Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

2114
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Informace: 19/1/12 David Ellefson

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 27.04.12 - 19:04 Informace: 19/1/12 David Ellefson


Baskytarista Megadeth studuje pro Luteránské vysvěcení v Concordii.

Na začátku září přicestovali noví studenti do areálu Concordského Semináře v Claytonu, připojili se jako trochu odlišná skupina teologických nováčků - především typy středního věku - připojí se do školního programu, který povoluje studentům trénovat duchovenství online.

Protože konzultanti, elektrikáři, farmáři a podnikatelé ve specifickém duchovenském programu poznali jednu odlišnou osobu, před opětovným připojením do online stavu ze stovek nebo tisíců mílí daleko v týdnech, které následovali, jeden student měl příběh, který skutečně otřásl.

David Ellefson byl pobožný zakladatel legendární thrash metalové kapely Megadeth. A Ellefsonova studia na Concordii dokazují, proč dálkové vyučující seminářové programy nabírají na popularitě a v pohodlí internetového vzdělávání přinášejí nové kandidáty do bohosloveckých škol, kteří nemají šanci se živě zúčastnit.

Ale pro Ellefsona je jeho nový úkol pro duchovenstvo také o zvláštním průniku skrz zjevné rozpory rocku a náboženství, které začali v jeho dětství. Ellefson vyrůstal v kostele. Každou neděli jezdila jeho rodina z jejich farmy v jihozápadní Minesotě do luteránského kostela našeho spasitele, kde se David zúčastnil nedělní školy a byl vysvěcen v 16. Jeho matka zpívala v chóru. Jeho otec byl aktivní ve stavebním výboru. Jen pár let po jeho vysvěcení se v létě roku 1983 Ellefson přestěhoval do Los Angeles. Týden po jeho příjezdu založil kapelu jménem Megadeth jako jednotku měřitelnosti rovnající se smrti jednoho milionu lidí nukleární explozí. Zanedlouho hrál na podiu na baskytaru před tisícem metalových fanoušků v New Yorku s dalšími kapelami jako Metallica a Slayer. V roce 1985 vydali Megadeth jejich první album "Killing is my Business… And Business is good!". V písni "The Skull Beneath the Skin" Ellefson a jeho spoluhráči zpívali:
Ubohé a nakažlivé
Proroci zla se objevují
Tanec smrti
Čarodějnice brázdí oblohou
Dekadentní uctívání
černé magie
V lůně ďáblova doupěte
Lapen bezdůvodně

Návrat do kostela
V 80. a 90. letech Megadeth získávali reputaci za inteligentní způsob heavy metalu, které jim vyneslo několik nominací na Grammy a byli známí pro své obaly alb, na kterých je z velké většiny zobrazena osoba jménem Vic Rattlehead, kostlivec, který má oči, uši a pusu zadělané železem. Ale když bylo Ellefsonovi 25, rockový životní styl ho pohltil. Ve 12-ti krokovém odvykacím programu byl znovu představen své víře a přijal ji. Přestěhoval se do Arizony, oženil se a měl děti. Také začal hledat kostely, nakonec se usadil v luteránském kostele Pastýř pouště a Missourisjkého Synod sboru ve Scottsdaleu. "Pocházím z dobré rodiny, ne z rozvrácené" řekl Ellefson (47). "To se pro mě stalo vzorem a uprostřed toho jsem viděl kostel." Reverend Jon Bjorgaard, pastor Pastýře pouště se zeptal Ellefsona, zdali by nechtěl začít vést bohoslužby. Ellefson začal používat texty ze Starého zákona jako odrazový můstek pro psaní textů, píše pochvalnou hudbu - požehnané písně se soft rockovým nádechem. "Pro vánoční službu jsem namixoval nějaké klasiky, ne přímo ve stylu Megadeth, ale v opravdu heavy rockovém stylu" řekl Ellefson. Kombinace jeho hudebním schopností a jeho víry vedla Ellefsona k hlubšímu poznání křesťanství, řekl. A vedlo ho to k začátku nové duchovní hudby za zdmi kostela Pastýř pouště. Nazval to Mega život, částečně si hrál na Megadeth. Ale je to také odkaz k verzi z Nového zákona - Evangelium podle Jana: "Zloděj přichází pouze krást a zabíjet a ničit. Já přicházím, aby mohli mít život a měli ho v hojnosti." Mega život se stal ve Scottsdaleu tak populární, že Pastýř pouště koupil nový prostor pro duchovenstvo. A minulý rok se Bjoorgaard zeptal Ellefsona a režiséra Mega života Jeremy DaPena, aby se zapsali do Concordského speciálního duchovenského programu. "Většina lidí se chce stát rockovou hvězdou," řekl Bjorgaard. "David je rocková hvězda, která se chce stát pastorem." Po dvou letech na Concordii bude Ellefson způsobilý k vysvěcení a samozřejmě doufá, že se to stane. "Lidé tě berou mnohem vážněji, když projdeš řádný trénink a budeš schopný jim pomoci" řekl Ellefson.

Studium během turné
Jak se Megadeth připravují na nové turné s Motorhead příští týden v New Jersey, Ellefson přemýšlí o svých studiích - něco bude řešit během volného času v Megadeth autobuse s laptopem a nějakými knížkami. Nedělá si iluze o tom, jak složité bude spojit školu a cestovní plány, když má být v Denveru jednu noc a v Dallase další. "Bude to zkouška" řekl. Třídy začínají každé pondělí, i když domácí úkol je zveřejněn o několik dní dřív v případě, že netrpěliví studenti chtějí získat náskok na své spolužáky. Každý úterní večer se Ellefson a dalších 8 studentů připojí ze svého místa na dvou hodinové živé posezení s profesorem vyučujícím z Concordské třídy. Jednou týdně, se Ellefson potkává s Bjoorgaardem a diskutují týdenní práci. Na konci týdne uploaduje svoji domácí práci profesorovi k oznámkování. "Umožňuje mi to možnost vyššího vzdělání" řekl. "V mém věku je skvělá věc být zapojen do jakéhokoliv vyššího vzdělání. A zatím to funguje." Naučil se držet svou víru a svou osobnost na podiu separovaně a jeho psaní textů, snaží se "držet dál o temných témat". "Někteří lidé chtějí spojit věci dohromady v jednu, ale já mám ruku v obou světech." řekl Ellefson. "Miluju pochvalnou a požehnanou hudbu a miluju heavy metal."Zdroj: http://www.stltoday.com/l...mode=story