jít dál, posunout se a dělat nové věci, ne jen následovat minulost. Myslím si, že je obohacující dělat nové věci, alespoň mě to určitě obohacuje a je skvělé být umělec, jakým jsem a jakým se chci stát. Takže není důvod vracet se do minulosti."

Na dotaz jestli byl někdy znuděný hraním heavy metalové hudby. "Absolutně. Znudilo mě to velmi rychle, ale myslím si, že jako žárn se právě teď heavy metal stává mnohem lepší, než jak to bylo před deseti lety. Obsahuje mnohem více experimentování a tolik různých spoluprácí a zvláštních odboček, které heavy metal mění a stává se tak velmi, velmi osvěžujícím. Když si poslechnete moji poslední desku "Inferno", hraji tam společně s norskou kapelou SHINING, se saxofonem a je to velmi svěží a nové. Dle mého názoru je zde spousta novým elementů, které před deseti lety chyběly, nebo pěti lety. Takže v žánru je mnohem více experimentování a to včetně mě. Nechci se nikdy nudit heavy metalem, takže jsem nucen zkoušet pořád něco nového."

"Udělal jsem dvanáct sólových desek a ty neustále rostou a mění se, ale já jsem pořád ten stejný hudebník, který je nahrál. Rád dělám hodně zajímavých věcí. Mám rád velké výzvy. Chci dělat něco, na co můžu být hrdý. Nahrál jsem spoustu věcí v Japonsku, ze kterých mám opravdovou radost a že jsem měl vůbec šanci je udělat. A jsem také velmi hrdý na čas strávený v MEGADETH. Máme společnou fantastickou historii a na světě není podobná kapela, to je skvělé. Ale já se neustále snažím dělat něco nového, vzrušujícího a osvěžujícího."

Pro zájemce poslední sólové desky, zde je recenze:Marty Friedman - Inferno