Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.04.12 - 00:33 Rozhovor: 23/1/12 Shawn Drover


Miluju, jak šíleně návykoví Megadeth jsou. 2011 byl další drtící rok pro kapelu vyvrcholený s vydáním jejich posledního alba TH1RT3EN a oznámením, že nový rok nakopnou s novým a vylepšeným turné Gigantour (také zde bude spousta dalších umělců, jako legendární Motorhead). Letos začne Gigantour 26. ledna v New Jersey a bude probíhat napříč celou Severní Amerikou, slibující stejnou megazábavu na jakou jste zvyklí od Davea a spol. od roku 2005. Nové album pokračuje v uznání Davea a zbytku od poznávacího alba Rust in peace, ale s přidaným bonusem, návrat baskytaristy Davida Ellefsona. Kapela byla absolutně na roztrhání na posledních 3 studiových albech od té doby, co se připojil bubeník Shawn Drover a podle všeho se chystá dělat více než jen dostát jejich masivního odkazu. Mluvil jsem s Shawnem o významu znovuspojení Ellefsona s Davem Mustainem, o novém turné, jeho zkoušce ohněm při vstoupení do kapely a spoustě dalšího. Čtěte dál… ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 13.04.12 - 00:00 Countdown to Extinction
Megadeth právě oznámili, že 7. září odehrají celou desku Countdown to Extinction v Santiagu (Chile) k 20. výročí.

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.03.12 - 21:32 Rozhovor: 21/1/12 David Ellefson
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Megadeth je kapela, která nepotřebuje představovat. Od počátků v roce 1983 nahrávají desky. 1. listopadu kapela vydala třináctou studiovou desku - Th1rt3en. Kapela byla nominována na 10. grammy za jejich singl "Public Enemy No.1" z nové desky. Gigantour 2012 se rozjede 26. ledna, na kterém se připojí Motorhead, Lacuna Coil a Volbeat. David Ellefson a já jsme mluvili o albu, turné a jaké to bylo poprvé pracovat s Johnnym K (pozn. producent desky Th1rt3en).

Ahoj Davide. Hádám, že si teď doma na dovolené. Máš nějaké speciální plány?
Vždycky mi zabere tak týden dát se dohromady z turné a srovnat se z cestování. Vracím se znovu do civilního života. To budu dělat. Je příjemné mít tuto přestávku, protože mi to dává šanci dát se dohromady do svátků. Upřímně, snažím se to nechat opravdu neformální. Mám nějaké rodinné návštěvy z města, jako třeba můj bratr. Je příjemné, když Vánoce připadají na víkend, stejně tak jako Nový rok. Snažím s... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 23.03.12 - 19:59 Rozhovor: 22/12/11 Chris Broderick
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Chris Broderick z Megadeth mluví o zimním kytarovém návratu dua Skolnick a Broderick a o "Th1rt3en"

"Myslím, že způsob jakým hraješ na kytaru, zobrazuje tvoji osobnost" vysvětluje kytarista Megadeth Chris Broderick. "Vyzařuje to, kdo jsi jako osoba. Pro mě byla vždycky velká nutnost přesně pochopit, co dělám a proč to tak fungovalo. Přes to jsem se dostal ve všech lekcích a to všechno jsem se naučil." Nyní předává svoje znalosti na celou novou legii začínajících drtičů na Skolnick a Broderick zimní kytarový návrat od 26. prosince do 30. prosince 2011 v Big Indian - New York. Spolupracuje se spřáteleným drtičem, legendárním Alexem Skolnickem (Testament, Alex Skolnick trio, Trans-Siberian Orchestra) pro tento inovativní a informativní zimní kytarový tábor. Studenti se učí nespočet technik od těchto dvou mistrů a všichni spolu jamují. Není nic lepší pro trénink mladého kytarového hrdiny…

Odkud vznikl nápad na Skolnick a Bro... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 09.03.12 - 20:35 Rozhovor: 14/12/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už neexistuje]

Třináctka se jeví jako šťastné číslo pro Davea Mustainea

Děje se toho poměrně hodně (nebo dít bude) v zemi Megadeth. Samozřejmě, je tu poslední studiovka "Th1rt3en", jedno z nejhezčích alb za ty roky a poté 10. prosince jam Metallicy a Davea Mustainea, znovu společně na podiu, hrají staré songy, na jednom z koncertů Metallicy v rámci 30. výročí ve Fillmore v San Franciscu (Kalifornie) - vzpomínková událost, která přivedla každého od Jasona Newsteda po Lloyda Granta a Rona McGovneyho, aby to společně oslavili. A brzo odstartuje Gigantour - 26. ledna v Camdenu (New Jersey). mega-Megadeth turné s Motorhead, Volbeat a Lacuna Coil (všechny kapely osobně vybrány Daveem Mustainem, samozřejmě).

Nové album zní čerstvě a energicky. Myslíš, že návrat Davida Ellefsona s tím má co dělat?
Oh, všechno s ním mělo co do činění. Bylo to bez něj na nic.

No, tak jsem to nemyslel. (Smích)
(Smích) Já vím, teď si s tebou hraju. Jasně, ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 06.03.12 - 10:47 Chris Broderick
[tento obrázek už neexistuje]

Dnes má Chris Broderick 42 let. Tak všechno nejlepší a ještě spoustu let v Megadeth!
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 02.03.12 - 18:43 Rozhovor: 21/11/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už neexistuje]

Podívejte se na 10 nejcennějších posedlostí Davea Mustainea (Včetně mini koně!)

O našem hostovi
Když byl nespoutaný sekerník, thrashový král Dave Mustaine vyhozen z Metallicy v roce 1983, rozjel Megadeth jako akt odplaty. Ačkoli legendární metalové postavy provázely jejich rozdíly, je fér říct, že rozdělení fungovalo pro obě strany. "Byl jsem jen zrzavé děcko, a další věc co vím, každý mi chtěl dávat svoje drogy nebo svoje holky." říká. Dnes, úspěch znamená něco jiného. Mustaine, 50, žije na rozlehlém ranči mimo San Diego se dvěma dospívajícími dětmi a jeho ženou Pamelou. Megadeth zatím vydali třinácté album, překvapivě syrové, úžasně hlasité a trefně pojmenované "Th1rt3en".

1) AC/DC - Let there be rock. Prodával jsem trávu a ta holka, co pracovala v obchodě s deskami, mi platila v albech. Vzpomínám si, jak jsem ho poprvé pustil - první song se jmenoval "Go Down" a obal zobrazoval nejšílenější chuligány, které jsem kdy viděl.... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.02.12 - 18:59 Rozhovor: 20/10/2011Megadeth se připravují na třinácté studiové album - vhodně pojmenované "Th1rt3en" - z jejich dlouhé a proslulé kariery, zatímco právě dokončili druhý koncert Big4 v USA. Rockpages podnikne jízdu s Davidem "Juniorem" Ellefsonem zpět v čase, vrhneme světlo na kapelu dnes a prozkoumáme budoucnost. Takže, vložte do svého CD přehrávače "Peace Sells…" nebo "Rust In Peace" (nebo si přidejte jiné album podle volby), usaďte se, relaxujte a užijte si, co pro nás měl Junior na skladě…

Davide, v první řadě, jak šel koncert na Yankees?
No, jak víš, Dave měl nějaké problémy se svým krkem, které ho provázely během našeho předchozího turné v srpnu. Rozhodl se hledat lékařskou péči a absolvoval nějaké rentgeny. Takže, teď se s tím vyrovnává a samozřejmě potřebuje odpočinek. Ale, ke koncertu na stadionu Yankees… byl to jeden koncert přesně uprostřed dovolené. Bylo to trochu problematické, když byl Dave v bolestech, ale splnil s... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.02.12 - 19:41 Rozhovor: 6/10/11 Shawn DroverMegadeth byli na předních pozicích thrash metalu téměř 30 let a nic nenasvědčuje tomu, že by to měli vzdávat, zatím. Jak se blíží předvečer vydání třináctého alba Megadeth, ironicky nazvaného "Th1rt3en". Metal Obsession si sedli s bubeníkem Megadeth, Shawnem Droverem a diskutovali o posledních krocích kapely. Ponořili jsme se do osobního myšlení Shawna, aby jsme odhalili jeho osobní názory vůči politické hierarchii a společenských problémech, která neustále naplňuje a tolik podněcuje naléhavé texty Megadeth plus mluvili jsme také o novém albu.

Hej Shawne. Jak se daří?
(nasadil typický australský přízvuk) Dobře! Jak se daří tobě, kámo!

(Smích) Není to špatné díky, kámo! Jak je na tom Dave Mustaine po operaci? Zotavuje se dobře?
Jo, zotavuje se opravdu dobře. Všechno jde opravdu dobře a operace byla kompletně úspěšná. Víš, potřebuje čas na uzdravení a to zabere nějaký čas. Potřebuje se dát do kupy p... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.02.12 - 19:27 Rozhovor: 5/10/11 Shawn Drover


Thrash metaloví pionýři Megadeth jsou zpět s jejich 13. studiovou deskou, nazvanou "Th1rt3en". Bubeník Shawn Drover si s námi popovídal o novém albu, následujícím turné a budoucím vývoji kapely.

Bylo uvedené, že "Třináctka" bude obsahovat nové skladby a starší materiál, které Dave napsal dříve v kariéře. Moje otázka je následující: Jak jste věděli, nebo se rozhodli, kdy nastal ten správný čas vydat starší materiál?
Mluvili jsme o pár nápadech pro novou desku a tak a Dave přišel s nápadem "Co si myslíš o tom, že bychom udělali Millennium of the Blind a New World Order?"(Byly nahrány jako dema před lety a vydány na remasterované verzi Youthanasia). K této myšlence jsem se vrátil, protože si myslím, že ty songy opravdu nakopávají zadek a nikdy nebyly řádně nahrány. Myslel jsem si, že když ty songy znovu nahrajeme a uděláme jim lepší zvuk a všechny ty vychytávky, hodně fanoušků to uvítá, protože samozřejmě jsou to fano... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35