Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

2114
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 14/6/12 Dave Mustaine

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 23.09.12 - 00:27 Rozhovor: 14/6/12 Dave Mustaine


Dave Mustaine z Megadeth: "Jsem kompletně připravený na naši další desku."

Frontman také rozhání zvěsti o superskupině s Metallicou.

Dave Mustaine z Megadeth řekl NME, že začal psát materiál pro další desku, popisuje to jako hudbu s "nějakou barvou". Při rozhovoru s NME na festivalu Download řekl: "Něco z toho je trochu temnější, něco je trochu rychlejší. V této pozici, v tuto chvíli, nevím, kam půjdeme nebo co budeme dělat, dalo by se říct, svět je náš k tomu, co chceme. Budeme se chtít vrátit zpět ke speed a thrash metalovým kořenům, které z nás udělali to, kým jsme? Budeme experimentovat a spoléhat na melodii, kterou jsme objevili v písních Megadeth?"

Pokračoval ve sdílení, že vyrůstal se třemi sestrami, které poslouchaly Motown a další hudbu z 60. a 70. let, a že je velice silně řízen melodií v hudbě. "Zkoušeli jsme to udělat v Megadeth, mít trochu melodie tak, že to není jen stará řezničina jakou má každý." řekl. "Jsme prostě šťastní, že jsme se dostali do studia."

Mustaine také okomentoval prohlášení zatím posledního vydavatelství kapely - Roadrunner, které nedávno zavřelo pobočky ve Velké Británii, Německu, Kanadě a Austrálii. Řekl NME: "Myslím, že se zmenšováním a vyklízením, někdy musíš přeorganizovat. Co se týče úspěchu dotčených vydavatelství, prodeje našich desek šli dolů s každou deskou, takže je těžké se přít, které místo pro nás bylo to správné. Takže nevím, co se bude dít. Jako metalová kapela nevyděláš tolik peněz, jako vydělají popové desky - pop stojí na popularitě - metalová hudba je způsob života." Zároveň dodal: "Jedna z věcí, proč miluju metalovou komunitu, je, že lidé jsou věrní tomu jednomu. Máš kapelu, kterou máš opravdu rád a držíš s nimi. V našem žánru je velká soudržnost a velká loajalita v metalové komunitě. Doufám, že po zbytek roku, kdekoliv skončíme, bude to místo, kam zapadneme."
Když jsme probírali současné evropské turné Megadeth, Mustaine poukázal na to, že některé koncerty byly lepší než jiné, jako třeba nešťastné vystoupení v Chorvatsku, kde byl donucen utéct z pódia předtím, než bylo zasypané kameny. Řekl: "Vždy jednou za čas přijedeš na místo, které není vhodné k odehrání, ale musíš to překonat, jedno z těch míst bylo v České Republice. Bylo tam pravděpodobně 100 hlídačů mezi námi a publikem. Ale snažíš se z toho udělat to nejlepší."

Mustaine také rozehnal jakékoliv zvěsti o tom, že jeho kapela bude skládat superskupinu s Metallicou, říká: "Ne. Přišel jsem s tím, ale James Hetfield řekl něco opravdu hnusného na to, co jsem řekl."

Zdroj: http://www.nme.com/news/megadeth/64319