Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

476
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 6/3/12 Chris Broderick

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 29.06.12 - 23:09 Rozhovor: 6/3/12 Chris Broderick


V roce 1983 založili Dave Mustaine a David Ellefson Megadeth v Los Angeles. Dosáhli mezinárodní slávy v 80. letech a jsou označeni jako jedni z Velké čtyřky thrash metalových kapel včetně Metallicy, Slayer a Anthrax. Kapela vydala během let několik platinových a zlatých alb, včetně jejich mezníku Rust in Peace v roce 1990 a nominovaného na Grammy, multiplatinového alba Countdown to Extinction v roce 1992.

Kytarista Chris Broderick se připojil k Megadeth na začátku roku 2008. Hraje na kytaru od svých jedenácti a má titul v klasické kytové hudbě na univerzitě v Denveru a hudební škole v Lamontu. V den koncertu v Denveru jsem měl osobní rozhovor s Broderickem, abychom si promluvili o všem od jeho začátků v hudbě až k tomu, kam ho jeho talent dnes dostal.

Broderick je rodák z Colorada, který byl vychován okolo hudby. Ještě předtím, než začal hrát na nějaký nástoj, byl ovlivněn klasickou hudbou. "Byl jsem hodně ovlivněn klasickou hudbou od mých rodičů. Moje matka hrála na piáno, když byla na vysoké škole… Poté můj první vliv na mě měla Barracuda od Heart". Řekl mi, že v minutě, kdy zvednul kytaru, věděl, že chce udělat kariéru v hudbě.

Th1rt3en (Roadrunner Records) bylo druhé album Megadeth, které nahrál od jeho příchodu do kapely (první bylo Endgame v roce 2009). Poslední album je více melodické, než cokoliv kdy Megadeth předtím udělali a obdrželo kladné ohlasy od fanoušků po celém světě. Když jsem se zeptal, jaký je tvořící proces Megadeth, Broderick řekl: "Všichni přicházíme s vlastními riffy a songy. Mohl by to být jen opravdu malý kytarový riff, až po téměř dokončené skladby. Všichni píšeme sami a když začneme přemýšlet o udělání dalšího CD, hodíme tohle všechno do složky a pak začneme poslouchat a rozhodovat, které udělají další CD. Poté odtud, v závislosti na tom, jak pokročilé tyto části jsou, pracujeme na formátu písně… Po tomto pracujeme na vlastních částech. Shawn položí bicí, Ellefson přichází a udělá baskytaru, Dave pracuje na textech, já udělám rytmické části a poté se začnu poohlížet po věcech jako proti-melodie a harmonie "over the top" (pozn. technika hry na kytaru) a mé sólové části… Dave dělá to stejné také."

Třináctka byla vydána 1. listopadu 2011 a debutovala na 11. místě žebříčku Billboard Top 200 a na 1. místě žebříčku Billboard v kategorii Hard rock. Také za tento projekt obdrželi 10. nominaci na Grammy v kategorii Nejlepší Hard rock/metalový výkon za jejich singl "Public Enemy No. 1".

Broderick řekl, že jeho nejpamátnější moment v tomto bodě kariéry byl koncert Big4 ve Varšavě v Polsku. "Koncert ve Varšavě byl nejpamátnější. Nejen proto, že byl největší (bylo tam kolem 120 000 lidí), ale mělo to prostě skvělou atmosféru. Nikdy nevíš, co udělá koncert dobrým nebo špatným, jestli je to publikum, nebo když se dostatečně vyspíš noc předtím. Všechno se sešlo dohromady."

Mluvili jsme o tom, jak zůstávají Megadeth aktuální v hudbě po těch letech se spoustou různých trendů, které přišly a zase zmizely během let. "Oni se drželi svých zbraní se svým stylem. Megadeth zůstali vždy Megadeth.", Broderick prohlásil. Megadeth byli jedna z několika kapel, které nezměnili svůj styl, když se tak rozšířil grunge. "Trochu experimentování je v pořádku, ale když to měníš pro špatné důvody, pak to nefunguje," řekl.

Když jsme se zeptali na jeho oblíbené songy, které rád hraje na živo, řekl, že se to mění, ale právě teď je to "Tornado of Souls" a "How the Story Ends".

Broderick má skvělé rady pro hudebníky rozhodující se udělat byznys: "Vždy si buď jistý, že se s nástrojem bavíš… vždy se snaž a dostaň se někam, ať to jsou klipy na Youtube nebo Facebook nebo cokoliv jiného. Nikdy nevzdávej příležitosti a nebuď unavený, když se pro tebe zrovna věci správně nevyvíjejí," řekl.

Jak bylo řečeno dříve, Broderick je z Colorada. Když jsme se ho zeptali na jeho nejoblíbenější součásti návratu do Colorada, řekl: "Určitě to jsou moji přátelé a rodina… a za druhé snowboarding a hory." Během rozhovoru o jeho vyrůstání v Coloradu, řekl, že jeho oblíbené místo je Red Rocks a jeho oblíbený koncert, který kdy viděl, byla Pantera. "Bylo to úžasné a když se dostaneš na správné místo v Red Rocks, není tu žádný déšť, teplota je správná, pak je to perfektní. Byli v jednom ohni, publikum se chystalo zbláznit…"

Zdroj: http://www.examiner.com/a...-broderick