Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

179
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 23/10/2012 David Ellefson

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.12.12 - 11:37 Rozhovor: 23/10/2012 David Ellefson


Prosím můžeš se nám představit?
David Ellefson z Megadeth

Jaké to bylo dostat se zpět do Megadeth?
Bylo to opravdu skvělé. Věci dostaly opravdové grády s 20. výročím "Rust in Peace", novým albem "Th1rt3en" a nyní s turné k 20. výročí "Countdown to Extinction". Vypadá to, že netrpíme na nedostatek skvělých věcí, na kterých můžeme v těchto dnech pracovat.

V mém posledním rozhovoru jsem se tě ptal na Gigantour. Jaké to bylo na tvém prvním Gigantour?
Šlo to opravdu dobře. Byla dobrá sestava kapel a na celém turné jsme hráli většinou ve velkých arénách. Bylo skvělé vidět, že metal je opět tak populární v USA. To jen dokazuje, že koncert byl vždy o fanoušcích.

Co další turné, které jsi dělal od té doby, co jsi zpět v Megadeth?
"Rust in Peace" turné, "Big 4" v USA a v Evropě, "American Carnage", "Jagermeister" USA turné s Megadeth/Slayer/Anthrax a nyní turné k 20. výročí "Countdown to Extinction" napříč Jižní Amerikou, Asií, Indie, Dubai a krátké turné v USA.

Jaké byly koncerty "Big 4"?
Byly skutečné epické. Myslím si, že si nikdo z nás nemyslel, že se to někdy stane a potom najednou z ničeho nic přišla nabídka vstoupit do toho. Pravděpodobně jsme to mohli udělat po celém světě, ale myslím si, že mělo určitý smysl ponechat to exkluzivní, něco jako speciální události.

Bude turné "Big 4" zde v USA?
Nemyslím si, že bude někdy "Big 4" turné.

Bylo zvláštní dělat koncerty s Metallicou, s historií, kterou mají tyto 2 kapely?
To ne, protože jsme s nimi dělali koncerty na Nový rok 1985 a dokonce i větší stadiónové koncerty ve Velké Británii a v Evropě v roce 1993. Vzrušení kolem Metallicy a Megadeth vždy fascinovalo fanoušky.

Jaké bylo tvé oblíbené turné a proč?
Mám je rád všechny, protože všechny mají speciální účel. V současnosti jsou Megadeth pořád na turné a malé mezery v čase vyhrazujeme novým albům. Velmi odlišné od způsobu, který jsme používali na začátku, když jsme chtěli udělat album a pak vyjet na 12 - 18 -ti měsíční turné na podporu té dané desky. V tuto chvíli je katalog naší hudby tak rozsáhlý, že je o naši minulou tvorbu stejné velký zájem jako o nová alba, což nám dává velkou kreativitu pro tvorbu turné.

Jaká byla tvá oblíbená kapela, která s vámi hrála na turné?
Není favorit. Hrajeme na festivalech s tolika kapelami, že je opravdu těžké vidět všechny a turné, které organizujeme jako headlineři, tam si vybíráme otvírací/podporující kapely, protože máme pocit, že přinášejí něco speciálního (a často novou, vybroušenou hudbu) fanouškům.

Jaká byla tvá oblíbená nová kapela, se kterou jsi hrál?
Znovu, není tu žádný favorit. Je jich na seznamu tolik, že nejde jednu z nich "favorizovat". Brali jsme spoustu, spoustu malých malinkatých kapel na jejich první turné a oni se potom stali obrovskou kapelou. Kapely jako Korn, Stone Temple Pilots, Alice in Chains a Pantera jsou jen hrstka.

Jaký byl tvůj oblíbený festival v USA?
Já bych vynesl koncerty "Big 4" - Indio a Yankee Stadion obzvlášť, protože to byla obrovská oslava pro nás a pro naše fanoušky - jako způsob jak společně utvrdit náš příspěvek v historii všech rock'n'rollových knih. Myslím si, že neexistuje jiná skupina čtyř kapel uvnitř žánru, která by to dokázala a je to protože fanoušci se spojily a postavili se za tento žánr.
Také jsme udělali za ty roky spoustu festivalů sponzorovaných radiovými stanicemi, hlavně během desky Cryptic Writings. Píseň Trust byla v roce 1997 rádiový singl číslo 1 a měli jsme další 3 v nejlepší pětce v letech 1997-98 s Almost Honest, Use the Man a Secret Place, které nám umožnily být headlinery a vystupovat na spoustě, spoustě skvělých koncertů během tohoto období. Ozzfest 1998 bylo další dobré turné, stejně tak Woodstock 1999. Najednou byly ranější turné (Killing is my Business a Peace Sells) zábava, protože jsme neměli co ztratit, takže jsme prostě jeli po jedné linii.

Jaký byl tvůj nejoblíbenější zámořský festival?
Vždy budu říkat, že hrát v Anglii na "Castle Donington" byla neskutečná zkušenost. Ve spoustě věcech je Velká Británie rodištěm metalu. Poprvé jsme na tomto festivalu byli v roce 1988 jako součást "Monsters of Rock" s Iron Maiden, Kiss, David Lee Roth, Helloween a taková malá nastupující kapela jménem Guns n Roses! Bylo to právě v době, kdy začali opravdu oslňovat a stali se obrovskou senzací. V ten den vlastně hráli před námi.

Hráli jsme zde několikrát, nyní je to známé jako festival "Download" a rozsáhlost je opravdu dech beroucí… neexistuje nic podobného jako je tento festival.

Každopádně koncerty "Big 4" byly pravděpodobně ještě lepší, protože to byly naše koncerty…koncerty, které viděla naše generace. Byly tak velké, s prvním koncertem v Polsku přišlo přes 100 000 lidí! Byla to ironie, protože náš žánr přestal být oblíbený uprostřed 90. let se všemi těmi kritiky říkající, thrash byl mrtvý, i přesto že naši fanoušci stáli při nás v těžkých časech. No, tohle jim ukázalo!!!

Řekni mi, jak se dosud dařilo nové desce Th1rt3en?
Šlo to dobře. Dali jsme ji dohromady rychle a byla dobře přijata jak fanoušky, tak kritiky. Singl "Public Enemy No. 1" se stal potěšitelem publika na našich koncertech, je skvělé vidět, jak se nová píseň stává tak rozpoznatelná koncert po koncertu v tolika zemích.

Bude vydán další singl? A který?
V tuto chvíli nebude. Singl "Public Enemy No. 1" jsme následovali s "Whose Life", takže teď se přesouváme k novému albu během dokončování našeho posledního výročního turné k 20. výročí "Countdown to Extinction" v tomto roce v listopadu a prosinci.

Kdy začnou Megadeth nahrávat novou desku?
Tvoříme ji, už když spolu mluvíme a právě teď si načrtáváme nějaké aranže.

Budeš nějak přispívat do nové nahrávky?
Ano, všichni se podílíme na nápadech. Něco jsou hudební kousky a něco texty.

Jaké to bylo znovu hrát s Dave Mustainem?
Byla to opravdu, opravdu zábava. Myslím si, že to je, protože máme 2 fáze, které procházejí souběžně - tvorba nové hudby s touto sestavou a možnost Davea a mě obnovit naši minulost prostřednictvím výročních turné. To nám dává velkou rozmanitost našich životů a můžeme být produktivní ve spoustě směrech. Všechno pro nás zůstává čerstvé.

Budeš mít v budoucnosti nějaké vedlejší projekty?
Nemám žádné plány vydat se v tuto chvíli na jiné hudební dobrodružství, protože turné Megadeth a práce na novém albu sebere spoustu mého času v této době. Udělal jsem spoustu desek v minulých letech, takže považuji za správné být v tuto chvíli zaměřený na věci kolem Megadeth. Jsou období v životě, které lákají věnovat se jiným projektům, ale právě teď jedeme v kapele na plné obrátky, takže mi připadne nejlepší zůstat soustředěný a nechat primární věci primárními.

Co by si rád řekl na závěr?
Ze všeho nejdřív si myslím, že nemůžeme dostatečně poděkovat fanouškům. Blížíme se k 30 -ti letům, kdy jsem se s Davem poprvé potkal (1983) a fakt, že je kapela mnohem populárnější, než když byla, se mohl stát JEN díky několika generacím fanoušků, kteří chtějí slyšet/vidět kapelu hrát. To je něco, co nemůžeme nikdy pokládat za samozřejmé!

Zdroj: http://blastzoneonline.wo...th-102312/