Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 23.03.12 - 19:59 Rozhovor: 22/12/11 Chris Broderick
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Chris Broderick z Megadeth mluví o zimním kytarovém návratu dua Skolnick a Broderick a o "Th1rt3en"

"Myslím, že způsob jakým hraješ na kytaru, zobrazuje tvoji osobnost" vysvětluje kytarista Megadeth Chris Broderick. "Vyzařuje to, kdo jsi jako osoba. Pro mě byla vždycky velká nutnost přesně pochopit, co dělám a proč to tak fungovalo. Přes to jsem se dostal ve všech lekcích a to všechno jsem se naučil." Nyní předává svoje znalosti na celou novou legii začínajících drtičů na Skolnick a Broderick zimní kytarový návrat od 26. prosince do 30. prosince 2011 v Big Indian - New York. Spolupracuje se spřáteleným drtičem, legendárním Alexem Skolnickem (Testament, Alex Skolnick trio, Trans-Siberian Orchestra) pro tento inovativní a informativní zimní kytarový tábor. Studenti se učí nespočet technik od těchto dvou mistrů a všichni spolu jamují. Není nic lepší pro trénink mladého kytarového hrdiny…

Odkud vznikl nápad na Skolnick a Bro... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 09.03.12 - 20:35 Rozhovor: 14/12/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už neexistuje]

Třináctka se jeví jako šťastné číslo pro Davea Mustainea

Děje se toho poměrně hodně (nebo dít bude) v zemi Megadeth. Samozřejmě, je tu poslední studiovka "Th1rt3en", jedno z nejhezčích alb za ty roky a poté 10. prosince jam Metallicy a Davea Mustainea, znovu společně na podiu, hrají staré songy, na jednom z koncertů Metallicy v rámci 30. výročí ve Fillmore v San Franciscu (Kalifornie) - vzpomínková událost, která přivedla každého od Jasona Newsteda po Lloyda Granta a Rona McGovneyho, aby to společně oslavili. A brzo odstartuje Gigantour - 26. ledna v Camdenu (New Jersey). mega-Megadeth turné s Motorhead, Volbeat a Lacuna Coil (všechny kapely osobně vybrány Daveem Mustainem, samozřejmě).

Nové album zní čerstvě a energicky. Myslíš, že návrat Davida Ellefsona s tím má co dělat?
Oh, všechno s ním mělo co do činění. Bylo to bez něj na nic.

No, tak jsem to nemyslel. (Smích)
(Smích) Já vím, teď si s tebou hraju. Jasně, ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 06.03.12 - 10:47 Chris Broderick
[tento obrázek už neexistuje]

Dnes má Chris Broderick 42 let. Tak všechno nejlepší a ještě spoustu let v Megadeth!
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 02.03.12 - 18:43 Rozhovor: 21/11/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už neexistuje]

Podívejte se na 10 nejcennějších posedlostí Davea Mustainea (Včetně mini koně!)

O našem hostovi
Když byl nespoutaný sekerník, thrashový král Dave Mustaine vyhozen z Metallicy v roce 1983, rozjel Megadeth jako akt odplaty. Ačkoli legendární metalové postavy provázely jejich rozdíly, je fér říct, že rozdělení fungovalo pro obě strany. "Byl jsem jen zrzavé děcko, a další věc co vím, každý mi chtěl dávat svoje drogy nebo svoje holky." říká. Dnes, úspěch znamená něco jiného. Mustaine, 50, žije na rozlehlém ranči mimo San Diego se dvěma dospívajícími dětmi a jeho ženou Pamelou. Megadeth zatím vydali třinácté album, překvapivě syrové, úžasně hlasité a trefně pojmenované "Th1rt3en".

1) AC/DC - Let there be rock. Prodával jsem trávu a ta holka, co pracovala v obchodě s deskami, mi platila v albech. Vzpomínám si, jak jsem ho poprvé pustil - první song se jmenoval "Go Down" a obal zobrazoval nejšílenější chuligány, které jsem kdy viděl.... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.02.12 - 18:59 Rozhovor: 20/10/2011Megadeth se připravují na třinácté studiové album - vhodně pojmenované "Th1rt3en" - z jejich dlouhé a proslulé kariery, zatímco právě dokončili druhý koncert Big4 v USA. Rockpages podnikne jízdu s Davidem "Juniorem" Ellefsonem zpět v čase, vrhneme světlo na kapelu dnes a prozkoumáme budoucnost. Takže, vložte do svého CD přehrávače "Peace Sells…" nebo "Rust In Peace" (nebo si přidejte jiné album podle volby), usaďte se, relaxujte a užijte si, co pro nás měl Junior na skladě…

Davide, v první řadě, jak šel koncert na Yankees?
No, jak víš, Dave měl nějaké problémy se svým krkem, které ho provázely během našeho předchozího turné v srpnu. Rozhodl se hledat lékařskou péči a absolvoval nějaké rentgeny. Takže, teď se s tím vyrovnává a samozřejmě potřebuje odpočinek. Ale, ke koncertu na stadionu Yankees… byl to jeden koncert přesně uprostřed dovolené. Bylo to trochu problematické, když byl Dave v bolestech, ale splnil s... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.02.12 - 19:41 Rozhovor: 6/10/11 Shawn DroverMegadeth byli na předních pozicích thrash metalu téměř 30 let a nic nenasvědčuje tomu, že by to měli vzdávat, zatím. Jak se blíží předvečer vydání třináctého alba Megadeth, ironicky nazvaného "Th1rt3en". Metal Obsession si sedli s bubeníkem Megadeth, Shawnem Droverem a diskutovali o posledních krocích kapely. Ponořili jsme se do osobního myšlení Shawna, aby jsme odhalili jeho osobní názory vůči politické hierarchii a společenských problémech, která neustále naplňuje a tolik podněcuje naléhavé texty Megadeth plus mluvili jsme také o novém albu.

Hej Shawne. Jak se daří?
(nasadil typický australský přízvuk) Dobře! Jak se daří tobě, kámo!

(Smích) Není to špatné díky, kámo! Jak je na tom Dave Mustaine po operaci? Zotavuje se dobře?
Jo, zotavuje se opravdu dobře. Všechno jde opravdu dobře a operace byla kompletně úspěšná. Víš, potřebuje čas na uzdravení a to zabere nějaký čas. Potřebuje se dát do kupy p... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.02.12 - 19:27 Rozhovor: 5/10/11 Shawn Drover


Thrash metaloví pionýři Megadeth jsou zpět s jejich 13. studiovou deskou, nazvanou "Th1rt3en". Bubeník Shawn Drover si s námi popovídal o novém albu, následujícím turné a budoucím vývoji kapely.

Bylo uvedené, že "Třináctka" bude obsahovat nové skladby a starší materiál, které Dave napsal dříve v kariéře. Moje otázka je následující: Jak jste věděli, nebo se rozhodli, kdy nastal ten správný čas vydat starší materiál?
Mluvili jsme o pár nápadech pro novou desku a tak a Dave přišel s nápadem "Co si myslíš o tom, že bychom udělali Millennium of the Blind a New World Order?"(Byly nahrány jako dema před lety a vydány na remasterované verzi Youthanasia). K této myšlence jsem se vrátil, protože si myslím, že ty songy opravdu nakopávají zadek a nikdy nebyly řádně nahrány. Myslel jsem si, že když ty songy znovu nahrajeme a uděláme jim lepší zvuk a všechny ty vychytávky, hodně fanoušků to uvítá, protože samozřejmě jsou to fano... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 01.02.12 - 19:42 Rozhovor: 31/11/11 Dave MustaineDave Mustaine: 6 otázek o "Třináctce"

Frontman Megadeth - Dave Mustaine říká, že není nic nešťástného na novém albu skupiny - Th1rt3en. Třináctka není špatné číslo, říká Mustaine, ten kdo založil ikonickou thrash metalovou kapelu po vyhození z Metallicy v roce 1983. Celá ta nešťastná záležitost vychází od templářských rytířů. Pátek 13. je asociován s nimi.
Po 28 letech, je pořád primárně spojen s Megadeth. Definovali žánr metal a je to taky velký byznys. Celosvětově prodali více než 30 milionů desek v několika vydavatelstvích a sedí na vrcholu obklopeni Metallicou, Slayer a Anthrax jako klíčový člen scény Big4. "Třináctka" je, trefně, třinácté studiové album a vychází na konci Big4 turné (Série epických koncertů včetně vyprodaného sedmihodinového koncertu na stadionu Yankee v New Yorku. Nové album bylo nahráno ve vlastním studiu Megadeth - Vic's Garage v Kalifornii s originálním baskytaristou Davidem Ellefson... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.01.12 - 17:47 Megadeth v ČR!
Megadeth zahrají 8. června v Plzni v rámci festivalu Metalfest a to jako headliner.

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 29.12.11 - 15:31 Rozhovor: 1/11/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Poslední CD Megadeth, TH1RT3EN je v obchodech. Je to 13. studiová nahrávka zpěváka/kytaristy/skladatele Davea Mustainea od založení kapely. Mustainovy nápady létají stejně rychle jako jeho kytarová práce a často prudce opouští aktuální otázku. Takže v zájmu představení uceleného souboru prohlášení od metalové legendy, jsme se rozhodli vytáhnout následující citace z delšího rozhovoru a podat je v kontextu.

O tom co způsobilo zničení zad:
No, když jsme byli na turné na začátku tohoto léta, měli jsme příležitost udělat nějaké koncerty Big4 navíc a bylo to pro nás opravdu vzrušující. Kdo by nechtěl další koncerty Big4? Takže jsme udělali tohle a potom jsme měli příležitost udělat další skvělé turné s Rockstar Mayhem, to turné Disturbed a Godsmack a ty koncerty byly oznámeny před koncerty Big4. Tak my jsme neřekli, nepůjdeme do koncertů Big4, protože už máme ty koncerty Mayhem, ale rozhodli jsme se udělat obě turné. Ze stejného dův... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34