Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

674
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 29.06.12 - 23:09 Rozhovor: 6/3/12 Chris Broderick


V roce 1983 založili Dave Mustaine a David Ellefson Megadeth v Los Angeles. Dosáhli mezinárodní slávy v 80. letech a jsou označeni jako jedni z Velké čtyřky thrash metalových kapel včetně Metallicy, Slayer a Anthrax. Kapela vydala během let několik platinových a zlatých alb, včetně jejich mezníku Rust in Peace v roce 1990 a nominovaného na Grammy, multiplatinového alba Countdown to Extinction v roce 1992.

Kytarista Chris Broderick se připojil k Megadeth na začátku roku 2008. Hraje na kytaru od svých jedenácti a má titul v klasické kytové hudbě na univerzitě v Denveru a hudební škole v Lamontu. V den koncertu v Denveru jsem měl osobní rozhovor s Broderickem, abychom si promluvili o všem od jeho začátků v hudbě až k tomu, kam ho jeho talent dnes dostal.

Broderick je rodák z Colorada, který byl vychován okolo hudby. Ještě předtím, než začal hrát na nějaký nástoj, byl ovlivněn klasickou hudbou. "Byl jsem hodně ovl... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 22.06.12 - 19:43 Rozhovor: 28/2/12 David Ellefson


David Ellefson: "Měli jsme punkový přístup s metalovým řízem."

Megadeth může být jedna z velké čtyřky thrashe, ale v mnoha věcech, je frontman Dave Mustaine z velké části zodpovědný za zvuk a vzhled tří z velké čtyřky. Jako člen Metallicy předtím, než kapela nahrála jejich první dlouhohrající album, Mustainovo jméno může být ještě viděno na spoluautorství alba Ride the Lightning.

S Megadeth měl Mustaine šanci rozvíjet své vize pro technicky respektovaný, syrový a brutální zvuk ve větší míře a svoje texty ponořil hlouběji do míst osobní temnoty a vystavil společenským neduhům s ostrou a poetickou analýzou vzácnou v hudbě obecně.

Nedávno jsme mluvili s jedním ze zakládajících členů, David Ellefson, který se vrátil do Megadeth po osmileté absenci, o dopadu Mustainovy kytarové práce na jeho vrstevníky, o Penelope Spheeris a jeho smíření s Mustainem po dlouhé době mimo kapelu.

Jak si se dostal ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.06.12 - 23:20 Rozhovor: 20/2/12 David Ellefson
[tento obrázek už neexistuje]

David Ellefson: "Proč se snažím stát pastorem."

Jedno musíte americkým thrash metalovým Megadeth nechat. Tak drsně, jako bylo jejich poslední úspěšné turné, kapela dokáže neustále překvapovat. Minulý týden, kytarista/zpěvák Dave Mustaine udělal prohlášení o jeho podpoře pravicového kandidáta Ricka "Prosím negooglujte si moje příjmení" Santorum, poté to stáhl, na sesterském blogu prohlásil, že by nevolil Santoruma, protože neschvaluje manželství gayů. "Jsem křesťan" ujasnil Mustaine.

Není jediný, kdo zastupuje Ježíše v kapele: Baskytarista a zakladatel David Ellefson studuje na pastora. Před více než 20 -ti lety ze sebe Ellefson shodil některé z elementů životního stylu rockové hvězdy a znovuobnovil svou víru. Skončil na luteránském kostele Pastýř pouště ve Scottsdale, kde začal moderní bohoslužby - texty ze Starého zákona - použité jako odrazový můstek pro modlitby a zbožné soft rockové písně. Také začal MEGA život, hudební progr... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 08.06.12 - 17:24 Rozhovor: 22/2/12 Chris Broderick


Chris Broderick z Megadeth: "Určitě byla v Denveru metalová scéna v roce 1988."

Až budou Megadeth hrát v Denveru, bude to návrat domů pro kytarový zázrak Chrise Brodericka, rodák z Lakewoodu a absolvent univerzity v Denveru, kde studoval klasickou kytaru. Bývalý člen kapely Jag Panzer - power metal z Colorado Springs. Brodericka poprvé upoutal zakladatel Megadeth Dave Mustaine během jeho turné, jako hostující kytarista s Nevermore, na první verzi Gigantour. Nedávno jsme odchytli Brodericka a mluvili jsme o všech věcech z Denveru.

Bude to tvé druhé vystoupení ve Fillmore s Megadeth. Cítíš určitou hrdost, když hraješ před svým domovským publikem?
Raději bych to nazval nervozitou než hrdostí (Smích).

Bude v publiku hodně členů tvé rodiny?
Bude tam celé stádo Brodericků.

S Megadeth si několikrát objel svět. Jak by si přirovnal publikum Denveru ke zbytku světa?
Byl... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.06.12 - 19:53 Incident v Chorvatsku!
Včera jsem informoval přes facebook o incidentu na chorvatském Metalfestu a dnes z toho udělám finální zprávu. Původně jsem to neměl v plánu, ale když vidím, jak se opět šíří tradiční sousloví za všechno může Mustaine, tak mi to nedalo.

5.6. byli na chorvatském Metalfestu napadeni Megadeth. Byli návštěvníky označeni za hlavního viníka absence kapely WASP a Dark Tranquillity. V průběhu koncertu Megadeth byli doprovázeni bučením, pískáním, skandováním WASP a v 9. písni Ashes in your mouth hodil někdo po Dave Mustaineovi kámen, který letěl kousek od jeho hlavy. Dave si toho pravděpodobně nevšiml, proto dohráli song, ale ihned poté odešli z pódia a zrušili koncert.

Spekulace, které vznikly sem už psát nebudu, ale napíšu radši, co jsem se dozvěděl od jednoho z lidí, co se dostal do zákulisí. Potkal Willie G. (kytarový technik D. Mustainea), celkem často lze vidět na videích Megadeth, který řekl, jak to ve skutečnosti bylo. Protože Dark Tranquillity ukončili koncert, tak se... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 01.06.12 - 11:51 Rozhovor: 13/2/12 Shawn Drover


Jak dlouho ti trvalo nahrát bicí pro nové album Megadeth - Th1rt3en?
Nahrávání bicích zabralo něco kolem tří týdnů a celý vstupní proces byl velmi zábavný.

Jaký to byl pocit vidět Třináctku debutovat na čísle 11 na žebříčku Billboard?
Já si myslím, že je vždy skvělá věc, když se tvá hudba umístí na nějakém žebříčku. Měl jsem to štěstí, že každá deska Megadeth debutovala vysoko na žebříčcích Billboard, stejně tak jako na kupě žebříčků po celém světě.

Přibližně kolik nahrávek děláš k jednomu materiálu, aby si byl spokojený s každou písní?
Obvykle dělám něco kolem 7 nahrávek ke každému songu, na každé nahrávce dělám odlišné věci. Kupodivu 4-5 byly nahrávky, které většinou končí na desce.

Jaké to bylo nahrávat leden - červenec 2011 ve Vicově garáži (Vic's Garage - studio Davea Mustainea)?
My jsme vlastně desku nahrávali mezi červencem a září 2011 v celkové délce... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.05.12 - 19:16 Rozhovor: 17/2/12 David Ellefson


Je to už téměř 30 let, co se dva mladí rockeři jménem Dave rozhodli sdílet svoje talenty a založit kapelu Megadeth. Dave Mustaine byl riffy drtící frontman s dlouhými zrzavými vlasy a David Ellefson přidal rytmickou sekci na baskytaru, po těch letech, pomohli definovat pojem "thrash metal." Mustaine si zranil ruku v roce 2002 a musel bojovat, aby se vrátil zpět. Když se tak stalo, Ellefson nebyl součástí plánu.

Tři alba Megadeth byli nahrány bez Ellefsona a byly tu těžké pocity mezi nimi, ale to už je teď voda pod mostem, podle baskytaristy. Dva Daveové opět skládají a vystupují jako Megadeth a v současnosti jsou headlineři Gigantour.

"Když jsem se vrátil zpět, podium bylo připravené na opravdu úžasné znovuspojení mě a Davea" řekl Ellefson v rozhovoru pro Tribune na zastávce během turné v Minesotě. "Pro mě to bylo určitým způsobem popostrčení, které jsem potřeboval."

"Dave měl spoustu práce s přeorien... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 18.05.12 - 20:30 Rozhovor: 15/2/12 David Ellefson


Veřejní nepřátelé číslo 1, 2, 3 a 4

David Ellefson není obyčejná rocková hvězda. Má bakalářské vzdělání v ekonomice, je to vydávající autor a studuje na vysvěcení v kněze v luteránském kostele. Vzhledem k tomu, že diskuze s ním přešla daleko za "pojďme mluvit o tvém posledním albu", vyklubal se z toho fascinující a zábavný rozhovor.

Spojení Ellefsona s časopisem Screamer spadá do doby, kdy Screamer byl tištěná publikace na konci 80. let. David napsal sloupek pro časopis v éře před internetem, kdy faxy byly považovány za nejmodernější technologii. Technologie od té doby rostla exponenciálně, ale Ellefsonova láska ke komunikaci s fanoušky zůstala neměnná. "Rád jsem komunikátor. To proto točím videa během turné po světě a dávám je na YouTube pro fanoušky. Před několika lety se mě lidé zeptali, jestli nechci napsat následovníka knihy Making Music Your Business, a když vím, kolik času to zabere napsat, vydat a publ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 11.05.12 - 20:37 Rozhovor: 14/2/12 Dave Mustaine


Dave Mustaine mluví o kytaře, politice a dnešní hudbě.

"Rock není mrtvý - je jen bez nápadu."

Když jsme se setkali v prosinci s frontmanem Megadeth, Dave Mustainem, kytarista hovořil o tématech jako vydání ohromujícího nového alba Th1rt3en,o jeho obnoveném přátelství s Metallicou, o psaní songů, o riffech a jak přivítal zpět Davida Ellefsona. Byl to obsáhlý rozhovor, ale přesto, když bylo po všem, to vypadalo, že toho bylo mnohem víc k diskuzi - a když máte vypravěče tak zkušeného jako je Mustaine, vždycky toho chcete víc. Takže jsme si spolu sedli znovu jednoho dne během probíhajícího turné Gigantour, kde je Megadeth headliner (program čítá také Motorhead, Volbeat a Lacuna Coil). Tentokrát se řeč zaměřila hlavně na Mustainovo propojení s kytarou, ale také jsme zeptali politicky důvtipného hudebníka na jeho myšlenky na nadcházející prezidentské volby, stejně tak na jeho názor na současné hudební klima. Jako vž... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 05.05.12 - 20:06 Shawn Drover
Dnes má Shawn Drover 46 let. Tak všechno nejlepší!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35