Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

341
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 11.12.15 - 19:10 Nový videoklip: The Threat Is Real
Krátce od vydání prvního oficiálního singlu "The Threat Is Real" MEGADETH představují také animovaný klip.

Komentáře: 1 • Autor: Kropis • 03.10.15 - 13:52 Nová deska v lednu 2016

Po dlouhém čekání vyšel 1.10. první singl "Fatal Illusion" z nové desky "Dystopia". Dystopia je slovo pocházející z řečtiny a jedná se o komunitu nebo společnost, která je nežádoucí či děsivá. Jedná se o opak slova utopie, velmi křečovitě tak nové desce můžete říkat antiutopie. Od dob "Youthanasie" tu máme opět název, který není prvoplánový a vyžaduje určité zamyšlení.

Nová deska, která je v pořádí již 15. studiovým albem, vyjde 22. ledna 2016 a základní verzi bude obsahovat 11 písní:
01. The Threat Is Real (4:22)
02. Dystopia (4:59)
03. Fatal Illusion (4:15)
04. Death From Within (4:47)
05. Bullet To The Brain (4:29)
06. Post American World (4:25)
07. Poisonous Shadows (6:02)
08. Conquer Or Die [Instrumental] (3:33)
09. Lying In State (3:34)
10. The Emperor (3:52)
11. Foreign Po...

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.07.15 - 20:06 Informace k nové desce - Dave Mustaine

"Na nové desce bude spousta riffování to si buďte sakra jistí", říká Dave Mustaine k patnácté desce MEGADETH, která se právě dokončuje ve studiu v Nashvillu. "Bude tam hodně sól, spoustu úderných bicích a basových linek. Věděl jsem od začátku, že se chci vrátit zpět ke kořenům a udělat thrash metalovou desku."

Pro legendární skupinu se toho spoustu změnilo od vydání desky "Super Collider" v roce 2013, hlavně na pozici bubeníka a sólového kytaristy. Dlouholetý baskytarista Megadeth David Ellefson zůstává, ale kytarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover opustili kapelu v listopadu loňského roku a společně s jejich odchodem se šířili zvěsti o tom, že Mustaine dává dohromady reunion klasické sestavy s Marty Fridmanem a Nickem Menzou. Náhradou za Brodericka je Kiko Loureiro, brazilský kytarista power metalové kapely ANGRA. Bubeník LAMB OF GOD Chris Adler pouze nahrál bicí pro...

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 10.04.15 - 18:33 Vyjádření Martyho Friedmana

Několik dní po emotivním vyjádření Nicka Menzy, byl k určitému stanovisku dotlačen také Marty Friedman. Ten už začíná být na základě posledních rozhovorů velmi otrávený z neustálé kanonády otázek o velkém reunionu a v jednom uceleném rozhovoru vyložil karty na stůl. Kytarista Marty Friedman přiznal, že mu bylo nabídnuto místo v kapele po odchodu Chrise Brodericka, ale byl by to "velký krok zpět".

"Nevím nic o Nickově příběhu, nevím, co řekl, prostě vůbec netuším, ale řeknu toto. Samozřejmě, že mi byla nabídnuta možnost přidat se zpět k MEGADETH - nejen teď, ale i v minulosti. Pro mě ale neexistuje žádný důvod se nyní vracet. Že je v MEGADETH volné místo, neznamená "Oh, teď je moje šance přidat se k MEGADETH." Není pro to absolutně žádný důvod. Každopádně jsme s Mustainem a Ellefsonem velmi, velmi blízcí přátelé a mám je rád jako bratry. Takže když mi něco nabízí, poslouchám. Jsme si velmi blízcí. Podporuji je a přeji jim úspěch, sílu a všechno nejlepší. Ale prostě volné místo pro mě není dostatečný důvod zčistajasna vše odložit stranou jen proto, abych se přidal k jejich kapele. Prostě není."

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.04.15 - 10:52 Vyjádření Nicka Menzy

Několik dní je již jasné, jaká bude sestava minimálně pro nahrávání nové studiové desky, které je v plném proudu. Bohužel s tím také souvisí odkrývání nepříjemných věcí, do kterého se pustil Nick Menza.

"Všem fanouškům, je mi líto, že musím zklamat ty, kteří se ptali a doufali v návrat Martyho Friedmana a mě do MEGADETH. Došlo by tak k obnovení klasické sestavy "Rust in Peace" společně s Davem Mustainem a Davidem Ellefsonem. Byl jsem připravený a těšil jsem se na návrat do MEGADETH. V prosinci (2014) jsem jel do Daveova domu/studia v San Diegu a jamovali jsme společně celý víkend. Bylo to naprosto skvělé. Najednou jsme se společně vrátili do toho hudební groovu. Máme skvělou chemii. Je to až kouzelné! A ano, jsem to já, ten "záhadný" bubeník, jehož obličej je skrytý ve videích Justise Mustainea na YouTube."

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 1 • Autor: Kropis • 02.04.15 - 22:23 Kiko Loureiro se stává členem Megadeth

Poprvé jsem potkal Kika před 8 lety během focení pro časopis Burrn! Neměl jsem tušení, kdo to je, pouze jsem věděl, že je nesmírně talentovaný a že o něm lidi z Burrn! mají vysoké mínění. Od chvíle, kdy jsem jsem spatřil, co všechno dokáže, jsem ohromen jeho talentem a nasazením. Jen pár lidí z MEGADETH měli stejný feeling a schopnosti jako Kiko. Jak říká Frank Sinatra: "To nejlepší teprve přijde!" Dave Mustaine

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.03.15 - 16:08 Hostující posila v Megadeth

Dave Mustaine (kreativní hnací síla originálnho amerického metalového a hard rockového gigantu Megadeth), Chris Adler (bubeník lídrů moderního amerického heavy metalu Lamb Of God) a baskytarista David Ellefson spojí síly při tvorbě nacházející desky. Adler se bude na nové desce podílet jako host a jeho bouřlivý, úderný a technicky precizní styl vleje novou krev a zápal do mixu zachovávajícího pravé kořeny Megadeth.

Dave Mustaine komentuje: "Chris je nesmírný talent a skvělý člověk. Jeho účast v MEGADETH posune nadšení a energii na jinou úroveň, ze které se fanoušci zblázní. Předchozí bubeníky více než respektuji, ale tato spolupráce bude absolutně boží! V roce 1989 fungovali MEGADETH jako tříčlenná kapela - kytara, baskytara a bicí a v této sestavě jsme vytvořili rámec pro platinové album nominované na GRAMMY "Rust in Peace". Chtěl bych poděkovat ostatním členům LAMB ...

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 19.03.15 - 17:14 Rock Icon - Dave Mustaine
V USA běží v současnosti na kanále VH1 zbrusu nový seriál o hudebních hvězdách pojmenovaný trefně Rock Icons. Ve společnosti takových jmen jakými jsou Rob Halford, Geddy Lee, Slash a další je jeden díl zaměřený také na Davea Mustainea. Půlhodinový formát by měl zachytit ty nejdůležitější momenty z kariéry Megadeth, ale určitě dojde i na krátkou, leč významnou, epizodu v Metallice. Dave Mustaine pozval filmaře na svou vinici a odkryl tak něco ze své současnosti. Díl se vysílá tuto sobotu, tedy 21. 3. 2015 a hned jak bude díl dostupný k shlédnutí, bude uveřejněn i na této stránce.
Zobrazit celý článek »

Chris Broderick ke svému odchodu z Megadeth: „Bylo prostě na čase.“
Během rozhovoru pro rádiovou stanici SiriusXM se bývalý kytarista Megadeth, Chris Broderick, poprvé rozpovídal o svém rozhodnutí odejít z kapely a odhalil detaily nového projektu, který rozjel s dalším bývalým členem Megadeth, bubeníkem Shawnem Droverem.

Proč odešel z Megadeth:
Chris: „Nebylo to tak pikantní, jak by si mohl kdokoliv myslet. Nebylo to žádné drama ani nic podobného. Bylo prostě na čase (pro mě odejít z kapely). Byl jsem v Megadeth sedm let a chtěl jsem mít možnost svobodně skládat cokoliv, co jsem chtěl, jít s tím za kýmkoliv a prostě se řídit svým vlastním přesvědčením.“
„Cítil jsem se jako kuchař, který pracuje v restauraci a rozhodne se, že si chce otevřít svou vlastní, nebo možná jako právník, který si chce rozjet svoji vlastní právnickou kancelář. Byla příhodná doba jít dál. A...

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 5 • Autor: Kropis • 26.11.14 - 09:40 Shawn Drover a Chris Broderick končí!
Dnešní ráno musí být pro všechny fanoušky Megadeth opravdu šokující. Shawn Drover a Chris Broderick se rozhodli odejít z kapely Megadeth a zatím je dostupné pouze jejich strohé vyjádření:

Shawn Drover pro server Blabbermouth: "Po 10 letech jsem se rozhodl skončit v Megadeth a zaměřit se na své vlastní hudební zájmy. Chtěl bych poděkovat Dave Mustaineovi a celé rodině Megadeth, stejně tak bych chtěl moc poděkovat fanouškům po celém světě!!! Opravdu si vážím každého z vás. Buďte na příjmu ohledně mé další hudební cesty."

Chris Broderick na vlastních stránkách: "Kvůli uměleckým a hudebním rozdílům musím s velkou nechutí oznámit svůj odchod z Megadeth a jít svým vlastním směrem. Chci, abyste všichni věděli, jak moc si vážím toho, že jste mě vy fanoušci přijali a respektovali jako člena Megadeth posledních 7 let, ale pro mě nastal čas se posunout. Přeji Daveovi a každému v Megadeth to nejlepší. Prac... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35