Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

476
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 04.08.12 - 23:27 Rozhovor: 11/5/12 David Ellefson


David Ellefson z Megadeth - Ikonický baskytarista mluví o společném turné s Rob Zombie, původu kapely a mnohem víc!

Charismatický a vždy osvícený baskytarista David Ellefson, nedávno kontroloval domov kapely, slunná Arizona, kde on, Dave Mustaine, Chris Broderick a Shawn Drover znovu připravují k vypuštění další Megadeth ničení a heavy metalový hněv k davům. Tentokrát v podobě tří a půl týdne společného turné s Rob Zombie.

Tohle všechno od kapely, která masivně pomohla objevit a vynalézt unikátní a prosperující značku amerického heavy metalu od založení v roce 1983 z pokorného a skromného původu.

Toto je třetí příležitost, kdy mohu já a David Ellefson probírat všechny věci Megadeth, jako poslední album kapely, Thirteen, pokračování útoku po celém světě a sbírat další mezinárodní chválu.

Fanoušci dostali "Deth" v plné síle na už teď historických koncertech Big4 a pak na Rockstar Energy Mayhem... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.07.12 - 20:28 Rozhovor: 4/5/12 Dave Mustaine


Zakladatel Megadeth vášnivě mluví o své hudbě.

Dave Mustaine neodpovídá jen na otázky; on se k tomu i zavazuje.

Zakladatel Megadeth a frontman je zapálený pro spoustu témat - thrash metal je jen jedno z nich - a jakmile se rozjede, je Mustaine (50) nakloněný k diskuzi, detailům, vysvětlování a rozebírání.

Mluví o politice. Mluví o své víře. Mluví o své minulosti, jako chudé dítě v Kalifornii. Mluví o hard rocku, těžkých zlomech, zdravotních problémech a chemii skupiny.

Když má zdůraznit nějaký bod nebo shrnout své pocity, Mustaine se nadechne a řekne: "Dlouhý příběh, nuda¬…" Pak se uzavírá.

Dave Mustaine říká, že desky Megadeth jsou jako snímky z jeho života, odráží dobu, ve které byly vytvořeny. Jaký obraz mohou posluchači dostat z posledního alba "Th1rt3en"? "Je to jako podhled na tvou tvář, když někdo přijde a ty děláš něco zlobivého." říká Mustaine.

Je těžké hádat se s M... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 22.07.12 - 23:22 Rozhovor: 1/5/12 David Ellefson
[tento obrázek už neexistuje]

Jako druhou část k "David Ellefson Rock Shop Appidemic Appletell" spuštěnou včera, bych vám rád představil přepsaný rozhovor, který jsem měl s panem Ellefsonem, který je většině známý jako zakládající člen a baskytarista Megadeth. David a já jsme měli velmi příjemný a informativní rozhovor, ale bylo to o něco delší ve prospěch produktu Appidemic. Následující text je většina toho, o čem jsme mluvili a jak můžete vidět, nechal jsem pana Ellefsona mluvit co nejvíce to jen šlo. Když získáte právo naslouchat rockové legendě, necháte ji mluvit.

Jaká je cílová skupina pro aplikaci "David Ellefson Rock Shop"? Začátečník, průměrný hráč, profesionál?
Já si myslím, že to je hodně široké. Řekl bych, že to ocení spousta fanoušků Megadeth, protože spousta z nich jsou hudebníci různých úrovní. Řekl bych, že být schopný se připojit a hrát (obzvláště s "Peace Sells… but Who's Buying) je výhra. Na druhé straně máš děti, které zrovna začínají a b... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 10.07.12 - 00:23 Rozhovor: 20/4/12 Shawn Drover


Když jsme konečně odchytli Shawna Drovera, který před méně než 24 hodinami nahrával v San Diegu nové album Megadeth, nevypadal ani trochu unavený. Pětačtyřicátník má spoustu energie na rozdávání v toto časné ráno a atmosféra je, jakoby nosil bluetooth během konferenčního hovoru při cvičení tai chi. Jako neobyčejný dříč jedné ze 4 metalových kapel (další tři jsou Metallica, Slayer a Anthrax) má Drover výsadní postavení, z kterého může posuzovat vývoj metalového bubnování. "Pořád se snažím zvládat vystoupení jak je to jen možné" říká. "Nemůžu mluvit za nikoho dalšího, ale nezměnil jsem nijak svůj přístup, než tomu bylo před šesti, sedmi, osmi lety."

Přizpůsobit se nebo zemřít?
Předtím, než se připojil v roce 2005 do Megadeth, hrál Drover s kanadskými power metalisty Eidolon 15 let. To určilo hladký přechod k baroku, když tak přirovnáme poněkud staromódní styl Megadeth. Když jsme se zeptali, jestli pociťuje něj... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 29.06.12 - 23:09 Rozhovor: 6/3/12 Chris Broderick


V roce 1983 založili Dave Mustaine a David Ellefson Megadeth v Los Angeles. Dosáhli mezinárodní slávy v 80. letech a jsou označeni jako jedni z Velké čtyřky thrash metalových kapel včetně Metallicy, Slayer a Anthrax. Kapela vydala během let několik platinových a zlatých alb, včetně jejich mezníku Rust in Peace v roce 1990 a nominovaného na Grammy, multiplatinového alba Countdown to Extinction v roce 1992.

Kytarista Chris Broderick se připojil k Megadeth na začátku roku 2008. Hraje na kytaru od svých jedenácti a má titul v klasické kytové hudbě na univerzitě v Denveru a hudební škole v Lamontu. V den koncertu v Denveru jsem měl osobní rozhovor s Broderickem, abychom si promluvili o všem od jeho začátků v hudbě až k tomu, kam ho jeho talent dnes dostal.

Broderick je rodák z Colorada, který byl vychován okolo hudby. Ještě předtím, než začal hrát na nějaký nástoj, byl ovlivněn klasickou hudbou. "Byl jsem hodně ovl... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 22.06.12 - 19:43 Rozhovor: 28/2/12 David Ellefson


David Ellefson: "Měli jsme punkový přístup s metalovým řízem."

Megadeth může být jedna z velké čtyřky thrashe, ale v mnoha věcech, je frontman Dave Mustaine z velké části zodpovědný za zvuk a vzhled tří z velké čtyřky. Jako člen Metallicy předtím, než kapela nahrála jejich první dlouhohrající album, Mustainovo jméno může být ještě viděno na spoluautorství alba Ride the Lightning.

S Megadeth měl Mustaine šanci rozvíjet své vize pro technicky respektovaný, syrový a brutální zvuk ve větší míře a svoje texty ponořil hlouběji do míst osobní temnoty a vystavil společenským neduhům s ostrou a poetickou analýzou vzácnou v hudbě obecně.

Nedávno jsme mluvili s jedním ze zakládajících členů, David Ellefson, který se vrátil do Megadeth po osmileté absenci, o dopadu Mustainovy kytarové práce na jeho vrstevníky, o Penelope Spheeris a jeho smíření s Mustainem po dlouhé době mimo kapelu.

Jak si se dostal ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.06.12 - 23:20 Rozhovor: 20/2/12 David Ellefson
[tento obrázek už neexistuje]

David Ellefson: "Proč se snažím stát pastorem."

Jedno musíte americkým thrash metalovým Megadeth nechat. Tak drsně, jako bylo jejich poslední úspěšné turné, kapela dokáže neustále překvapovat. Minulý týden, kytarista/zpěvák Dave Mustaine udělal prohlášení o jeho podpoře pravicového kandidáta Ricka "Prosím negooglujte si moje příjmení" Santorum, poté to stáhl, na sesterském blogu prohlásil, že by nevolil Santoruma, protože neschvaluje manželství gayů. "Jsem křesťan" ujasnil Mustaine.

Není jediný, kdo zastupuje Ježíše v kapele: Baskytarista a zakladatel David Ellefson studuje na pastora. Před více než 20 -ti lety ze sebe Ellefson shodil některé z elementů životního stylu rockové hvězdy a znovuobnovil svou víru. Skončil na luteránském kostele Pastýř pouště ve Scottsdale, kde začal moderní bohoslužby - texty ze Starého zákona - použité jako odrazový můstek pro modlitby a zbožné soft rockové písně. Také začal MEGA život, hudební progr... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 08.06.12 - 17:24 Rozhovor: 22/2/12 Chris Broderick


Chris Broderick z Megadeth: "Určitě byla v Denveru metalová scéna v roce 1988."

Až budou Megadeth hrát v Denveru, bude to návrat domů pro kytarový zázrak Chrise Brodericka, rodák z Lakewoodu a absolvent univerzity v Denveru, kde studoval klasickou kytaru. Bývalý člen kapely Jag Panzer - power metal z Colorado Springs. Brodericka poprvé upoutal zakladatel Megadeth Dave Mustaine během jeho turné, jako hostující kytarista s Nevermore, na první verzi Gigantour. Nedávno jsme odchytli Brodericka a mluvili jsme o všech věcech z Denveru.

Bude to tvé druhé vystoupení ve Fillmore s Megadeth. Cítíš určitou hrdost, když hraješ před svým domovským publikem?
Raději bych to nazval nervozitou než hrdostí (Smích).

Bude v publiku hodně členů tvé rodiny?
Bude tam celé stádo Brodericků.

S Megadeth si několikrát objel svět. Jak by si přirovnal publikum Denveru ke zbytku světa?
Byl... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.06.12 - 19:53 Incident v Chorvatsku!
Včera jsem informoval přes facebook o incidentu na chorvatském Metalfestu a dnes z toho udělám finální zprávu. Původně jsem to neměl v plánu, ale když vidím, jak se opět šíří tradiční sousloví za všechno může Mustaine, tak mi to nedalo.

5.6. byli na chorvatském Metalfestu napadeni Megadeth. Byli návštěvníky označeni za hlavního viníka absence kapely WASP a Dark Tranquillity. V průběhu koncertu Megadeth byli doprovázeni bučením, pískáním, skandováním WASP a v 9. písni Ashes in your mouth hodil někdo po Dave Mustaineovi kámen, který letěl kousek od jeho hlavy. Dave si toho pravděpodobně nevšiml, proto dohráli song, ale ihned poté odešli z pódia a zrušili koncert.

Spekulace, které vznikly sem už psát nebudu, ale napíšu radši, co jsem se dozvěděl od jednoho z lidí, co se dostal do zákulisí. Potkal Willie G. (kytarový technik D. Mustainea), celkem často lze vidět na videích Megadeth, který řekl, jak to ve skutečnosti bylo. Protože Dark Tranquillity ukončili koncert, tak se... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 01.06.12 - 11:51 Rozhovor: 13/2/12 Shawn Drover


Jak dlouho ti trvalo nahrát bicí pro nové album Megadeth - Th1rt3en?
Nahrávání bicích zabralo něco kolem tří týdnů a celý vstupní proces byl velmi zábavný.

Jaký to byl pocit vidět Třináctku debutovat na čísle 11 na žebříčku Billboard?
Já si myslím, že je vždy skvělá věc, když se tvá hudba umístí na nějakém žebříčku. Měl jsem to štěstí, že každá deska Megadeth debutovala vysoko na žebříčcích Billboard, stejně tak jako na kupě žebříčků po celém světě.

Přibližně kolik nahrávek děláš k jednomu materiálu, aby si byl spokojený s každou písní?
Obvykle dělám něco kolem 7 nahrávek ke každému songu, na každé nahrávce dělám odlišné věci. Kupodivu 4-5 byly nahrávky, které většinou končí na desce.

Jaké to bylo nahrávat leden - červenec 2011 ve Vicově garáži (Vic's Garage - studio Davea Mustainea)?
My jsme vlastně desku nahrávali mezi červencem a září 2011 v celkové délce... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34