Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

476
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 02.02.13 - 12:25 Rozhovor: 9/11/2012 Dave Mustaine


Dave Mustaine odpovídá na "Countdown to Extinction", mluví o "TH1RT3EN", turné a dalších věcech.

Legendární zpěvák a kytarista Megadeth, Dave Mustaine se nikdy nezastaví.

"Právě teď jsme ve studiu a pracujeme na naší 14. desce," směje se.

Po úžasném metalovém mistrovském díle "Th1rt3en" z roku 2011 si určitě zaslouží přestávku, ale přesto setrvává. Právě teď Megadeth oslavují 20. výročí jejich klíčového alba "Countdown to Extinction". Je to klasika srovnatelná s tím nejlepším od Black Sabbath, Anthrax, Slayer, Metallicy a jakékoliv jiné metalové osobnosti, na kterou si vzpomenete. Kapela právě vypustila dvou diskovou edici s úderným živým CD, skvělým zabalením, plakátem atd. Také album přivedou k životu na podzimním turné. Není lepší čas než teď prozkoumat tuto nadčasovou kolekci, pokud ji už nemáte…

"Countdown to Extinction" změnilo hru, když zachovalo thrashovou intezitu a působivou technic... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 1 • Autor: Kropis • 26.01.13 - 11:37 Rozhovor: 5/11/2012 Dave Mustaine


Dave Mustaine a jeho kontroverzní politika: "Dostal jsem cennou lekci."

"Pravděpodobně jsem měl říct věci jinak," připouští frontman Megadeth.

Frontman Megadeth Dave Mustaine je v těchto dnech ostražitý k médiím.

"Už nemůžeš říct, co by si chtěl říct, aniž by na tě lidé potrestali," říká Mustaine Rolling Stone. "Už nemůžeš dost dobře vtipkovat kolem různých věcí, aniž by lidé špatně pochopili, co říkáš."

Tento rok dostal Mustaine spoustu pozornosti za to, co řekl veřejnosti. V únoru plnil titulky, když vyjádřil svou podporu pro ultrakonzervativního prezidentského kandidáta Ricka Santorum. (Mustaine je znovu narozený křesťan) V srpnu vyvolal kontroverzi, když přesvědčoval na pódiu na koncertě v Singapuru, že prezident Obama stál za masovou střelbou v Auroře a v chrámu Sikh ve Wisconsinu.

"No, pravděpodobně jsem měl říct věci jinak. Pravděpodobně jsem to měl celé přeskočit." říká o své... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 19.01.13 - 11:56 Rozhovor: 1/11/2012 Dave Mustaine


Dave Mustaine pobouřen komentáři Teda Turnera o nedávných vojenských sebevraždách, které jsou prý dobré.

"Jeden z problémů Megadeth je to, že jsme byli několikrát špatně pochopeni v tisku. Já něco řeknu v rozhovoru a oni buď vezmou něco, co jsem řekl, absolutně vytažené z kontextu, nebo to posuzují na jednom jediném prohlášení a ne na celé myšlence" říká Dave Mustaine Noisecreep.

Jsme na telefonu s kytaristou/zpěvákem Megadeth a mluvíme o nadcházejícím remasterovaném a rozšířeném albu "Countdown to Extinction" k 20. výročí, kdy se stává předmětem médií.

"Dělal jsem politická prohlášení celou svoji kariéru" říká Mustaine, 51. "Podle mě je to tak neamerické, že nenávidíme lidi v této zemi na základě toho, koho volí. Jakákoliv politická strana jsi - hej, větší moc tobě. Já jsem nezávislý. Viděl jsem herečku Stacy Dash, jak se zabila (ponížila) před veřejností, jen protože řekla, že volila Mitta Romneyho.... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 12.01.13 - 22:47 Rozhovor: 28/10/2012 Dave Mustaine


Dave Mustaine mluví o cestách s "Countdown"

Po návratu ze světového turné Th1rt3en tento rok, které zahrnovalo Chorvatsko a Českou republiku, ale i Indii a Dubai, jsou Dave Mustaine a Megadeth připraveni pro americké turné k oslavě 20. výročí alba "Countdown to Extinction". Kapela bude přehrávat na pódiu kompletně celé album z roku 1992 od září.

K ještě větší oslavě "Countdown to Extinction" vydává Capitol/EMI edici alba k 20. výročí souběžně s turné. Tato edice vyjde 6. listopadu - přesně v den voleb - spojené remasterované album s koncertem z roku 1992, který byl nahrán živě v San Franciském Cow Palace a nikdy předtím nebyl v celku vydán.

Výroční edice jsou "in" a přehrát živě celé album je také "in". Jak si užíváš přehrávání celého alba CTE?
Je to opravdu skvělé. Jedna věc, která je trochu zvláštní, když hraješ album v celku, děláš to podle složení na albu, což je způsob, jak se mohou li... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.12.12 - 11:37 Rozhovor: 23/10/2012 David Ellefson


Prosím můžeš se nám představit?
David Ellefson z Megadeth

Jaké to bylo dostat se zpět do Megadeth?
Bylo to opravdu skvělé. Věci dostaly opravdové grády s 20. výročím "Rust in Peace", novým albem "Th1rt3en" a nyní s turné k 20. výročí "Countdown to Extinction". Vypadá to, že netrpíme na nedostatek skvělých věcí, na kterých můžeme v těchto dnech pracovat.

V mém posledním rozhovoru jsem se tě ptal na Gigantour. Jaké to bylo na tvém prvním Gigantour?
Šlo to opravdu dobře. Byla dobrá sestava kapel a na celém turné jsme hráli většinou ve velkých arénách. Bylo skvělé vidět, že metal je opět tak populární v USA. To jen dokazuje, že koncert byl vždy o fanoušcích.

Co další turné, které jsi dělal od té doby, co jsi zpět v Megadeth?
"Rust in Peace" turné, "Big 4" v USA a v Evropě, "American Carnage", "Jagermeister" USA turné s Megadeth/Slayer/Anthrax a nyní turné k 20. ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 06.12.12 - 12:32 11. nominace na Grammy


Megadeth obdrželi svoji 11. nominaci na hudební ocenění Grammy za píseň "Whose Life (Is It Anyways?)" v kategorii nejlepší Hard Rock/Metalový výkon. Vítěze budeme znát 10. února 2013.

V kategorii jsou také nominování tito:
Anthrax - I'm Alive
Halestrom - Love Bites (So Do I)
Iron Maiden - Blood Brothers/live
Lamb of God - Ghost Walking
Marylin Manson - No Reflection

Megadeth, i po 10-ti nominacích, Grammy nikdy nezískali. V minulosti byli nominováni za tyto výkony (v závorce vždy uveden výherce):
1991 - Rust in Peace (Metallica - Stone Cold Crazy)
1992 - Hangar 18 (Metallica - Metallica/Black album)
1993 - Countdown to Extinction (Nine Inch Nails - Wish)
1994 - Angry Again (Ozzy Osbourne - I don't want to change the world)
1995 - 99 Ways to die (Soundgarden - Spoonman)
1996 - Paranoid (Nine Inch Nails - Happiness in Slavery/live)
1998 - Trust (Tool - Ænema)
2... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 02.12.12 - 12:43 Rozhovor: 3/10/2012 David Ellefson


My v Metality UAE jsme právě dostali skvělou příležitost udělat rozhovor s Davidem Ellefsonem, baskytaristou Megadeth.

Davide, jak se ti daří?
Dobře, máme menší pauzu mezi turné a odpočívám několik týdnů.

Megadeth jsou tu už téměř 30 let, musíš mít nějaké úžasné momenty s kapelou. Můžeš se s námi podělit o nějaké vyčnívající momenty?
Už jenom založení kapely bylo opravdu neuvěřitelné. Přestěhoval jsem se z Minesoty ze středozápadní farmářské komunity Spojených států na základě předtuchy a slepých ambicí a jel jsem do Kalifornie. Dave a já jsme potkali o týden později a on se v té době před několika měsíci rozešel s Metallicou a šance, že se někdo pokusí těžit z této situace, jako to udělal Dave, je opravdu zapamatování hodná, je to vlastně věc, která se stane jednou za život a samozřejmě pro Davea a mě bylo setkání a to, že jsme se stali partnery po tolik let a přes všechny ty změny v ses... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.11.12 - 12:14 SPECIÁL Rozhovor: 16/8/2012 Chris Poland


Chris Poland je heavy metalová a jazzová ikona. Jeho legendární kytarová práce na prvních dvou albech Megadeth pomohla vytyčit cestu ranému zvuku thrash metalové hudby a do dnešního dne se stal vzorem nespočet kytaristů. V poslední dekádě posunul svoje zaměření k instrumentálnímu jazzu (orig. fusion) s jeho kapelami OHM a OHMPhrey. Kombinují prvky rocku, jazzu a metalu, které vás vezmou na cestu po Chrisově unikátním zvuku. Chris s námi otevřel témata o jeho nových projektech s OHMPhrey a Polcat, jeho novém partnerství s kytarami Schecter, o době v Megadeth, rané době s Kerry Kingem a jeho práci s Lamb of God. Jak můžete číst níže, Chris neplánuje v dohledné době žádné zpomalení.

VZHLEDEM K TOMU, ŽE TO JE SPECIÁLNÍ ROZHOVOR S EXČLENEM MEGADETH, PŘELOŽIL JSEM POUZE ČÁSTI ROZHOVORU, KTERÉ SOUVISELY S MEGADETH.

V roce 1977 si se přestěhoval do Los Angeles a hrál si hlavní kytaru v kapele The New Yorkers. Měl ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 12.11.12 - 14:48 David Ellefson
Dnes má David Ellefson 48 let! Tak všechno nejlepší a ať zbytek své hudební kariéry už stráví v Megadeth.

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.10.12 - 10:59 Rozhovor: 5/9/12 Dave Mustaine


Rozhovor s panem kontroverzním, Dave Mustainem

Vyslov jméno Megadeth a napadne tě celý houf písní. Ať už by to byly naštvané riffy a zpěv z "Rust in Peace" se songy jako "Tornado of Souls" nebo songy z alba "Countdown to Extinciton" s klasikami jako "Symphony of Destruction" nebo více moderní písně jako "Public Enemy No. 1" z "TH1RT3EN - 2011", Megadeth pokračují v tom být jedna z největších kapel na světě. Muž za tím vším je jeden a ten samý Dave Mustaine. Po třiceti letech je Dave stále schopný "rockovat" a intenzivně se věnovat záměru udělat zapamatování hodný koncert pro všechny jeho fanoušky. Usoudili jsme, že nastal čas, abychom si s Davem popovídali o jeho turné, jeho kytarách a jeho myšlenkách o hudebním průmyslu.

Jak šlo světové turné k "Th1rt3en"?
Bylo to dobré. Udělali jsme velký pokrok, spoustu vylepšení našich koncertů a získali jsme spoustu přátel. Dostali jsme se na místa, na kterých ... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34