Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 1/11/2012 Dave Mustaine

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 19.01.13 - 11:56 Rozhovor: 1/11/2012 Dave Mustaine


Dave Mustaine pobouřen komentáři Teda Turnera o nedávných vojenských sebevraždách, které jsou prý dobré.

"Jeden z problémů Megadeth je to, že jsme byli několikrát špatně pochopeni v tisku. Já něco řeknu v rozhovoru a oni buď vezmou něco, co jsem řekl, absolutně vytažené z kontextu, nebo to posuzují na jednom jediném prohlášení a ne na celé myšlence" říká Dave Mustaine Noisecreep.

Jsme na telefonu s kytaristou/zpěvákem Megadeth a mluvíme o nadcházejícím remasterovaném a rozšířeném albu "Countdown to Extinction" k 20. výročí, kdy se stává předmětem médií.

"Dělal jsem politická prohlášení celou svoji kariéru" říká Mustaine, 51. "Podle mě je to tak neamerické, že nenávidíme lidi v této zemi na základě toho, koho volí. Jakákoliv politická strana jsi - hej, větší moc tobě. Já jsem nezávislý. Viděl jsem herečku Stacy Dash, jak se zabila (ponížila) před veřejností, jen protože řekla, že volila Mitta Romneyho. Pomyslel jsem si: "Sakra! Toto není to, kým jsme byli jako Američané. Jsme lepší než toto." Bylo to zklamání."

6. listopadu vyjde nově vydané album "Countdown to Extinction", kde je zremasterované originální album a koncert z roku 1992, nahraný v Cow Palace v San Franciscu, který nebyl v celku nikdy vydaný. S politicky nabitými songy jako "Foreclosure of a Dream" a "Symphony of Destruction" nemohlo být album znovu vydáno v lepší čas.

Během "Countdown to Extinction" byl Mustaine již politicky otevřený, věcmi, které říkal, házel laso spoustě lidem v mainstreamu. "Titulní píseň z alba byla o právech zvířat a rozporu metalové kapely píšící o tom, jak bezcitné to dříve bylo. Většina lidí v mainstreamových mediích si myslela, že obětujeme zvířata, ale zde jsme se postavili za jejich práva."

Mustaine se také podílel na prezidentských volbách v roce 1992, kdy se snažil dostat publikum Megadeth k volbám. "Dostal jsem šanci být součástí hnutí Rock the Vote a pomohl jsem prosadit zákon. Měl jsem ruce v politice - dostal jsem se do Bílého domu, setkal jsem se s prezidentem. Dostal jsem se na obal Demokratického národního shromáždění pro MTV, což byla čest a výsada být neoficiální mluvčí mladých lidí v Americe, kteří v té době nemohli volit."

"Pokládal jsem lidem otázky, na které se nikdo jiný neptal. A to nezmiňuji, že si většina lidí myslí, že heavy metaloví fanoušci a hudebníci jsou hloupí. Šel jsem tam a oni se na mě začali dívat: "Co říká? Proč nezní jako Spicoli?" Šokoval jsem je." směje se zpěvák, s odkazem na roztomilou, ale vyhořelou postavu, kterou hrál v roce 1982 Sean Penn v klasickém filmu pro dospívající "Tast Times at Ridgemont High."

Mustaine říká, že je mu zle z toho, co vidí jako ultra-liberální média dvojího metru. "Veřejnost nemá čas naučit se všechno, co se tu děje. Každý je zaneprázdněn snahou přežít. Kdo by si kdy pomyslel, že někdo tak mocný jako Ted Turner vlastně řekne, že je dobře, že američtí vojáci páchají sebevraždy. To si snad dělá legraci? Byl jsem šokován. Ale média z toho neudělali to, co dělají z jiných věcí, protože Turner je liberál a je součástí liberálních medií, tak to udrželi v tichosti, že to nikdo nevidí."

"Ať už jsi republikán, demokrat, liberál nebo dokonce komunista měl bys být pobouřen tím, co Turner řekl. On si pravděpodobně uvědomil, že to v tom rozhovoru podělal a řekl lidem v CNN: "Nezveřejňujte to nebo vás vyrazím." Může to udělat. CNN vyhodila Amber Lyon, protože chtěla být neutrální, objektivní reportérka."

Před koncem rozhovoru nás Mustaine opustil s tímto: "Vzpomínám si, že jsem četl o něčem, když byl Walter Cronkite ještě naživu. Bylo to o týmové práci v redakci ve zpravodajství. Oni prostě rozhodli, že už nadále nebudou používat producenta zpráv a vyměnili ho za televizního producenta. Takže televizní producent řekl v redakci: "Tak co pro mě máte dneska? Pojďme z toho udělat příběhy." Reportéři mu řeknou všechny novinky, ale on pak říká: "Já vím, ale jaký je příběh?" Chtěl něco šťavnatějšího. Když se zprávy obrátí v nějaký druh TV reality věci, namísto prostých faktů, jsme v problémech."

Zdroj: http://www.noisecreep.com...ed-turner/