Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

530
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 5/11/2012 Dave Mustaine

Komentáře: 1 • Autor: Kropis • 26.01.13 - 11:37 Rozhovor: 5/11/2012 Dave Mustaine


Dave Mustaine a jeho kontroverzní politika: "Dostal jsem cennou lekci."

"Pravděpodobně jsem měl říct věci jinak," připouští frontman Megadeth.

Frontman Megadeth Dave Mustaine je v těchto dnech ostražitý k médiím.

"Už nemůžeš říct, co by si chtěl říct, aniž by na tě lidé potrestali," říká Mustaine Rolling Stone. "Už nemůžeš dost dobře vtipkovat kolem různých věcí, aniž by lidé špatně pochopili, co říkáš."

Tento rok dostal Mustaine spoustu pozornosti za to, co řekl veřejnosti. V únoru plnil titulky, když vyjádřil svou podporu pro ultrakonzervativního prezidentského kandidáta Ricka Santorum. (Mustaine je znovu narozený křesťan) V srpnu vyvolal kontroverzi, když přesvědčoval na pódiu na koncertě v Singapuru, že prezident Obama stál za masovou střelbou v Auroře a v chrámu Sikh ve Wisconsinu.

"No, pravděpodobně jsem měl říct věci jinak. Pravděpodobně jsem to měl celé přeskočit." říká o svém prohlášení v Singapuru. "Dostal jsem cennou lekci z celé této věci."

6. listopadu vydá Capitol/EMI nejprodávanější album Megadeth "Countdown to Extinction" k jeho 20. výročí. Kapela vyrazí na turné podpořit znovuvydání, které začíná v "Lupo's Heartbreak Hotel" v Providence 9. listopadu. (Během turné, bude cestou dávat lidem jídlo, aby pomohl postiženým hurikánem Sandy.)

I přes spoustu změn za ty roky poznamenává Mustaine, že songy jako "Symphony of Destruction" a "Foreclosure od a Dream" jsou stále aktuální s jejich vojenskými a politickými tématy.

Mustaine říká, co kapelu inspirovalo k napsání "Foreclosure of a Dream" - který obsahuje část z prohlášení prezidenta George H.W. Bushe s jeho známým "read my lips (čtěte mé rty)" - poté, co viděli, jak američtí farmáři bojují, kvůli hospodářské politice Ronalda Regana. Dnes, říká, farmáří stále bojují, tentokrát díky mocným nadnárodním korporacím jako Monsanto a vzniku geneticky modifikovaným organismům.

"Bratr našeho baskytaristy dostal rakovinu, kvůli produktům, které stříkal na své plodiny," říká. (Originální baskytarista Megadeth, David Ellefson, znovu se připojil v roce 2010.)

Ale některé věci se od vydání "Countdown to Extinction" změnily. Amerika viděla vzestup internetu a sociálním medií. Když Mustaine sdílel svoje konspirační teorie na pódiu v Singapuru, někdo to nahrál a poslal na "Youtube".

Mustaine říká, že média vytrhli jeho prohlášení z kontextu: Nikdy neřekl, že oficiálně "podpořil" Santoruma, on jen respektoval původně senátora za odstoupení z kampaně, když onemocněla jeho dcera. A co se týče koncertu v Singapuru, opakoval teorie Larryho Pratta, zbraňového aktivisty, který vede organizaci Vlastníci zbraní v Americe.

"Něco o tom řekl a nikdo po něm nešel. Ale každý se může zbláznit, když to udělám já," říká. "Mluvil jsem o politice celou svoji kariéru. Druhé album - pane bože, zobrazuje Spojené státy kompletně zničené. Takže nevím proč, zničehonic, je teď čas dělat výjimku z toho, co říkám."

Ale kontroverze mu dala příležitost zauvažovat. Mustaine říká, že se zpětně díval na nějaké koncerty a co na nich říkal.

"Zjistil jsem, že, jasně, říkám věci, které mohou být… trochu vulgární," říká. "Potřebuju si uvědomit, že být veřejná postava znamená volbu. Můžu být opravdu dobrý příklad pro lidi - což si opravdu toužím být - nebo ne."

"Chci říct, Marilyn Manson šel na letiště s nápisem "Fuck You" na čele," dodává. "To prostě není můj styl."

Zdroj: http://www.rollingstone.c...n-20121105