Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

341
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.02.12 - 18:59 Rozhovor: 20/10/2011Megadeth se připravují na třinácté studiové album - vhodně pojmenované "Th1rt3en" - z jejich dlouhé a proslulé kariery, zatímco právě dokončili druhý koncert Big4 v USA. Rockpages podnikne jízdu s Davidem "Juniorem" Ellefsonem zpět v čase, vrhneme světlo na kapelu dnes a prozkoumáme budoucnost. Takže, vložte do svého CD přehrávače "Peace Sells…" nebo "Rust In Peace" (nebo si přidejte jiné album podle volby), usaďte se, relaxujte a užijte si, co pro nás měl Junior na skladě…

Davide, v první řadě, jak šel koncert na Yankees?
No, jak víš, Dave měl nějaké problémy se svým krkem, které ho provázely během našeho předchozího turné v srpnu. Rozhodl se hledat lékařskou péči a absolvoval nějaké rentgeny. Takže, teď se s tím vyrovnává a samozřejmě potřebuje odpočinek. Ale, ke koncertu na stadionu Yankees… byl to jeden koncert přesně uprostřed dovolené. Bylo to trochu problematické, když byl Dave v bolestech, ale splnil s... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 17.02.12 - 19:41 Rozhovor: 6/10/11 Shawn DroverMegadeth byli na předních pozicích thrash metalu téměř 30 let a nic nenasvědčuje tomu, že by to měli vzdávat, zatím. Jak se blíží předvečer vydání třináctého alba Megadeth, ironicky nazvaného "Th1rt3en". Metal Obsession si sedli s bubeníkem Megadeth, Shawnem Droverem a diskutovali o posledních krocích kapely. Ponořili jsme se do osobního myšlení Shawna, aby jsme odhalili jeho osobní názory vůči politické hierarchii a společenských problémech, která neustále naplňuje a tolik podněcuje naléhavé texty Megadeth plus mluvili jsme také o novém albu.

Hej Shawne. Jak se daří?
(nasadil typický australský přízvuk) Dobře! Jak se daří tobě, kámo!

(Smích) Není to špatné díky, kámo! Jak je na tom Dave Mustaine po operaci? Zotavuje se dobře?
Jo, zotavuje se opravdu dobře. Všechno jde opravdu dobře a operace byla kompletně úspěšná. Víš, potřebuje čas na uzdravení a to zabere nějaký čas. Potřebuje se dát do kupy p... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 07.02.12 - 19:27 Rozhovor: 5/10/11 Shawn Drover


Thrash metaloví pionýři Megadeth jsou zpět s jejich 13. studiovou deskou, nazvanou "Th1rt3en". Bubeník Shawn Drover si s námi popovídal o novém albu, následujícím turné a budoucím vývoji kapely.

Bylo uvedené, že "Třináctka" bude obsahovat nové skladby a starší materiál, které Dave napsal dříve v kariéře. Moje otázka je následující: Jak jste věděli, nebo se rozhodli, kdy nastal ten správný čas vydat starší materiál?
Mluvili jsme o pár nápadech pro novou desku a tak a Dave přišel s nápadem "Co si myslíš o tom, že bychom udělali Millennium of the Blind a New World Order?"(Byly nahrány jako dema před lety a vydány na remasterované verzi Youthanasia). K této myšlence jsem se vrátil, protože si myslím, že ty songy opravdu nakopávají zadek a nikdy nebyly řádně nahrány. Myslel jsem si, že když ty songy znovu nahrajeme a uděláme jim lepší zvuk a všechny ty vychytávky, hodně fanoušků to uvítá, protože samozřejmě jsou to fano... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 01.02.12 - 19:42 Rozhovor: 31/11/11 Dave MustaineDave Mustaine: 6 otázek o "Třináctce"

Frontman Megadeth - Dave Mustaine říká, že není nic nešťástného na novém albu skupiny - Th1rt3en. Třináctka není špatné číslo, říká Mustaine, ten kdo založil ikonickou thrash metalovou kapelu po vyhození z Metallicy v roce 1983. Celá ta nešťastná záležitost vychází od templářských rytířů. Pátek 13. je asociován s nimi.
Po 28 letech, je pořád primárně spojen s Megadeth. Definovali žánr metal a je to taky velký byznys. Celosvětově prodali více než 30 milionů desek v několika vydavatelstvích a sedí na vrcholu obklopeni Metallicou, Slayer a Anthrax jako klíčový člen scény Big4. "Třináctka" je, trefně, třinácté studiové album a vychází na konci Big4 turné (Série epických koncertů včetně vyprodaného sedmihodinového koncertu na stadionu Yankee v New Yorku. Nové album bylo nahráno ve vlastním studiu Megadeth - Vic's Garage v Kalifornii s originálním baskytaristou Davidem Ellefson... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.01.12 - 17:47 Megadeth v ČR!
Megadeth zahrají 8. června v Plzni v rámci festivalu Metalfest a to jako headliner.

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 29.12.11 - 15:31 Rozhovor: 1/11/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Poslední CD Megadeth, TH1RT3EN je v obchodech. Je to 13. studiová nahrávka zpěváka/kytaristy/skladatele Davea Mustainea od založení kapely. Mustainovy nápady létají stejně rychle jako jeho kytarová práce a často prudce opouští aktuální otázku. Takže v zájmu představení uceleného souboru prohlášení od metalové legendy, jsme se rozhodli vytáhnout následující citace z delšího rozhovoru a podat je v kontextu.

O tom co způsobilo zničení zad:
No, když jsme byli na turné na začátku tohoto léta, měli jsme příležitost udělat nějaké koncerty Big4 navíc a bylo to pro nás opravdu vzrušující. Kdo by nechtěl další koncerty Big4? Takže jsme udělali tohle a potom jsme měli příležitost udělat další skvělé turné s Rockstar Mayhem, to turné Disturbed a Godsmack a ty koncerty byly oznámeny před koncerty Big4. Tak my jsme neřekli, nepůjdeme do koncertů Big4, protože už máme ty koncerty Mayhem, ale rozhodli jsme se udělat obě turné. Ze stejného dův... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 10.11.11 - 20:41 Rozhovor: 24/10/11 David Ellefson
[tento obrázek už bohužel neexistuje]


Nadcházející CD Megadeth, TH1RT3EN, je pro baskytaristu Davida Ellefsona první s kapelou od jeho odchodu v roce 2002 po vydání alba The World needs a Hero. Nové album je kombinace thrashe a hard rocku, a umožňuje mu demonstrovat jeho cit a styl, díky kterému se stal jedním z nejrespektovanějších baskytaristů na metalové scéně. Získali jsme od něj odpovědi, co si myslí o novém albu, o současné sestavě a další.

(Toto je třetí část rozhovoru s jednotlivými členy kapely k vydání alba TH1RT3EN 1. listopadu)

Máš pocit, když si byl 8 let mimo Megadeth a hrál si v jiných projektech, že to z tebe udělalo lepšího basistu?
Jasně, bez pochyby. Do značné míry, jsem začal téměř jako usedlý hudebník, protože jsem neměl žádné jiné aktivity. To se změnilo, jednoho dne Megadeth skončili, a to byl ten katapult, který mě dostal do jiných sítí a přitáhl mě k jiným muzikantům a začal jsem mít jiné hudební zkušenosti. Myslím tím, s vyj... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.10.11 - 18:06 Rozhovor: 11/10/11 Chris Broderick
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Nadcházející CD Megadeth, TH1RT3EN, je pro kytaristu Chrise Brodericka druhé s kapelou a to mu umožňuje představit jeho ovlivnění klasikou a harmonicky bohatý styl od hlavy dolů. Vysoce technický thrash slyšený na posledním CD, 2009 - Endgame, k více melodickým písním podobné albům jako je Countdown to Extinction a Youthanasia. Vytáhli jsme z Chrise, jaké má pocity ze třináctky, co si myslí, že přináší do Megadeth a další.

(Toto je druhá část rozhovoru s jednotlivými členy kapely k vydání alba TH1RT3EN 1. listopadu)

Jak bys přirovnal působení v Megadeth k ostatním kapelám Jag Panzer a Nevermore?
Je to úplně nová úroveň, od množství příprav, které musím dělat, k natačení videí a všeho ostatního. O hodně větší počet představení. Zabírají o hodně více času a jsou větší podia.

Je to více uspokojující?
Řekl bych, že mi to dává větší pocit zadostiučinění, živím se tím co miluju - hraní na kytaru.

Jaké ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.10.11 - 17:03 Rozhovor: 20/10/11 Shawn Drover
Nadcházející CD Megadeth, TH1RT3EN, je pro bubeníka Shawna Drovera třetí s kapelou (připojil se v roce 2004, společně s jeho bratrem Glenem), a je to pro něj skvělý způsob jak demonstrovat svoje schopnosti v různých stylech; je tu trashový materiál zběsilý jako nic na Endgame, ale je tu také spoustu melodií, jako třeba první singl Public Enemy No.1. Vytáhli jsme ze Shawna, jaké to je hrát s Davidem Ellefsonem, jak se cití, když hraje na podiu klasický materiál Megadeth a další.

Jak ses cítil během koncertu Velké čtyřky v Yankee Stadiu?
Bylo to úžasné! Jsme prní Hard rock/metalové kapely, které kdy hráli na YS co si pamatuju. Vím, že zde hrál Eminem a Jay-Z, ale my jsme první metalové kapely, které zde hráli, v tomto směru je to úspěch a skvělá věc pro metal. Show sama o sobě byla fantastická, už jen to místo - je to Yankee Stadium víš? Nikdy bych si to nenapsal na svůj seznam věcí, je to tak monumentální věc, že bych si nikdy v životě nemyslel, že zde budu někdy hrá... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Adminmd • 26.09.11 - 08:42 TH1RT3EN - Nové album - v obchodech 1.11.2011


A je to tady - třinácté album Megadeth "TH1RT3EN", do obchodů v USA se dostane 1.11.2011 (vydání v ČR zatím nevím, ale dle zkušeností to je + - 1 den).

Obal vytvořil John Lorenzi, který již s Megadeth spolupracoval na dvou posledních studiových albech "United Abominations" a "Endgame", podobně jako na box setu, "Warchest".

Vyjde rovněž i limitovaná edice klasických vinylových desek. I když tak klasické nebudou! Album totiž vbyjde na dvou kusech a navíc budou oboustranně potištěné.

Skladby:

CD VERSION
1. Sudden Death | (skladba rovněž na albu Guitar Hero: Warriors of Rock and Will)
2. Public Enemy No. 1 | uslyšíte na http://www.megadeth.commegadeth.com
3. Whose Life (Is It Anyways?)
4. We the People
5. Guns, Drugs & Money
6. Never Dead
7. New World Order
8. Fast Lane
9. Black Swan | (skladba rovněž... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35