Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

2114
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 14.10.12 - 14:02 Rozhovor: 6/8/12 Shawn Drover


Megadeth jsou v současnosti možná nejpřehlíženější skupina v metalu. Zatímco předchozí kapela Dave Mustainea - Metallica dosáhla většího mainstreamového úspěchu, Megadeth se (z většiny) vždy drželi svých zbraní. Po téměř třiceti letech Megadeth dále vedou svoji válku proti politické zkorumpovanosti a nespravedlnosti s vybavením metalové zuřivosti. Odpálení bubenické artilerie řídí v kapele bubeník Shawn Drover. Drover je v kapele druhou nejdelší dobu za všech bubeníků. Zřejmě to vypadá, že ví, co má dělat a co ne. Rozhovor s Shawnem byl mnohem více osvěžující, když můžete slyšet v jeho hlase, že si stále užívá to, čím se živí, a že je velice pozitivní a nadšený. V našem rozhovoru s Shawnem jsme se dotkali mnoha témat, od koncertování po nahrávání a co všechno je nutné dělat k udržení si práce v kapele, která prochází tolika změnami v sestavě. Doufám, že si tento rozhovor užijete jako já při jeho provádění.

V této do... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.10.12 - 17:23 Rozhovor: 23/6/12 David Ellefson


Unsung: Words and Images, poslední - a nepochybně nejlepší - literární dílo od baskytaristy Davida Ellefsona (Megadeth, F5, Killing Machine, Hail, a spousta dalších)

Co bylo hlavní inspirací Unsung: Words and Images? Je celkem nečekaná věc…
Stalo se to vlastně velice rychle. Přijeli jsme domů z Jižní Ameriky na začátku prosince a já jsem si k tomu sedl. Většinou mi trvá něco kolem týdne vzpamatovat se z cesty a přejít z rychlosti 700 mph/h na 0 a vrátit se zpět k civilnímu životu po turné (Smích). Během tohoto procesu, právě před Vánocemi, jsem si začal prohlížet věci v mém počítači a objevil jsem tu neustále rostoucí složku textů, kterou jsem měl. Bylo tam hodně věcí, které byly napsány celkem nedávno. Vzal jsem to ke svému kamarádovi jménem Brett Nelson, který napsal podobnou knihu poezie. Je to můj kamarád a poslal jsem mu to ručně napsané, takže mi s tím mohl pomoci a podílet se na tom. Měl jsem myšlenku... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.09.12 - 17:21 Rozhovor: 18/6/12 David Ellefson


David Ellefson z Megadeth probírá své nové baskytary signature X Series od Jackson.

Říct, že má David Ellefson Jackson ve své krvi, není žádná nadsázka. Ellefson, který se narodil v malém městě Jackson v Minesotě, se okamžitě dopracoval k baskytaře. Během své hudební kariéry inspiroval spoustu začínajících hudebníků vzít do ruky baskytaru.
Nyní spolu Ellefson a Jackson Guitars spolupracovali na vydání baskytar X Series. Baskytary, které jsou dostupné ve čtyř nebo pěti strunovém modelu, dávají hráčům možnost hrát na kvalitu značky Jackson a přitom je cenovka taková, kterou si může většina dovolit.

Můžeš říct něco o tvých nových Jackson X Series baskytarách - David Ellefson CB-XV a David Ellefson CB-X?
Navázal jsem nové partnerství s Jackson. Jedno jako člověk, který na ně hraje a druhé, zapojit se do návrhu vzhledu. Jackson je jedna z těch společností, která vyrábí fantastické nástroje, ale jsou ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 23.09.12 - 00:27 Rozhovor: 14/6/12 Dave Mustaine


Dave Mustaine z Megadeth: "Jsem kompletně připravený na naši další desku."

Frontman také rozhání zvěsti o superskupině s Metallicou.

Dave Mustaine z Megadeth řekl NME, že začal psát materiál pro další desku, popisuje to jako hudbu s "nějakou barvou". Při rozhovoru s NME na festivalu Download řekl: "Něco z toho je trochu temnější, něco je trochu rychlejší. V této pozici, v tuto chvíli, nevím, kam půjdeme nebo co budeme dělat, dalo by se říct, svět je náš k tomu, co chceme. Budeme se chtít vrátit zpět ke speed a thrash metalovým kořenům, které z nás udělali to, kým jsme? Budeme experimentovat a spoléhat na melodii, kterou jsme objevili v písních Megadeth?"

Pokračoval ve sdílení, že vyrůstal se třemi sestrami, které poslouchaly Motown a další hudbu z 60. a 70. let, a že je velice silně řízen melodií v hudbě. "Zkoušeli jsme to udělat v Megadeth, mít trochu melodie tak, že to není jen stará řezničina jakou... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 15.09.12 - 14:32 Rozhovor: 4/6/12 Chris Broderick


Jaké kapely jsi poslouchal, když jsi vyrůstal?
Začal jsem velmi brzo poslechem Led Zeppelin a potom jsem rychle přešel k Van Halen. Přesunul jsem se k tvrdším věcem a klasickému metalu, jako Queensryche a opravdu jsem měl rád King Diamond.

Jaký je průměrný počet hodin, které strávíš cvičením na kytaru?
To záleží na období mého života. Teď jsem někde na osmi hodinách. Slušné množství.

Jak dlouho si hrál klasickou kytaru?
Pravděpodobně rok nebo dva po tom, co jsem vzal kytaru, když mi bylo 11 nebo 12.

Kdo jsou někteří tví oblíbení kytaristi?
Jason Becker, Paul GIlbert, Paco De Lucia, Elliot Smith, Scotty Henderson.

Jak jsi rozvíjel svou techniku tappingu oběma rukama?
Hrál jsem na piáno, bral jsem hodiny a měl jsem rád tu polyfonii, kterou můžeš získat z piána a chtěl jsem to napodobit, tak jsem začal s hudbou pracovat oběma rukama, jako by... Zobrazit celý článek »


6. listopadu vyjde pod hlavičkou EMI/Capitol nové 2CD k 20. výročí dvakrát platinového alba Countdown to Extinction.
V balení bude nově zremasterovaný originál alba CtE a koncert z roku 1992 v Cow Palace v San Franciscu, který nebyl nikdy dřív vydán. Balení bude také obsahovat booklet s novými poznámkami, plakát a 4 sběratelské pohlednice.

Setlist:
CD 1
1. Skin O’ My Teeth
2. Symphony Of Destruction
3. Architecture Of Aggression
4. Foreclosure Of A Dream
5. Sweating Bullets
6. This Was My Life
7. Countdown To Extinction
8. High Speed Dirt
9. Psychotron
10. Captive Honour
11. Ashes In Your Mouth

CD 2 – Live At Cow Palace, 1992
1. Intro
2. Holy Wars…The Punishment Due
3. Skin O’ My Teeth
4. Wake Up Dead
5. Hangar 18
6. Countdown To Extinction
7. Foreclosure Of A Dream
8. This Was My Life
9. Lucretia
10. Sweating Bulle... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 08.09.12 - 10:37 Rozhovor: 28/5/12 David Ellefson


Zajímali jste se někdy, jestli jsou profesionální hudebníci opravdu šťastní? Říkají, že milují svůj čas na pódiu, ale většina dalších hodin patří nekonečnému cestování v autobuse, obyčejným šatnám, rozhovorům s žurnalisty a spoustě sezení a nicnedělání. Po chvíli se to může stát nesnesitelně monotónní. Ale když si poslechnete baskytaristu Megadeth Davida Ellefsona, máte pocit, že život na cestách a ve studiu není nic jiného než absolutní pocit blaženosti.

Po dosáhnutí plnoletosti v Minesotě se Ellefson přestěhoval do Kalifornie a spojil síly s Dave Mustainem ke zformování Megadeth v roce 1983. Po nahrání takových klasických alb jako "Rust in Peace", "Killing is my Business", "Peace Sells" a "Youthanasia" kapela právě dokončila jejich turné Gigantour s Motorhead, Lacuna Coil a Volbeat, nesmím opomenout květnové společné turné s Rob Zombie. Před cestou do Evropy v červnu na měsíc nám Ellefson zavolal, aby si popovídal o ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.08.12 - 11:00 Rozhovor: 24/5/12 Chris Broderick


Za pár týdnů se Megadeth vrátí do Řecka odehrát jedinečný koncert v Aténách. Rock Overdose mělo šanci popovídat si s kytaristou Chrisem Broderickem.

Ahoj Chrisi! Vítej na rockoverdose.gr. Jak se ti vede v těchto dnech?
Velice dobře, díky. Připravený odehrát koncert s Rob Zombie a Volbeat.

Už uplynulo několik měsíců od vydání "Th1rt3en". Jak vidí fanoušci tuto desku a jak to pociťuješ?
Moc se nedívám na recenze, které jsou umístěny online, nebo něco podobného. Jakmile vydáš CD, beru to tak, že je v rukou fanoušků, ať už ji milují nebo nenávidí, je to v tu chvíli mimo mou kontrolu. Ale co ti můžu říct je to, že od chvíle, co hrajeme na živo songy jako "Public Enemy" a "Whose Life", staly se na živo určitě velice silnými.

Podle mého názoru, je to jedna z vašich nejlepších desek.
Díky.

Má znovuobnovený přístup k vašemu thrashovému zvuku něco společného s turné... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.08.12 - 22:15 Nové album na začátku roku 2013


Je to oficiální. Dave Mustaine už nějakou dobu na svém Twitteru informoval o jeho aktivitách na tvorbě 14. studiové desky. Tento týden jsme se mohli dočíst, že do studia Vic's garage dorazí Johnny K (producent předchozí studiové desky TH1RT3EN) a začne příprava na novou desku.

[tento obrázek už neexistuje]

Deska by měla vyjít předběžně na začátku roku 2013. Dave Mustaine ještě dodal, že by mělo jít o zajímavou desku.
Ještě dodám, že poslední deska byla vydána 1. listopadu 2011 a pokud by byl splněn předběžný termín, šlo by o nejkratší časový interval od vydání desky The World needs a Hero.
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 21.08.12 - 18:09 Rozhovor: 18/5/12 Chris Broderick a Shawn Drover


Megadeth mohou být považováni za jednu z legendárních kapel, nejen v metalu, ale v celé hudbě. Jsou odraženi v životech spousty svých fanoušků. Mohou mít jiný výraz, než když kapela vznikla v roce 1983, ale jsou jedni ze zakladatelů a určitě byste je našli na hoře Mount Rushmore amerických metalistů. Stále dovedou plnit stadiony po celém světě. Megadeth dělají svou věc už téměř 30 let a nevykazují žádné známky konce. Minulý rok vydali své trefně pojmenované třinácté studiové album "Th1rt3en", než přišli do Cincinnati. Teď se vrátí do Ohia jako jedni z hlavních aktérů festivalu "Rock on The Range".

V uplynulém roce mluvil CityBeat s bubeníkem Shawn Droverem dvakrát a sólovým kytaristou Chris Broderickem na festivalu Mayhem o životě na turné a jaká je budoucnost kapely. Nekonečný zvuk Megadeth pokračuje. Poslechněte si ji na vlastní kůži na festivalu "Rock on the Range" společně s Marylin Manson a Rob Zombie.

... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34