Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

674
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 06.12.13 - 11:48 Megadeth v ČR
Megadeth se příští rok, přesněji tedy 17. 6. 2014, podívají už po sedmé do České Republiky a zahrají v Praze na holešovickém výstavišti v rámci festivalu Aerodrome. Lístky jsou k dostání u Eventim a Ticketportal. Cena za klasické stání je 990 Kč a za stání u pódia 1390 Kč.

Podle plakátu to vypadá, že Megadeth nebude headliner, tak snad dostane více časového prostoru než bývá u festivalů zvykem, ve hře je totiž přehrání celého alba Youthanasia, jejíž dvacetileté výročí bude kapela příští rok slavit.

Pro klasické metalisty bych také rád připomenul koncert Metallicy, která bude headlinerem na stejném festivalu o měsíc později (8.7.).
Komentáře: 1 • Autor: Kropis • 12.11.13 - 23:36 David Ellefson
Dnes slaví David Ellefson 49 let, už i Junior se blíží k té kulaté 50ce. Nezbývá než popřát hodně zdraví, vysokou hudební produktivitu a také, aby už svoji hudební kariéru dokončil v Megadeth.


Při této příležitosti bych také rád připomněl, že pro zdatné angličtináře vyšla 29. října autobiografie Davida Ellefsona - My life with Deth.
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 16.10.13 - 00:50 David Ellefson v bočním projektu
Zatímco Megadeth brázdí Jižní Ameriku s Black Sabbath a na řadě je turné v USA k propagaci nejnovější desky Super Collider, David Ellefson spolupracoval s kapelou Johnny Wore Black (Velká Británie) a složili spolu několik písní. Titulní singl, kde si David zahrál i ve videoklipu, můžete vidět níže. Co se týče ostatních písní, ty budou dostupné na albu Walking Underwater, které vychází na začátku příštího roku a je to zároveň první album této kapely.

Komentáře: 1 • Autor: Kropis • 22.09.13 - 12:13 Megadeth akusticky podruhé
V krátké době po prvním akustickém minikoncertu pro Vevo absolvovali Megadeth ještě jeden akustický koncert, tentokrát pro rádiovou stanici SiriusXM. Kromě již známých písní z předchozího koncertu, tedy Kingmaker, She Wolf a Symphony of Destruction zde navíc zazněly písně Countdown to Extinction a Foreclosure of a Dream. Členové facebook stránky Megadeth.cz u této novinky zbystří, protože jsem nedávno mluvil o připravovaném překvapení exklusivně pro naši webovku. A to překvapení se nachází v Megadiskuzi po omezenou dobu 20 dní! 
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 13.09.13 - 21:10 Dave Mustaine
Dnes má Dave Mustaine své 52. narozeniny. Nezbývá než popřát především pevné zdraví a hudební důchod nejdříve za 20 let. 
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.08.13 - 22:25 Megadeth akusticky
Megadeth odehráli 7. července speciální akustický minikoncert v New Yorku, který mělo pod hlavičkou Vevo (jistě znáte z kanálu YouTube) a bylo jen otázkou času, kdy se všechny písně objeví na internetu. Právě dnes nastal ten čas, kdy Megadeth prostřednictvím nového kanálu Megadeth Vevo zveřejnili všechny tři písně a vy si je nyní můžete poslechnout:

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.08.13 - 23:30 Countdown to Extinction Live
V roce 2012 to bylo 20 let od vydání zlomového alba Countdown to Extinction a kapela toto výročí oslavila přehráním celé desky na koncertech. Jeden takový koncert byl v prosinci v Los Angeles ve Fox Theatre natočen a 24. září z něho vychází záznam. K dostání bude CD, DVD a Bluray/CD verze. Obal je na levé straně a tak jako alba studiovek mají vždy zajímavý námět, tak koncertní záznamy jsou poslední dobou jen "nutné přebaly". Vzpomeňte na záznam z výročního koncertu k Rust in Peace.
To zajímavější ale přichází v podobě setlistu, kde, samozřejmě, kromě písní z alba CtE zazní také píseň Public Enemy No. 1 z alba Th1rt3en. Po dlouhé době tak nedochází k vynechávání písní a na záznam se dostává kompletní koncert se všemi písněmi.
Zobrazit celý článek »
Komentáře: 2 • Autor: Kropis • 27.08.13 - 21:23 Mustaine konečně v češtině!
Autobiografie Dave Mustainea vydaná v roce 2010 se po třech letech dočká konečně překladu. Ujalo se toho vydavatelství Volvox Globator a kniha je právě v prodeji. Pro fanoušky Megadeth je to ideální dárek na Vánoce. Já sám mohu knihu vřele doporučit, protože je sepsaná velmi čtivě a je tam spousta informací nejen o Megadeth. Narážím zejména na předchozí působení v Metallice, které Dave probral opravdu velmi podrobně.


Knihu můžete objednávat na této adrese za 319 Kč.
http://www.volvox.cz/knih...ymetal.php
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.08.13 - 18:00 SPECIÁL: Nick Menza
Nick Menza, jako bubeník "zlaté éry" Megadeth, se stal postupem času asi tím nejkontroverznějším členem, který kdy prošel kapelou. Pokud se ohlédneme zpět do historie, tak oficiálním členem Megadeth se stal v roce 1989, přičemž svoje první vystoupení s kapelou absolvoval už v roce 1988. Nabubnoval jedny z nejúspěšnějších alb, mezi které bezpochyby patří ortodoxně thrashové Rust in Peace, komerčně nejúspěšnější Countdown to Extinction a art rockové Youthanasia. Cryptic Writings jakožto vysoce kvalitní album prožilo svůj úspěch především prostřednictvím singlu Trust. Poté utrpěl Menza zranění kolene a od doktorů se dozvěděl, že tam má nádor, který byl ale nezhoubný. Během léčby byl Menza nahrazen Jimmy DeGrassem a to byl v roce 1998 vlastně konec Menzy na postu bubeníka v Megadeth. Čtenáři Mustainovy autobiografie jistě vědí, jak problémový člen Menza byl...
Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.07.13 - 23:18 Plánování nového alba
Dave Mustaine řekl, že Megadeth už plánují následníka jejich čerstvě vydaného alba Super Collider. 

"Plánujeme náš příští čas strávený ve studiu, kde bychom začali nahrávat dema nadcházející desky. Čas je krátký. Nikdo neví, jak dlouho bude žít. Viděli jste, co se stalo s Jeffem Hannemanem, takže toho chci napsat co možná nejvíce, dokud můžu."
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34