Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 5/10/11 Shawn Drover

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.02.12 - 19:27 Rozhovor: 5/10/11 Shawn Drover


Thrash metaloví pionýři Megadeth jsou zpět s jejich 13. studiovou deskou, nazvanou "Th1rt3en". Bubeník Shawn Drover si s námi popovídal o novém albu, následujícím turné a budoucím vývoji kapely.

Bylo uvedené, že "Třináctka" bude obsahovat nové skladby a starší materiál, které Dave napsal dříve v kariéře. Moje otázka je následující: Jak jste věděli, nebo se rozhodli, kdy nastal ten správný čas vydat starší materiál?
Mluvili jsme o pár nápadech pro novou desku a tak a Dave přišel s nápadem "Co si myslíš o tom, že bychom udělali Millennium of the Blind a New World Order?"(Byly nahrány jako dema před lety a vydány na remasterované verzi Youthanasia). K této myšlence jsem se vrátil, protože si myslím, že ty songy opravdu nakopávají zadek a nikdy nebyly řádně nahrány. Myslel jsem si, že když ty songy znovu nahrajeme a uděláme jim lepší zvuk a všechny ty vychytávky, hodně fanoušků to uvítá, protože samozřejmě jsou to fanoušci našich songů, ale musejí to být opravdu dobré songy. A myslel jsem si, že to je unikátní nápad udělat něco takového, abych byl upřímný, není to něco, co bychom dělali v nějakém velkém rozsahu. Nakonec ty songy nakopávají zadek; nikdy by jsme nezkoušeli znovu nahrát songy, které by byly špatné.

Další věc, kterou jsem četl v aktuálních rozhovorech s jiným členem Megadeth - David Ellefson bylo, že si opravdu tlačil, aby byl song New World Order obsažen na třináctce. Proč zrovna tento song? Je tu něco co cítíš tak silně z toho songu, že si potřeboval, aby byl na novém albu?
Prostě si myslím, že to je skvělý song. Myslel jsem, že by to mohlo doplnit strukturu nového alba. Způsob, jak se to všechno naskytlo a jak byly songy nahrány, jsem si myslel víc a víc a jak čas šel dál... Prostě jsem se snažil Daveovi říct, jdeme do toho a nahrajeme ty songy a poslechneme si, jak znějí. Samozřejmě jsme je nahráli a teď jsme přemýšleli: ty songy jsou staré 20 let, budou se vlastně na desku hodit? Za mě je odpověď ano. Ten song (NWO), za mě, je opravdu řízný song a podle mého názoru by měl být opravdu na desce - a díky bohu taky je.

Myslíš, že je na albu jeden specifický song, který opravdu překvapí fanoušky Megadeth? Něco co jste dosud neudělali?
To si nemyslím. Nezkoušeli jsme se někam posouvat. Myslím, že jsme nahráli další várku metalových melodií, o kterých jsme věděli, že je naši fanoušci chtějí slyšet. Na desce je mix rychlých songů, nějaké pomalé a nějaké se středním tempem. Je to dobrá kolekce heavy metalových songů. Tak to opravdu je. Nechtěli jsme jít do studia s předem promyšlenými představami, co bychom chtěli zkusit. Prostě jsme věděli, že chceme nahrát nějaké nové metalové songy, nebo v tomto případě předělat pár starších songů, které jsou obsažený na desce. Nemyslím si, že je na desce něco tak hudebně odlišné, že by to nutilo fanoušky říct: "Pane bože, proč je na desce tenhle typ hudby?" Takže prostě všechno to jsou metalové písničky.

K tomu stejnému tématu, z pohledu bubeníka, je tu něco, v čem si na sebe tlačil, aby si udělal jinak na nové desce, nebo si se snažil nechat to jednoduché, a jak si řekl, prostě udělat heavy metalovou desku?
Jasně, nechtěl jsem hrát nějak odlišně, protože to nedoplňuje hudební strukturu Megadeth - vzdálit se a hrát nějaké šílenosti, jazzové věci... víš co myslím? Vždycky jsem hrál pro song, co si song žádal. Pokud se volalo po hodně bubnování dvojkopákem, tak dobře. Pokud se žádalo hrání, kde se mám držet při zemi, tak dobře. Vždy se snažím sloužit songu. Opravdu nehraji tolik pro sebe, jako se snažím hrát pro kapelu. Vždycky říkám, že to je týmová záležitost, nikdo neodejde a nehraje se vlastní věci. Myslím, že to je důvod, proč hodně těchto písniček obstojí v čase. Nakonec se snažíme oslovit co nejvíce lidí, jak jen to je možné.

Toto je vaše poslední album v současném vydavatelství a podle zpráv Dave Mustaine přemýšlel o tom, že by byl rád, kdyby budoucí alba byly vydávány nezávisle. Sedli jste si společně a diskutovali o tomto kroku? A za druhé, mohou fanoušci očekávat novou hudbu spíše dříve než později, když je vydavatelství z obrazu?
Ne o tomhle všem jsme nemluvili. Momentálně se zabýváme současností. Jsme zaměření na novou desku, která vyjde 1. listopadu a na následující světové turné, které chystáme do roku 2012 - a bůh ví jak dlouho budeme na turné pro tuto desku - obvykle to je tak kolem roku a půl pro každou desku, takže jsme si opravdu nesedli a nepřemýšleli nad tím co bude po tomto turné. Samozřejmě, že konverzace nastane, co bude dál - já upřímně nevím, co budeme dělat. Ale to se stane až po všech těch cestách. Budeme hlavně diskutovat, jakým směrem chceme jít dál... jestli budeme chtít jít s novou hudbou sami za sebe s tím jaký je teď hudební průmysl a tak. Kdo ví, co se stane odteď za 2 roky? Možná přijde nějaký nový formát, nebo se vyřeší celá ta šílená situace s pirátstvím, která pokračuje do zničení průmyslu. Problém je, že příliš mnoho lidí krade hudbu a to ovlivňuje každé odvětví průmyslu: nahrávací rozpočet, rozpočet na turné kapel dost klesl, protože mají jen to co prodají x počet desek. S tím co jsem řekl, některé kapely tedy vydávají na vlastní pěst. Ať uděláme to nebo ono, abych byl upřímný já teď opravdu nevím jak to dál bude. Nejsme tak daleko na tuto konverzaci. Teď jsme zaměření na to co děláme teď, což je příprava na turné a vydání desky. Celé toto téma nastane, až bude ten správný čas a podle toho se domluvíme.

Dave Mustaine momentálně oznámil návrat Gigantour 2012, což je něco na co se musí kapela těšit a ty si mluvil o světovém turné. Můžeš nám říct o nějakých zemích, které se Megadeth chystají navštívit?
Za mě, je to vždycky zábava jet někam, kde to je nové. Nikdy jsme nebyli v Jižní Africe že?

Ne. Nepamatuju si, že by Megadeth někdy hráli v Jižní Africe. Je to něco, co by chtělo spoustu fanoušku už dlouhou dobu.
Přesně. Vždycky jsem měl rád nová místa. Minulý rok jsme navštívili tolik různých zemí, ve kterých jsme nikdy nebyli - a je to vždycky skvělé dostat se na místa, ve kterých jste nikdy nebyli a zvláště, když najdeme nějaké velké fanouškovské základny na těchto místech (smích). Jeli jsme do Kostariky poprvé v roce 2010 a vůbec jsme neměli ponětí, jak velká fanouškovská základna zde je. Hráli jsme na místě uprostřed ničeho, na závodní trati a měli jsme tam 16000 fanoušků, takže to byla fantastická zkušenost. S tím co jsem řekl, samozřejmě by bylo skvělé zajet dolů (Jižní Afrika) a podívat se jak se daří naším fanouškům, ale to je něco nad čím nemám kontrolu. To je ta část obchodního hlediska o kterou se starají promotéři - do toho já nejsem vůbec zapojen. Takže si myslím, že by bylo skvělé tam dolů zajet, ale uvidíme co nastane. Ale to je pro mě vždycky ta zábava objevovat a jít do jiných zemí, ve kterých jsme předtím nebyli. Doufám, že se tak stane.

My také doufáme. Velice ti děkuji za tvůj čas Shawne.
Díky. Vážím si toho.