Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

341
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Dave Mustaine a Gigantour

Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 30.08.05 - 08:52 Dave Mustaine a Gigantour
Zakladatel Megadeth, zpěvák a kytarista Dave Mustaine je vyjímečně spjat s vývojem speed metalu na začatku 80tých let, kdy do tohoto žánru přidal, tak moc potřebné hudební umění.
Přestože Megadeth nikdy nedosáhl takového úspěchu jako jeho ex-kapela Metallica, dostalo se mu respektu mainstreamu díky jeho nové myšlence festivalu Gigantour.
Myšlenka festivalu vznikla v roce 2002, kdy si zranil radiální nerv v jeho levé paži. Mustaine viděl Gigantour jako něco, čím by se mohl "bavit", když už nemůže dále hrát na kytaru. "Myslel jsem, že by mohlo být v pohodě, pořádat festival a být něco jako šedá eminence v pozadí této metalové scény" řekl Mustaine.
Ale když zkončila rehabilitace a jeho ruka se uzdravila, vyjel na turné k nové desce, které bylo naprosto vyprodané. Na konci roku pak oživil myšlenku Gigantour.
Aby vynikl v záplavě letních festivalů, oslovil Mustaine 9 kapel jako Dream Theater, Fear Factory a Dilinger Escape Plan, které byly víc muzikantského rázu než jen hvězdy šoubiznizu. To bylo pro Mustainea a jeho legie fanoušků asi nejvíc důležité.
"Mnoho metalových kapel současnosti je pro mě spíš zklamáním" řekl. "některé songy jsou opravdu skvělé, ale ve chvíli, kdy tam má být kytarové sólo, tam prostě není. Není tam proto, že tam nemají kytaristu. Jsou tam jenom týpci, kteří hrají power akordy a mají podladěnou kytaru."
"Když nevezmete v úvahu moji generaci, vyskytují se teď na světě nějací kytarový velikání?.... myslím že ne", dodal.
"Byl jsem velice žalostně vychován. Mí rodiče se rozvedli když mi byli 4 roky a když jsem se pak přestěhoval do Californie,byl jsem živ jen o stravenkách a oblečen do obnošených šatů. Když jsem založil Megadeth byl jsem doslova bezdomovec. Mohl jsem se podívat na své přátele, kteří se snažili sehnat nějaké peníze na lístky a říct jim:"Byl jsem tam a byl to uspěch, ale jsem to pořád já a jsem s vámi".
Tahle citlivá povaha, kombinovaná s písněmi o strádání, žalu a politických zmatcích udělala z Megadeth kapelu s velkou fanouškovskou základnou.
"Když přicházím na pódium, neobracím oči v sloup, neukazuju na lidi "devils sign" ( klasický metalový pozdrav :glen: ) a ani moc nemluvím, protože si fanoušci přišli poslechnout mou hudbu a né mě. Viděl jsem už spoustu lidí, kteří byli něco jako:" Ó, mimochodem, zrovna jdu dělat rozhovor" ........

Hubu držet"