Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

530
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 06.12.12 - 12:32 11. nominace na Grammy


Megadeth obdrželi svoji 11. nominaci na hudební ocenění Grammy za píseň "Whose Life (Is It Anyways?)" v kategorii nejlepší Hard Rock/Metalový výkon. Vítěze budeme znát 10. února 2013.

V kategorii jsou také nominování tito:
Anthrax - I'm Alive
Halestrom - Love Bites (So Do I)
Iron Maiden - Blood Brothers/live
Lamb of God - Ghost Walking
Marylin Manson - No Reflection

Megadeth, i po 10-ti nominacích, Grammy nikdy nezískali. V minulosti byli nominováni za tyto výkony (v závorce vždy uveden výherce):
1991 - Rust in Peace (Metallica - Stone Cold Crazy)
1992 - Hangar 18 (Metallica - Metallica/Black album)
1993 - Countdown to Extinction (Nine Inch Nails - Wish)
1994 - Angry Again (Ozzy Osbourne - I don't want to change the world)
1995 - 99 Ways to die (Soundgarden - Spoonman)
1996 - Paranoid (Nine Inch Nails - Happiness in Slavery/live)
1998 - Trust (Tool - Ænema)
2... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 02.12.12 - 12:43 Rozhovor: 3/10/2012 David Ellefson


My v Metality UAE jsme právě dostali skvělou příležitost udělat rozhovor s Davidem Ellefsonem, baskytaristou Megadeth.

Davide, jak se ti daří?
Dobře, máme menší pauzu mezi turné a odpočívám několik týdnů.

Megadeth jsou tu už téměř 30 let, musíš mít nějaké úžasné momenty s kapelou. Můžeš se s námi podělit o nějaké vyčnívající momenty?
Už jenom založení kapely bylo opravdu neuvěřitelné. Přestěhoval jsem se z Minesoty ze středozápadní farmářské komunity Spojených států na základě předtuchy a slepých ambicí a jel jsem do Kalifornie. Dave a já jsme potkali o týden později a on se v té době před několika měsíci rozešel s Metallicou a šance, že se někdo pokusí těžit z této situace, jako to udělal Dave, je opravdu zapamatování hodná, je to vlastně věc, která se stane jednou za život a samozřejmě pro Davea a mě bylo setkání a to, že jsme se stali partnery po tolik let a přes všechny ty změny v ses... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.11.12 - 12:14 SPECIÁL Rozhovor: 16/8/2012 Chris Poland


Chris Poland je heavy metalová a jazzová ikona. Jeho legendární kytarová práce na prvních dvou albech Megadeth pomohla vytyčit cestu ranému zvuku thrash metalové hudby a do dnešního dne se stal vzorem nespočet kytaristů. V poslední dekádě posunul svoje zaměření k instrumentálnímu jazzu (orig. fusion) s jeho kapelami OHM a OHMPhrey. Kombinují prvky rocku, jazzu a metalu, které vás vezmou na cestu po Chrisově unikátním zvuku. Chris s námi otevřel témata o jeho nových projektech s OHMPhrey a Polcat, jeho novém partnerství s kytarami Schecter, o době v Megadeth, rané době s Kerry Kingem a jeho práci s Lamb of God. Jak můžete číst níže, Chris neplánuje v dohledné době žádné zpomalení.

VZHLEDEM K TOMU, ŽE TO JE SPECIÁLNÍ ROZHOVOR S EXČLENEM MEGADETH, PŘELOŽIL JSEM POUZE ČÁSTI ROZHOVORU, KTERÉ SOUVISELY S MEGADETH.

V roce 1977 si se přestěhoval do Los Angeles a hrál si hlavní kytaru v kapele The New Yorkers. Měl ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 12.11.12 - 14:48 David Ellefson
Dnes má David Ellefson 48 let! Tak všechno nejlepší a ať zbytek své hudební kariéry už stráví v Megadeth.

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.10.12 - 10:59 Rozhovor: 5/9/12 Dave Mustaine


Rozhovor s panem kontroverzním, Dave Mustainem

Vyslov jméno Megadeth a napadne tě celý houf písní. Ať už by to byly naštvané riffy a zpěv z "Rust in Peace" se songy jako "Tornado of Souls" nebo songy z alba "Countdown to Extinciton" s klasikami jako "Symphony of Destruction" nebo více moderní písně jako "Public Enemy No. 1" z "TH1RT3EN - 2011", Megadeth pokračují v tom být jedna z největších kapel na světě. Muž za tím vším je jeden a ten samý Dave Mustaine. Po třiceti letech je Dave stále schopný "rockovat" a intenzivně se věnovat záměru udělat zapamatování hodný koncert pro všechny jeho fanoušky. Usoudili jsme, že nastal čas, abychom si s Davem popovídali o jeho turné, jeho kytarách a jeho myšlenkách o hudebním průmyslu.

Jak šlo světové turné k "Th1rt3en"?
Bylo to dobré. Udělali jsme velký pokrok, spoustu vylepšení našich koncertů a získali jsme spoustu přátel. Dostali jsme se na místa, na kterých ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 14.10.12 - 14:02 Rozhovor: 6/8/12 Shawn Drover


Megadeth jsou v současnosti možná nejpřehlíženější skupina v metalu. Zatímco předchozí kapela Dave Mustainea - Metallica dosáhla většího mainstreamového úspěchu, Megadeth se (z většiny) vždy drželi svých zbraní. Po téměř třiceti letech Megadeth dále vedou svoji válku proti politické zkorumpovanosti a nespravedlnosti s vybavením metalové zuřivosti. Odpálení bubenické artilerie řídí v kapele bubeník Shawn Drover. Drover je v kapele druhou nejdelší dobu za všech bubeníků. Zřejmě to vypadá, že ví, co má dělat a co ne. Rozhovor s Shawnem byl mnohem více osvěžující, když můžete slyšet v jeho hlase, že si stále užívá to, čím se živí, a že je velice pozitivní a nadšený. V našem rozhovoru s Shawnem jsme se dotkali mnoha témat, od koncertování po nahrávání a co všechno je nutné dělat k udržení si práce v kapele, která prochází tolika změnami v sestavě. Doufám, že si tento rozhovor užijete jako já při jeho provádění.

V této do... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.10.12 - 17:23 Rozhovor: 23/6/12 David Ellefson


Unsung: Words and Images, poslední - a nepochybně nejlepší - literární dílo od baskytaristy Davida Ellefsona (Megadeth, F5, Killing Machine, Hail, a spousta dalších)

Co bylo hlavní inspirací Unsung: Words and Images? Je celkem nečekaná věc…
Stalo se to vlastně velice rychle. Přijeli jsme domů z Jižní Ameriky na začátku prosince a já jsem si k tomu sedl. Většinou mi trvá něco kolem týdne vzpamatovat se z cesty a přejít z rychlosti 700 mph/h na 0 a vrátit se zpět k civilnímu životu po turné (Smích). Během tohoto procesu, právě před Vánocemi, jsem si začal prohlížet věci v mém počítači a objevil jsem tu neustále rostoucí složku textů, kterou jsem měl. Bylo tam hodně věcí, které byly napsány celkem nedávno. Vzal jsem to ke svému kamarádovi jménem Brett Nelson, který napsal podobnou knihu poezie. Je to můj kamarád a poslal jsem mu to ručně napsané, takže mi s tím mohl pomoci a podílet se na tom. Měl jsem myšlenku... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.09.12 - 17:21 Rozhovor: 18/6/12 David Ellefson


David Ellefson z Megadeth probírá své nové baskytary signature X Series od Jackson.

Říct, že má David Ellefson Jackson ve své krvi, není žádná nadsázka. Ellefson, který se narodil v malém městě Jackson v Minesotě, se okamžitě dopracoval k baskytaře. Během své hudební kariéry inspiroval spoustu začínajících hudebníků vzít do ruky baskytaru.
Nyní spolu Ellefson a Jackson Guitars spolupracovali na vydání baskytar X Series. Baskytary, které jsou dostupné ve čtyř nebo pěti strunovém modelu, dávají hráčům možnost hrát na kvalitu značky Jackson a přitom je cenovka taková, kterou si může většina dovolit.

Můžeš říct něco o tvých nových Jackson X Series baskytarách - David Ellefson CB-XV a David Ellefson CB-X?
Navázal jsem nové partnerství s Jackson. Jedno jako člověk, který na ně hraje a druhé, zapojit se do návrhu vzhledu. Jackson je jedna z těch společností, která vyrábí fantastické nástroje, ale jsou ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 23.09.12 - 00:27 Rozhovor: 14/6/12 Dave Mustaine


Dave Mustaine z Megadeth: "Jsem kompletně připravený na naši další desku."

Frontman také rozhání zvěsti o superskupině s Metallicou.

Dave Mustaine z Megadeth řekl NME, že začal psát materiál pro další desku, popisuje to jako hudbu s "nějakou barvou". Při rozhovoru s NME na festivalu Download řekl: "Něco z toho je trochu temnější, něco je trochu rychlejší. V této pozici, v tuto chvíli, nevím, kam půjdeme nebo co budeme dělat, dalo by se říct, svět je náš k tomu, co chceme. Budeme se chtít vrátit zpět ke speed a thrash metalovým kořenům, které z nás udělali to, kým jsme? Budeme experimentovat a spoléhat na melodii, kterou jsme objevili v písních Megadeth?"

Pokračoval ve sdílení, že vyrůstal se třemi sestrami, které poslouchaly Motown a další hudbu z 60. a 70. let, a že je velice silně řízen melodií v hudbě. "Zkoušeli jsme to udělat v Megadeth, mít trochu melodie tak, že to není jen stará řezničina jakou... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 15.09.12 - 14:32 Rozhovor: 4/6/12 Chris Broderick


Jaké kapely jsi poslouchal, když jsi vyrůstal?
Začal jsem velmi brzo poslechem Led Zeppelin a potom jsem rychle přešel k Van Halen. Přesunul jsem se k tvrdším věcem a klasickému metalu, jako Queensryche a opravdu jsem měl rád King Diamond.

Jaký je průměrný počet hodin, které strávíš cvičením na kytaru?
To záleží na období mého života. Teď jsem někde na osmi hodinách. Slušné množství.

Jak dlouho si hrál klasickou kytaru?
Pravděpodobně rok nebo dva po tom, co jsem vzal kytaru, když mi bylo 11 nebo 12.

Kdo jsou někteří tví oblíbení kytaristi?
Jason Becker, Paul GIlbert, Paco De Lucia, Elliot Smith, Scotty Henderson.

Jak jsi rozvíjel svou techniku tappingu oběma rukama?
Hrál jsem na piáno, bral jsem hodiny a měl jsem rád tu polyfonii, kterou můžeš získat z piána a chtěl jsem to napodobit, tak jsem začal s hudbou pracovat oběma rukama, jako by... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35