Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

530
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

United Abominations - nové album

Komentáře: 0 • Autor: Adminmd • 21.07.06 - 22:56 United Abominations - nové album
Po několika těžkých letech, 'chtěl jsem se vrátit k tomu jak to bylo dříve na začátku,' říká Dave Mustaine.

Když Dave Mustaine v roce 2004 pojmenoval nové album The System Has Failed (Systém selhal), zdálo se že jde o komentování politické situace v U.S.A. Ale ten název vznikl z cela jiného důvodu: šlo o vlastní existenci, Dave měl pocit že se rozpadá.

Problémy se sestavou, soudní tahanice s ex-basákem David Ellefsonem, a nahrávací společnost, která album vydává se absolutně nesnaží cokoliv podniknout pro jeho propagaci. V únoru 2005 Mustaine oznámil, že plánuje ukončení Megadeth a pokračování v sólo. Po roce své rozhodnutí přehodnotil a 9.10. na koncertu v Buenos Aires, Argentina, prohlásil - Megadeth bude pokračovat.

"Mé rozhodnutí byla kombinace několika věcí," řekl Mustaine právě když se připravuje vstoupit do studia nahrávat zpěv na právě připravované album, United Abominations, které by mělo vyjít na Halloween. "Konečně jsem se setkal s chlapci, kteří chtějí opravdu hrát — [ex-Eidolon kytarista Glen Drover and bubeník Shawn Drover] — mě se tak hrálo hodně v pohodě. Respektují mne a jsou fandové hudby kterou hrajem. Taky prodeje lístků na koncerty a prodeje alb se šli nahoru takže — opět to tu bylo."

Inspirován jeho rozhodnutím, Mustaine začal psát písně, podepsal smlouvu s Roadrunner Records a přijal bassistu James LoMenzoa (ex-Black Label Society a, um, White Lion) náhradu za James MacDonougha. Potom se letělo do Londýna nahrávat bicí pro nové album.

"Pronajali jsme si bicí soupravu legendárního bubeníka [Led Zeppelin] John Bonhamse a nahrávali ve studiu kytaristy [Pink Floyd] David Gilmoura, což bylo velmi pěkné." říká Mustaine.

"Byl to jediný set na světě, který se dá pronajmout," říká Drover. "Dave mě velice překvapil, bylo to celkem neuvěřitelné, protože jsem vůbec netušil, že je vůbec možné pro kohokoliv si takovou bicí soupravu pronajmout."

Po ukončení bicích jsme se vrátili do Kalifornie a dohráli jsme kytary a basu. Ještě před tím než jsme přidali zpěv, bylo poznat, že album United Abominations uspokojí fanouška dřívějších mega materiálů. "Když bych měl říct kdy je tohle album vydané, řekl bych tak někdy před rokem 1990 (Rust in Peace) nebo trošku po 1992 (Countdown to Extinction), říká Mustaine. "Hudební kritici říkali že s albem The System se Megadeth vrací k původní tvorbě, ale u nového alba se to zdá o něco více.

....... POKRAČOVÁNÍ v angličtině:

The record company that I'm with now gets it and I'm with management who gets it. So I don't have to write songs because the wives of certain bandmembers are griping or their mortgage is not getting paid or management is telling me that I've got to get a record done to do the tour and I've got to do the tour because if not, I'm not going to be able to pay my bills."

Such skewed reasoning, insisted Mustaine, was largely responsible for Megadeth's transformation from a stellar thrash outfit to a more commercial entity. It all started after the landmark album Rust in Peace, when Megadeth recorded the slightly more commercial Countdown to Extinction, which reached #2 on the Billboard albums chart.

"After that, the pressure came from all sorts of different angles and I was learning as I was going along," Mustaine said. "Also, we had pretty much a revolving lineup within the band and with representation from management and with numerous administrations at the record companies. While we were signed to Capitol, there were six different presidents there. So, we've never really had any long-term equilibrium."

United Abominations will mark the 'Deth recording debut of the Drover brothers. The album will contain 11 songs, including the title track, "Washington's Next" and "Gears of War"; an additional track will be included with the Japanese release. "It's a really diverse record," Shawn said. "There's some faster stuff that should appeal to the band's thrash fans and it's got a little more mainstream stuff as well. It's definitely not one-dimensional."

The record is being co-produced by Mustaine and Jeff Balding, who has worked on three other Megadeth discs. But while Balding has an arsenal of contemporary gizmos at his disposal, the album is being created with the kinds of equipment and techniques the band used in the late '80s — before the advent of ProTools and digital editing.

"I wanted to go back to the way the stuff was done in the beginning," said Mustaine. "I think Megadeth boils down to its bare minimum. When you break it down, Megadeth is guitar, bass, drums and guitar solos. And when it starts going in directions where there's a little bit too much stuff going on that can't be done onstage, it loses heaviness because that stuff probably shouldn't be there anyway."

As he heads into the final weeks of production, Mustaine is happy with his new songs, ecstatic about his current bandmates and looking forward to announcing the lineup for the second Gigantour, the technical-metal festival he launched and headlined last year. Once again, the system is fully operational.

MTV - Jon Wiederhorn