Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

476
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.05.12 - 19:16 Rozhovor: 17/2/12 David Ellefson


Je to už téměř 30 let, co se dva mladí rockeři jménem Dave rozhodli sdílet svoje talenty a založit kapelu Megadeth. Dave Mustaine byl riffy drtící frontman s dlouhými zrzavými vlasy a David Ellefson přidal rytmickou sekci na baskytaru, po těch letech, pomohli definovat pojem "thrash metal." Mustaine si zranil ruku v roce 2002 a musel bojovat, aby se vrátil zpět. Když se tak stalo, Ellefson nebyl součástí plánu.

Tři alba Megadeth byli nahrány bez Ellefsona a byly tu těžké pocity mezi nimi, ale to už je teď voda pod mostem, podle baskytaristy. Dva Daveové opět skládají a vystupují jako Megadeth a v současnosti jsou headlineři Gigantour.

"Když jsem se vrátil zpět, podium bylo připravené na opravdu úžasné znovuspojení mě a Davea" řekl Ellefson v rozhovoru pro Tribune na zastávce během turné v Minesotě. "Pro mě to bylo určitým způsobem popostrčení, které jsem potřeboval."

"Dave měl spoustu práce s přeorien... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 18.05.12 - 20:30 Rozhovor: 15/2/12 David Ellefson


Veřejní nepřátelé číslo 1, 2, 3 a 4

David Ellefson není obyčejná rocková hvězda. Má bakalářské vzdělání v ekonomice, je to vydávající autor a studuje na vysvěcení v kněze v luteránském kostele. Vzhledem k tomu, že diskuze s ním přešla daleko za "pojďme mluvit o tvém posledním albu", vyklubal se z toho fascinující a zábavný rozhovor.

Spojení Ellefsona s časopisem Screamer spadá do doby, kdy Screamer byl tištěná publikace na konci 80. let. David napsal sloupek pro časopis v éře před internetem, kdy faxy byly považovány za nejmodernější technologii. Technologie od té doby rostla exponenciálně, ale Ellefsonova láska ke komunikaci s fanoušky zůstala neměnná. "Rád jsem komunikátor. To proto točím videa během turné po světě a dávám je na YouTube pro fanoušky. Před několika lety se mě lidé zeptali, jestli nechci napsat následovníka knihy Making Music Your Business, a když vím, kolik času to zabere napsat, vydat a publ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 11.05.12 - 20:37 Rozhovor: 14/2/12 Dave Mustaine


Dave Mustaine mluví o kytaře, politice a dnešní hudbě.

"Rock není mrtvý - je jen bez nápadu."

Když jsme se setkali v prosinci s frontmanem Megadeth, Dave Mustainem, kytarista hovořil o tématech jako vydání ohromujícího nového alba Th1rt3en,o jeho obnoveném přátelství s Metallicou, o psaní songů, o riffech a jak přivítal zpět Davida Ellefsona. Byl to obsáhlý rozhovor, ale přesto, když bylo po všem, to vypadalo, že toho bylo mnohem víc k diskuzi - a když máte vypravěče tak zkušeného jako je Mustaine, vždycky toho chcete víc. Takže jsme si spolu sedli znovu jednoho dne během probíhajícího turné Gigantour, kde je Megadeth headliner (program čítá také Motorhead, Volbeat a Lacuna Coil). Tentokrát se řeč zaměřila hlavně na Mustainovo propojení s kytarou, ale také jsme zeptali politicky důvtipného hudebníka na jeho myšlenky na nadcházející prezidentské volby, stejně tak na jeho názor na současné hudební klima. Jako vž... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 05.05.12 - 20:06 Shawn Drover
Dnes má Shawn Drover 46 let. Tak všechno nejlepší!

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 05.05.12 - 17:28 Nový videoklip Whose Life (Is It Anyways?)
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 04.05.12 - 16:42 Rozhovor: 3/2/12 David Ellefson


Prosím představ se čtenářům.
David Ellefson, baskytarista z Megadeth.

Jak si se stal členem Megadeth?
Potkal jsem Dave Mustainea v červnu 1983, týden po mém přestěhování z Minnesoty do Los Angeles. Nastěhoval jsem se do pokoje přímo nad něj v Hollywoodu. Právě jsem dodělal střední školu a začínal jsem další fázi svého života, v naději, že založím nebo se připojím do nové kapely v LA. O pár dní později jsem já a Dave společně jamovali na jeho novém po-Metallicovském materiálu a kapela byla od té doby založena velice rychle.

Prosím tě řekneš mi příběh o každé desce?

"Killing is my Business… and Business is good!"To bylo opravdu syrové album. Měli jsme velké naděje a očekávání z tohoto alba, ale protože to bylo nezávislé nahrávací studio, tak jsme měli málo času nebo peněz k udělání toho, v co jsme doufali. ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 27.04.12 - 19:04 Informace: 19/1/12 David Ellefson


Baskytarista Megadeth studuje pro Luteránské vysvěcení v Concordii.

Na začátku září přicestovali noví studenti do areálu Concordského Semináře v Claytonu, připojili se jako trochu odlišná skupina teologických nováčků - především typy středního věku - připojí se do školního programu, který povoluje studentům trénovat duchovenství online.

Protože konzultanti, elektrikáři, farmáři a podnikatelé ve specifickém duchovenském programu poznali jednu odlišnou osobu, před opětovným připojením do online stavu ze stovek nebo tisíců mílí daleko v týdnech, které následovali, jeden student měl příběh, který skutečně otřásl.

David Ellefson byl pobožný zakladatel legendární thrash metalové kapely Megadeth. A Ellefsonova studia na Concordii dokazují, proč dálkové vyučující seminářové programy nabírají na popularitě a v pohodlí internetového vzdělávání přinášejí nové kandidáty do bohosloveckých škol, kteří nemají šanci ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.04.12 - 00:33 Rozhovor: 23/1/12 Shawn Drover


Miluju, jak šíleně návykoví Megadeth jsou. 2011 byl další drtící rok pro kapelu vyvrcholený s vydáním jejich posledního alba TH1RT3EN a oznámením, že nový rok nakopnou s novým a vylepšeným turné Gigantour (také zde bude spousta dalších umělců, jako legendární Motorhead). Letos začne Gigantour 26. ledna v New Jersey a bude probíhat napříč celou Severní Amerikou, slibující stejnou megazábavu na jakou jste zvyklí od Davea a spol. od roku 2005. Nové album pokračuje v uznání Davea a zbytku od poznávacího alba Rust in peace, ale s přidaným bonusem, návrat baskytaristy Davida Ellefsona. Kapela byla absolutně na roztrhání na posledních 3 studiových albech od té doby, co se připojil bubeník Shawn Drover a podle všeho se chystá dělat více než jen dostát jejich masivního odkazu. Mluvil jsem s Shawnem o významu znovuspojení Ellefsona s Davem Mustainem, o novém turné, jeho zkoušce ohněm při vstoupení do kapely a spoustě dalšího. Čtěte dál… ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 13.04.12 - 00:00 Countdown to Extinction
Megadeth právě oznámili, že 7. září odehrají celou desku Countdown to Extinction v Santiagu (Chile) k 20. výročí.

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.03.12 - 21:32 Rozhovor: 21/1/12 David Ellefson
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Megadeth je kapela, která nepotřebuje představovat. Od počátků v roce 1983 nahrávají desky. 1. listopadu kapela vydala třináctou studiovou desku - Th1rt3en. Kapela byla nominována na 10. grammy za jejich singl "Public Enemy No.1" z nové desky. Gigantour 2012 se rozjede 26. ledna, na kterém se připojí Motorhead, Lacuna Coil a Volbeat. David Ellefson a já jsme mluvili o albu, turné a jaké to bylo poprvé pracovat s Johnnym K (pozn. producent desky Th1rt3en).

Ahoj Davide. Hádám, že si teď doma na dovolené. Máš nějaké speciální plány?
Vždycky mi zabere tak týden dát se dohromady z turné a srovnat se z cestování. Vracím se znovu do civilního života. To budu dělat. Je příjemné mít tuto přestávku, protože mi to dává šanci dát se dohromady do svátků. Upřímně, snažím se to nechat opravdu neformální. Mám nějaké rodinné návštěvy z města, jako třeba můj bratr. Je příjemné, když Vánoce připadají na víkend, stejně tak jako Nový rok. Snažím s... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34