Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

476
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 24/5/12 Chris Broderick

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.08.12 - 11:00 Rozhovor: 24/5/12 Chris Broderick


Za pár týdnů se Megadeth vrátí do Řecka odehrát jedinečný koncert v Aténách. Rock Overdose mělo šanci popovídat si s kytaristou Chrisem Broderickem.

Ahoj Chrisi! Vítej na rockoverdose.gr. Jak se ti vede v těchto dnech?
Velice dobře, díky. Připravený odehrát koncert s Rob Zombie a Volbeat.

Už uplynulo několik měsíců od vydání "Th1rt3en". Jak vidí fanoušci tuto desku a jak to pociťuješ?
Moc se nedívám na recenze, které jsou umístěny online, nebo něco podobného. Jakmile vydáš CD, beru to tak, že je v rukou fanoušků, ať už ji milují nebo nenávidí, je to v tu chvíli mimo mou kontrolu. Ale co ti můžu říct je to, že od chvíle, co hrajeme na živo songy jako "Public Enemy" a "Whose Life", staly se na živo určitě velice silnými.

Podle mého názoru, je to jedna z vašich nejlepších desek.
Díky.

Má znovuobnovený přístup k vašemu thrashovému zvuku něco společného s turné Big4?
Ne, moc ne. Šli jsme do studia s novým producentem - Johnny K a dostali jsme trochu času k experimentování s jiným zvukem a jiným tónem, abychom viděli, co z toho vzejde. To byla skvělá věc na tvorbě Třináctky, ale určitě to bylo o něco více propojené s vizí, jak má být celková hudba zobrazena. Chtěli jsme, aby to znělo co nejvíc masivně a trochu více syrově než předchozí desky.

Big4 turné je pravděpodobně nehistoričtější turné v celé metalové scéně. Souhlasíš s tím?
Jasně, mohl bych si to myslet, prostě protože jsem toho byl součástí, ale bylo to vždy velké a byla to obrovská čest hrát s dalšími kapelami, Metallica, Slayer a Anthrax, je to jako bychom se snažili všichni znovuobjevit thrash v myslích fanoušků.

Byl to skvělý nápad a všichni fanoušci si to opravdu užili.
Jasně, já jsem se taky skvěle bavil.

Vypadá to, že se lidé vrátili zpět k období chladného thrashe 80. let. Souhlasíš a proč si myslíš, že se to děje?
Můžu mít jen nějaké odhady; upřímně si myslím, že to má trochu co do činění s hrami jako Guitar Hero a podobné, které to svým způsobem oživili, s kytarovou hudbou, která byla tak populární. Také si myslím, že dnešní hudba je zaškatulkovaná do určitých žánrů, jako moderní metal. Přijde se s určitým stylem v dnešním metalu, oni dostanou své malé přátelské jméno, jakkoliv se to jmenuje. Pak jsou zaškatulkovaní v tomto stylu a metal na konci 80. let nebyl takový. Měl jsi trochu větší volnost v experimentování a zkoušení přicházet s novými nápady.

Jaký je tvůj názor na kapely, které hodně mění svůj zvuk nebo hudební směr v několika svých albech? Je to v pořádku k fanouškům?
Megadeth?

Jakákoliv kapela, jako to dělá Paradise Lost se svými alby, Metallica s "Lulu". Megadeth s "Risk".
Ptáš se na kapely, které mění tyto riffy a ptáš se, jak jsou přijímány? Když se podíváš na CD jako je "Lulu", je to něco mimo vyšlapanou cestu pro Metallicu. Tak nevím, jestli fanoušci zvážili, že to není plnohodnotná deska Metallicy. Je to něco, co zkoušeli, něco s čím experimentovali. Vím, že to hodně fanoušků nemohlo vydýchat, ale je to určitě unikátní a já je za to chválím, že se snaží udělat něco nového a chtěli udělat něco jiného. Pokud jde o "Risk" bylo to trochu stejné, možná ne tak drastické, ale pořád mluvím s fanoušky, kteří říkají: "No jasně, Risk bylo moje oblíbené album!", takže nikdy nevíš, koho to potěší a koho ne, takže ve finále je to v rukou fanoušků, ať se ti to líbí nebo ne.

Máš pravdu. Mám pocit, že současná sestava je podobná sestavě z let 1990 - 1994, která je považována za zlatou éru Megadeth. Vnímáš to podobně?
Z pohledu fanouška Megadeth to byla určitě moje nejoblíbenější sestava. Dále, nerad to vidím jako zlatou sestavu, protože, když si poslechneš všechny ostatní CD Megadeth, jsou tam některé opravdu unikátní věci, které vznikly z každé odlišné sestavy, ať to bylo s Chrisem Polandem a jeho opravdu unikátním jazzovým zvukem, nebo Marty, který měl více exoticky-znějící vliv. Dokonce i Glen Drover s jeho opravdu skvělým vibratem a uhlazeným zvukem. Dívám se na tu dobrou stránku věcí.

Oznámili jste vybrané koncerty v Jižní Americe, kde budete hrát celé album "Countdown to Extinction". Jaké z toho máš pocity a co si myslíš o albu, když si nebyl součástí kapely při vydání desky?
Věřím, že to byla jedna z jejich nejlepších desek, když ji vydali. Mám rád nápad dělat výročí alb, protože tě to přenese zpět do té doby. Když posloucháš celé album, vidíš, jaké bylo myšlení v té době. Když posloucháš náhodně songy kapely, zjistíš, jak vyrostli a dospěli; dostáváš odlišný průřez časem, jak vyrostli. Takže jsem rád, že zahrajeme tuto desku, protože tě to přenese zpět do té doby.

To je opravdu skvělé. Můžeš říct Daveovi, aby udělal to samé v Aténách? Zahrát "Countdown to Extinction" během vaše koncertu v Řecku! Bylo by to skvělé.
Dám mu vědět.

A tým Rockoverdose by pro vás upekl dort! Co uslyšíme během vašeho koncertu v Řecku?
Budeme hrát spoustu songů z Třináctky, tak můžeme nechat fanoušky slyšet je naživo, potom budeme samozřejmě hrát songy, bez kterých by to nešlo, jako "Holy Wars" a "Symphony of a destruction" a další songy. Vždy je zajímavých pár songů, které můžeme jen tak náhodně zahrát, prostě protože si myslíme, že je fanoušci rádi uslyší.

To je skvělé, opravdu si to užijeme. Vyjde turné "Countdown to Extinction" na DVD?
Nevím, o tom jsme nemluvili, nevím o žádných plánech udělat DVD.

Řekl bych, že by to byl dobrý nápad. Až turné skončí, jsou nějaké plány pro nový materiál, nové album?
Joo, začínáme přicházet s novým materiálem pro další CD a jsem si jistý, že na tom začneme tvrdě pracovat v příštích několika měsících.

Předpokládám, že už máte nějaké nápady.
Jasně, určitě. Začneme to všechno dávat dohromady a skládat to, jakmile budeme mít nějaký volný čas.

Je něco důležitého, co by si chtěl oznámit Řekům a posluchačům, kteří poslouchají tento rozhovor?
Chtěl bych jen říct, díky za všechnu podporu a nemůžu se dočkat, až se vrátím letos do Řecka. Je to jedno z mých oblíbených míst, takže doufám, že se uvidíme brzo!

Takže budeme čekat na 20. června! Víš něco o vašich předkapelách v Řecku?
Ne, nevím, kdo bude hrát.

Bude to Kvelertak.
Nikdy jsem o nich neslyšel, opravdu.

Který z klasických songů Megadeth si nejvíce užíváš na podiu?
Pravděpodobně "Tornado of Souls" a možná "Hangar 18".

Poslední otázka: Jaký je tvůj názor na kombinaci náboženství s hudbou?
Řekl bych, že to je individuální. Vždy ztratí nebo získají některé publikum v závislosti na tom, co se rozhodli udělat. Řekl bych, že jako umělec, musíš být individuální. Každý v něco věří a jako umělec to musíš dodržovat.

Myslíš, že metalová hudba má co dělat s nějakým náboženstvím nebo je to na sobě nezávislé?
Může být oboje, znovu, záleží to na umělci. Pokud je tu umělec, který má náboženskou tématiku v textech, pravděpodobně získá fanoušky, kteří mají stejné smýšlení. Když máš metalové kapely, které nemají texty nebo nezpívají o náboženství, tak získají fanoušky, kteří to nechtějí.

Chrisi, jaká je tvoje poslední zpráva Řekům?
Znovu díky! Brzy vás uvidím.

Děkuju ti moc.

Zdroj: http://rockoverdose.gr/ne...p?id=12296