Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

179
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Gigantour nad očekávní

Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 30.08.05 - 12:05 Gigantour nad očekávní
Dave Mustaine nedávno hovořil s Aaronem Yoxheimerem o Gigantour, šestitýdením festival s hlavnímy protagonisty Megadeth a Dream Theater.

O potřebách metalových festivalů...

"Nechci porovnávat tento fest s jinými jako je Ozzfest, Sounds of underground aj. Porovnal bych to spíš s oldschoolovými festivaly, kdy ještě nebyly sponzorované alkoholovými společnostmi a spoustou dalších věcí, se kterými jsou dnešní festivaly úzce spjaty. Nechci vrtat do těhle fesťáků, ale když by jste se vrátili k festivalům jako byly Monsters of Rock, California Jam nebo Clash of the Titans viděli by jste, že to nebyly jenom bleší trhy proložené vystoupením nějakých kapel. Lístky stojí kolem 20-40 dolarů v průměru a kapely si berou minimální mzdu... přece jenom je to hlavně o muzice. Bylo by určitě skvělé, kdyby za námi stál Clear Channel nebo nějaká jiná velká společnost, která by do nás valila milióny dolarů. My ale díky tomu můžeme mít cenově daleko dostupnější vstupenky, než by tomu bylo, kdyby nás taková firma zastupovala. Radši dělám věci lidsky než vydělávat na fanoušcích."

O prodeji lístků...

Na začátku jsme se poohlíželi po místěch pro 3 - 5 tisíc lidí, ale naneštěstí některé budovy tyto podmínky nesplňovali. Žádné jiné východisko krom velikých arén nezbývalo. Je jednoduché říci, že je to věc prodeje, ale když pak příjdete do veliké haly a vidíte tam těch pár lidí vzhledem k velikosti sálu. Ale tohle neřešíme... Teď víme že je to všechno lepší než jsme očekávali. Docela si uvědomuji co jsem udělal pro pro tenhle byznys a každé mé správné rozhodnutí bude fungovat jako precedens pro všechny ostatní muzikanty, kteří příjdou po mě. Takže mám vlastně povinnost dělat správné rozhodnutí nejen kvůli mě a mé rodině, ale hlavné kvůli mým nástupcům. Měl jsem negativní zkušenosti na jiných tours, ale nikdy to nezapříčinilo nějaké nevraživosti mezi lidmi se kterými jsem na tour spolupracoval. Teda až na výjimku na turné s Moetley Crue (2000 maximum rock tour)- z toho jsem byl opravdu znechucený. Né že bych nesnášel členy kapely, jen to tour.
(patrně zapomněl na tour nebo spíš jen jeho část s Aerosmith - pozn. překl.)


O kriticích...

"Je jednoduché pomlouvat někoho koho neznáte. Mnoho lidí se myslí, že jsem nepřístupný, ale stačí se podívat na naši website a samy uvidíte, jak často si píšu se svými fans. A věřte nebo ne, když zrovna nejsem na podiu s kytarou a mikrofónem, jsem docela stydlivý. Jiná věc je ale, když se mě klidi na něco zeptají a já odpovím ne, protože to prostě udělat nemůžu."

O návštevě v Pittsburghu, kdy chtěla jedna fanynka podpis na prsa a Dave odmítl.... na to byl tou samou ženou proklet...

"Za prvé jsem ženatý a za druhé zřejmě nemáš doma zrcadla, když si myslíš, že můžeš jen tak přijít a říct, podepiš se mi na kozy"