Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 11/5/12 David Ellefson

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 04.08.12 - 23:27 Rozhovor: 11/5/12 David Ellefson


David Ellefson z Megadeth - Ikonický baskytarista mluví o společném turné s Rob Zombie, původu kapely a mnohem víc!

Charismatický a vždy osvícený baskytarista David Ellefson, nedávno kontroloval domov kapely, slunná Arizona, kde on, Dave Mustaine, Chris Broderick a Shawn Drover znovu připravují k vypuštění další Megadeth ničení a heavy metalový hněv k davům. Tentokrát v podobě tří a půl týdne společného turné s Rob Zombie.

Tohle všechno od kapely, která masivně pomohla objevit a vynalézt unikátní a prosperující značku amerického heavy metalu od založení v roce 1983 z pokorného a skromného původu.

Toto je třetí příležitost, kdy mohu já a David Ellefson probírat všechny věci Megadeth, jako poslední album kapely, Thirteen, pokračování útoku po celém světě a sbírat další mezinárodní chválu.

Fanoušci dostali "Deth" v plné síle na už teď historických koncertech Big4 a pak na Rockstar Energy Mayhem turné a samozřejmě, Gigantour se vrátilo do měst a bylo to úžasné.

Teď, když se Megadeth připravují na vysoce očekávané společné turné s Rob Zombie, které bezprostředně začíná, jsme mluvili s David Ellefsonem o turné a dalších věcech v ještě otevřenějším a rozsáhlém rozhovoru.

Jaké jsou tvé pocity na společné turné s Rob Zombie?
Je to skvělé turné! Je příhodný čas být na cestách. Bude to příjemné být venku v květnu. Počasí je umoudřené, takže to bude skvělé. Hrát s Robem; samozřejmě má svůj vlastní skvělý zvuk a styl, který je velmi odlišný od toho, co děláme v Megadeth. Kde, tak jako když jsme dělali Big4 nebo koncertovali se Slayer, jsou možná podobné styly nebo fanouškovské základny. Je to něco naprosto odlišného. Takže je svým způsobem až hezké, jak můžeme dosáhnout takového kontrastu. Samozřejmě budeme hrát věci z poslední desky "Th1rt3en" a pak několik dalších, protože jsou oblíbené fanoušky.

Jak dlouho budou Megadeth na cestách s Robem?
Jen něco kolem tří a půl týdne, zakončené 26. května v Rocklahomě v Pryoru (Oklahoma).

Fanoušci Megadeth byli svědky metalového umu kapely na už teď historických koncertech Big4 a na festivalu Rock Star Energy Mayhem a samozřejmě na Gigantour. Bylo lehké najít čas udělat a vytvořit vaše poslední album "Th1rt3en"?
Víš, je to vtipné. Museli jsme si vyříznout otvor v čase, kde bychom mohli udělat třináctku. Protože teď je tak velká poptávka po koncertech kapely a byla po několik posledních let, obzvláště poslední 2 nebo 3 roky. Je to něco jako, když jsme před lety dělali desky a pak jsme mohli vyrazit na turné; teď je to tak, že jsme neustále na turné a musíme najít čas dělat desky!

Davide… a pořád znovu, Megadeth bude pokračovat v zaneprázdněnosti na cestách!
Ano! Jedeme v červnu na měsíc do Evropy a budeme tam hrát většinou na festivalech. Je to skvělé období pro velké venkovní koncerty napříč Evropou. Pak jsme začali dávat dohromady nějaká data pro turné v Jižní Americe v září, které přehrajeme desku "Countdown to Extinction" k výročí 20 let. Zahrajeme to album od začátku do konce!

Jak ten čas letí!
Je to tak! Jak říkáš, letí, necítím se tak staře! Je to vtipné, když to děláš celou dobu…čas prostě plyne. Je to skvělé vrátit se a oprášit některé z těchto desek. Zůstal jsem na svých schopnostech. Vlastně jednou za čas si CD poslechnu a jamuju k tomu.

Megadeth vzešli z legendární scény San Francisco Bay area. Teď jste se usadili v Arizoně. Scéna na západním pobřeží něco změnila ne?
Určitě je jiná! Když jsem se dostal do Los Angeles v roce 1983 a setkal se s Davem, protože se zde usadil po Metallice. Vrátil se zpět do Los Angeles, protože vyrůstal dole na Huntingtonské pláži. Hollywood měl tak odlišnou příchuť. Randy Rhoads zde byl objeven Ozzym. Motley Crue se zde rozpadli. Wasp a Ratt zde také nastoupili na scénu. Vývoj dole v jižní Kalifornii byl úžasný, ale nebyla to hudba, kterou jsme hráli. Dave Mustaine řekl, že Megadeth tam dole hrát nebudou, takže jsme přešli do Bay Area a San Francisco bylo divoké a oživlé s tím, co známe jako thrash metal. Byl to více přírodní zvuk a vzhled. Bylo to rychlé, bylo to zběsilé. Ale bylo to mnohem více soudržné, než kapely, které se odtrhly a hrály rychle! Bylo to jako bratrství; Exodus, Metallica a Megadeth zde hráli.

Když se ohlédneš, připadne ti obrovský úspěch získaný Megadeth neskutečný? Nebo je to, protože jste hudebníci a tohle je to, co jste si vybrali dělat a dělat to dobře. Jak to všechno vidíš?
Řekl bych, že je to pravděpodobně to druhé. Věděl jsem, když jsem potkal Dave Mustainea v červnu roku 1983, bylo na něm určitě něco unikátního. Los Angeles bylo v té době plné lidí, kteří chtěli být rockové hvězdy - někteří vlastně byli. A můžu říct, že na Daveovi bylo určitě něco odlišného a spolupracovat s ním v té době a začít něco úplně nového s Megadeth pro nás byla životní zkušenost! Samozřejmě jsem se cítil tak požehnaný, že jsme byli schopní to udělat. Protože kapely jsou partnerství a bere lidi, které zachytí vizi a jsou schopni dělat oběti a myslím si, víc než cokoliv jiného - my jsme dali všechno do jedné řady. Bylo to o potopení nebo plavání, dokázání nebo rozpadu. Když máš něco a máš v to víru, mohou z toho vzejít dobré věci. Možná to můžeš nazvat americkým úspěšným příběhem.

Davide, jako vždy, bylo příjemné si s tebou povídat! Co by si rád řekl všem svým skalním a celosvětově loajálním fanouškům Megadeth?
Vážím si každého, kdo drží s námi. Byla to skvělá jízda! Byla to skvělá cesta. A ta se zdá, že pokračuje.

Takže pokud chcete přijít a vidět nás… nadále pro vás budeme hrát!

Zdroj: http://www.xombiewoof.com...rview.html