Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 08.06.12 - 17:24 Rozhovor: 22/2/12 Chris Broderick


Chris Broderick z Megadeth: "Určitě byla v Denveru metalová scéna v roce 1988."

Až budou Megadeth hrát v Denveru, bude to návrat domů pro kytarový zázrak Chrise Brodericka, rodák z Lakewoodu a absolvent univerzity v Denveru, kde studoval klasickou kytaru. Bývalý člen kapely Jag Panzer - power metal z Colorado Springs. Brodericka poprvé upoutal zakladatel Megadeth Dave Mustaine během jeho turné, jako hostující kytarista s Nevermore, na první verzi Gigantour. Nedávno jsme odchytli Brodericka a mluvili jsme o všech věcech z Denveru.

Bude to tvé druhé vystoupení ve Fillmore s Megadeth. Cítíš určitou hrdost, když hraješ před svým domovským publikem?
Raději bych to nazval nervozitou než hrdostí (Smích).

Bude v publiku hodně členů tvé rodiny?
Bude tam celé stádo Brodericků.

S Megadeth si několikrát objel svět. Jak by si přirovnal publikum Denveru ke zbytku světa?
Byl... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.06.12 - 19:53 Incident v Chorvatsku!
Včera jsem informoval přes facebook o incidentu na chorvatském Metalfestu a dnes z toho udělám finální zprávu. Původně jsem to neměl v plánu, ale když vidím, jak se opět šíří tradiční sousloví za všechno může Mustaine, tak mi to nedalo.

5.6. byli na chorvatském Metalfestu napadeni Megadeth. Byli návštěvníky označeni za hlavního viníka absence kapely WASP a Dark Tranquillity. V průběhu koncertu Megadeth byli doprovázeni bučením, pískáním, skandováním WASP a v 9. písni Ashes in your mouth hodil někdo po Dave Mustaineovi kámen, který letěl kousek od jeho hlavy. Dave si toho pravděpodobně nevšiml, proto dohráli song, ale ihned poté odešli z pódia a zrušili koncert.

Spekulace, které vznikly sem už psát nebudu, ale napíšu radši, co jsem se dozvěděl od jednoho z lidí, co se dostal do zákulisí. Potkal Willie G. (kytarový technik D. Mustainea), celkem často lze vidět na videích Megadeth, který řekl, jak to ve skutečnosti bylo. Protože Dark Tranquillity ukončili koncert, tak se... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 01.06.12 - 11:51 Rozhovor: 13/2/12 Shawn Drover


Jak dlouho ti trvalo nahrát bicí pro nové album Megadeth - Th1rt3en?
Nahrávání bicích zabralo něco kolem tří týdnů a celý vstupní proces byl velmi zábavný.

Jaký to byl pocit vidět Třináctku debutovat na čísle 11 na žebříčku Billboard?
Já si myslím, že je vždy skvělá věc, když se tvá hudba umístí na nějakém žebříčku. Měl jsem to štěstí, že každá deska Megadeth debutovala vysoko na žebříčcích Billboard, stejně tak jako na kupě žebříčků po celém světě.

Přibližně kolik nahrávek děláš k jednomu materiálu, aby si byl spokojený s každou písní?
Obvykle dělám něco kolem 7 nahrávek ke každému songu, na každé nahrávce dělám odlišné věci. Kupodivu 4-5 byly nahrávky, které většinou končí na desce.

Jaké to bylo nahrávat leden - červenec 2011 ve Vicově garáži (Vic's Garage - studio Davea Mustainea)?
My jsme vlastně desku nahrávali mezi červencem a září 2011 v celkové délce... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.05.12 - 19:16 Rozhovor: 17/2/12 David Ellefson


Je to už téměř 30 let, co se dva mladí rockeři jménem Dave rozhodli sdílet svoje talenty a založit kapelu Megadeth. Dave Mustaine byl riffy drtící frontman s dlouhými zrzavými vlasy a David Ellefson přidal rytmickou sekci na baskytaru, po těch letech, pomohli definovat pojem "thrash metal." Mustaine si zranil ruku v roce 2002 a musel bojovat, aby se vrátil zpět. Když se tak stalo, Ellefson nebyl součástí plánu.

Tři alba Megadeth byli nahrány bez Ellefsona a byly tu těžké pocity mezi nimi, ale to už je teď voda pod mostem, podle baskytaristy. Dva Daveové opět skládají a vystupují jako Megadeth a v současnosti jsou headlineři Gigantour.

"Když jsem se vrátil zpět, podium bylo připravené na opravdu úžasné znovuspojení mě a Davea" řekl Ellefson v rozhovoru pro Tribune na zastávce během turné v Minesotě. "Pro mě to bylo určitým způsobem popostrčení, které jsem potřeboval."

"Dave měl spoustu práce s přeorien... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 18.05.12 - 20:30 Rozhovor: 15/2/12 David Ellefson


Veřejní nepřátelé číslo 1, 2, 3 a 4

David Ellefson není obyčejná rocková hvězda. Má bakalářské vzdělání v ekonomice, je to vydávající autor a studuje na vysvěcení v kněze v luteránském kostele. Vzhledem k tomu, že diskuze s ním přešla daleko za "pojďme mluvit o tvém posledním albu", vyklubal se z toho fascinující a zábavný rozhovor.

Spojení Ellefsona s časopisem Screamer spadá do doby, kdy Screamer byl tištěná publikace na konci 80. let. David napsal sloupek pro časopis v éře před internetem, kdy faxy byly považovány za nejmodernější technologii. Technologie od té doby rostla exponenciálně, ale Ellefsonova láska ke komunikaci s fanoušky zůstala neměnná. "Rád jsem komunikátor. To proto točím videa během turné po světě a dávám je na YouTube pro fanoušky. Před několika lety se mě lidé zeptali, jestli nechci napsat následovníka knihy Making Music Your Business, a když vím, kolik času to zabere napsat, vydat a publ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 11.05.12 - 20:37 Rozhovor: 14/2/12 Dave Mustaine


Dave Mustaine mluví o kytaře, politice a dnešní hudbě.

"Rock není mrtvý - je jen bez nápadu."

Když jsme se setkali v prosinci s frontmanem Megadeth, Dave Mustainem, kytarista hovořil o tématech jako vydání ohromujícího nového alba Th1rt3en,o jeho obnoveném přátelství s Metallicou, o psaní songů, o riffech a jak přivítal zpět Davida Ellefsona. Byl to obsáhlý rozhovor, ale přesto, když bylo po všem, to vypadalo, že toho bylo mnohem víc k diskuzi - a když máte vypravěče tak zkušeného jako je Mustaine, vždycky toho chcete víc. Takže jsme si spolu sedli znovu jednoho dne během probíhajícího turné Gigantour, kde je Megadeth headliner (program čítá také Motorhead, Volbeat a Lacuna Coil). Tentokrát se řeč zaměřila hlavně na Mustainovo propojení s kytarou, ale také jsme zeptali politicky důvtipného hudebníka na jeho myšlenky na nadcházející prezidentské volby, stejně tak na jeho názor na současné hudební klima. Jako vž... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 05.05.12 - 20:06 Shawn Drover
Dnes má Shawn Drover 46 let. Tak všechno nejlepší!

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 05.05.12 - 17:28 Nový videoklip Whose Life (Is It Anyways?)
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 04.05.12 - 16:42 Rozhovor: 3/2/12 David Ellefson


Prosím představ se čtenářům.
David Ellefson, baskytarista z Megadeth.

Jak si se stal členem Megadeth?
Potkal jsem Dave Mustainea v červnu 1983, týden po mém přestěhování z Minnesoty do Los Angeles. Nastěhoval jsem se do pokoje přímo nad něj v Hollywoodu. Právě jsem dodělal střední školu a začínal jsem další fázi svého života, v naději, že založím nebo se připojím do nové kapely v LA. O pár dní později jsem já a Dave společně jamovali na jeho novém po-Metallicovském materiálu a kapela byla od té doby založena velice rychle.

Prosím tě řekneš mi příběh o každé desce?

"Killing is my Business… and Business is good!"To bylo opravdu syrové album. Měli jsme velké naděje a očekávání z tohoto alba, ale protože to bylo nezávislé nahrávací studio, tak jsme měli málo času nebo peněz k udělání toho, v co jsme doufali. ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 27.04.12 - 19:04 Informace: 19/1/12 David Ellefson


Baskytarista Megadeth studuje pro Luteránské vysvěcení v Concordii.

Na začátku září přicestovali noví studenti do areálu Concordského Semináře v Claytonu, připojili se jako trochu odlišná skupina teologických nováčků - především typy středního věku - připojí se do školního programu, který povoluje studentům trénovat duchovenství online.

Protože konzultanti, elektrikáři, farmáři a podnikatelé ve specifickém duchovenském programu poznali jednu odlišnou osobu, před opětovným připojením do online stavu ze stovek nebo tisíců mílí daleko v týdnech, které následovali, jeden student měl příběh, který skutečně otřásl.

David Ellefson byl pobožný zakladatel legendární thrash metalové kapely Megadeth. A Ellefsonova studia na Concordii dokazují, proč dálkové vyučující seminářové programy nabírají na popularitě a v pohodlí internetového vzdělávání přinášejí nové kandidáty do bohosloveckých škol, kteří nemají šanci ... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35