Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

404
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Adminmd • 14.09.05 - 21:30 Zakončení GIGANTOUR
09.09.2005 Vancouver, BC
ANTHRAX se přidává k Megadeth jako hlavní kapela.
Části dnešního koncertu jsou filmovány na připravované DVD GIGANTOUR!
Dave Mustaine děkuje kapelám Gigantour.

10.09.2005 Seattle, WA
Členové Anthrax; Scott Ian, Charlie Benante, and Joey Belladonna, spolu s Burton C. Bell z Fear Factory, členové Bobaflex, tour manažeři z Fear Factory a Anthrax a další, se připojují k Megadeth a společné vystoupují v klasice Peace Sells... But Who's Buying.

11.09.2005 Portland, OR
Členové kapel se přidávají k Megadeth a společně vystupují na rozloučení s Gigantour a to písní "Back In The Day". Je to vůbec poprvé kdy se tahle píseň objevila na setlistu Gigantour a navíc byla speciálně propojená s přáním všeho nejlepšího Dave Mustaineovi k jeho narozeninám.
Komentáře: 0 • Autor: Adminmd • 08.09.05 - 23:01 CanWest News Interview
CanWest News Interview nedávno přinesl rozhovor s hlavním mužem Megadeth, Dave Mustainem. Tady je stručný výtažek:

O jeho reputaci jako "drzá huba":

"Moje reputace je úplně jiná než jaký ve skutečnosti jsem. V mém životě, jsem měl jen několik málo konfliktů, ale kvůli mému profilu se to rozmázne do přehnaně obrovských rozměrů."

O tom, že některé mladší kapely na Gigantour jsou z Daeva vystrašené:

"Zkoušel jsem s nimi mluvit a z počátku turné to bylo trošku hloupé. Řekl jsem 'Chlapci, poslouchejte, všichni jsme tu jeden team a pokušíme se Gigantour úspěšně zvládnout. Počítáte s mojí pověstí, ale vidíte, že to není pravda.' "

O dnešní hudbě:

"Když jsem byl chlapec, měl jsem kytarové hrdiny: Jimmy Page, Michael Schenker, Angus Young. Dnes mi neřeknete ani jedno jméno kytaristy z některé mladší kapely."

O změně víry a odmítnutí hrát na jednom pódiu na Greek festivalu společně s black metalovou kapelou ROTTING CHRIST:
... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 08.09.05 - 14:25 Chat s Davem
Chat s Davem Mustainem je naplánován na 11.září v GIGANTOUR CHAT ROOM po poslední show v Portlandu...
Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 03.09.05 - 10:56 10 dní
Mustaine sez:

"Ještě zbývá 10 dní a vrátím se domů po prvním Gigantour. Za pár dní řekneme sbohem klukům z Dream Theater, naším přátelům s DEP a budeme mít zase trochu času žít naše rodinné životy... (ano, i já)
Je těžké uvěřit, že ani né před měsícem jsme se připravovali na velké finále v Jižní Americe. Vím, když jsme začínali, mnoho lidí bylo zvědavých, do čeho jsem se to dal. Mnoho z nich mělo pak příležitost, vidět to na vlastní oči a musím jít poděkovat, že ve mě věřili. Dnešní večer byl asi největším v Droverovic kariéře, protože oba jsou z Montrealu a my jsme zde nahrávali materiál pro DVD. Také jsme nahrávali ve Vancouveru, kde jsme mohli být s Anthrax.
Na závěr bych snad jen dodal, že tohle tour bylo nejlepší v celé mé kariéře."
Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 01.09.05 - 10:19 Interview s Jamesem
FourteenG nedávno 31.8 vyzpovídala Jamese MacDonougha.

F: Jak jsi se cítil po příchodu do Megadeth a jak probíhalo učení se bassových partu po Davidu Ellefsonovi, kterého někdo považuje za nejlepšího basistu v metalu? Například písně jako je My last words, Tornado of souls, Take no prisoners a Peace sells? Jak jsi se cítil po vstupu na tuto pozici a učit se takovéhle veledíla?
J: No ve skutečnosti, spoustu těchto partu napsal Dave Mustaine a ne David E. No prostě jsem přišel a naučil jsem se to. Problém byl v něčem jiném. Přes dvacet let jsem hrál prstovou technikou a první věc na kterou se mě Dave zeptal bylo, jestli bych nemohl hrát písně Megadeth trsátkem. Já no to, že jo... proč ne. Takže jsem se začal učit kompletně nový styl hraní. Cvičil jsem 14hodin denně, abych si zvykl na novou techniku. Je to uplně o něčem jiném hrát písně tímhle způsobem. Všechno víc vyzní a jde slyšet každá chyba. Není to jenom o podkresu tak, jak to bylo u mé bývalé kapely. Ale byla to neskut... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 30.08.05 - 12:05 Gigantour nad očekávní
Dave Mustaine nedávno hovořil s Aaronem Yoxheimerem o Gigantour, šestitýdením festival s hlavnímy protagonisty Megadeth a Dream Theater.

O potřebách metalových festivalů...

"Nechci porovnávat tento fest s jinými jako je Ozzfest, Sounds of underground aj. Porovnal bych to spíš s oldschoolovými festivaly, kdy ještě nebyly sponzorované alkoholovými společnostmi a spoustou dalších věcí, se kterými jsou dnešní festivaly úzce spjaty. Nechci vrtat do těhle fesťáků, ale když by jste se vrátili k festivalům jako byly Monsters of Rock, California Jam nebo Clash of the Titans viděli by jste, že to nebyly jenom bleší trhy proložené vystoupením nějakých kapel. Lístky stojí kolem 20-40 dolarů v průměru a kapely si berou minimální mzdu... přece jenom je to hlavně o muzice. Bylo by určitě skvělé, kdyby za námi stál Clear Channel nebo nějaká jiná velká společnost, která by do nás valila milióny dolarů. My ale díky tomu můžeme mít cenově daleko dostupnější vstupenky, než by tomu bylo, ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 30.08.05 - 08:52 Dave Mustaine a Gigantour
Zakladatel Megadeth, zpěvák a kytarista Dave Mustaine je vyjímečně spjat s vývojem speed metalu na začatku 80tých let, kdy do tohoto žánru přidal, tak moc potřebné hudební umění.
Přestože Megadeth nikdy nedosáhl takového úspěchu jako jeho ex-kapela Metallica, dostalo se mu respektu mainstreamu díky jeho nové myšlence festivalu Gigantour.
Myšlenka festivalu vznikla v roce 2002, kdy si zranil radiální nerv v jeho levé paži. Mustaine viděl Gigantour jako něco, čím by se mohl "bavit", když už nemůže dále hrát na kytaru. "Myslel jsem, že by mohlo být v pohodě, pořádat festival a být něco jako šedá eminence v pozadí této metalové scény" řekl Mustaine.
Ale když zkončila rehabilitace a jeho ruka se uzdravila, vyjel na turné k nové desce, které bylo naprosto vyprodané. Na konci roku pak oživil myšlenku Gigantour.
Aby vynikl v záplavě letních festivalů, oslovil Mustaine 9 kapel jako Dream Theater, Fear Factory a Dilinger Escape Plan, které byly víc muzikantského rázu než jen hvěz... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Adminmd • 25.08.05 - 23:51 Greatest Hits: Back To The Start
Prodej alba k dnešnímu dni:MEGADETH Greatest Hits: Back To The Start

190 pořadí v žebříčku Billboard tento týden s 5,405 prodaných alb.. Celkem je prodáno 72,397. BTTS se drží již osm týdnů v první dvoustovce.

*****************************************
Diskuze ke článku Greatest Hits: Back To The Start
http://www.megadeth.cz/fo...=1111#1111
Komentáře: 0 • Autor: Adminmd • 25.08.05 - 17:47 MTV2 Headbangers Ball
V 11:30 ráno, 24.08.2005 se nátáčelo ve studiích MTV s hostem Dave Mustainem spolu se šesticí fanoušků, kteří byly pozvéni klást Daevovi otázky ve vysílání!!

Díky: Annie Rolando (Megannie), Ricky Pohly (MyNextJobisYOU791), Faith Fleesler (FaithFromNYC), Jason Keis (DRulz), Nadia Kahn (MistressMustaine79) a Corey Chrisman (Lurch), že přišli do studia a stali se součástí představení!

Je to vůbec poprvé co do pořadu Headbangers Ball přišli fanoušci také pro někoho jiného než Jamie Jasta.

Fanoušci byli náhodně vybráni z Megadeth.com fóra a MegaFanClubu.

Headbangers Ball s hostem Dave Mustainem vysílá MTV2 tuto Sobotu, 27.08.2005 v 22:00 východního času - (USA).

****************
Diskutovat k tomuto článku mohou registrovaní uživatelé zde: http://www.megadeth.cz/fo...=1105#1105
Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 24.08.05 - 08:55 Ride for the Roses
21. srpna 2005 se Jeff Young (ex-kytarista Megadeth z doby So far, so good ...so what!) společně s Lancem Amstrongem a spoustou dalších lidí zůčastnil benefiční, 100mílové, jízdy na kole. Výtěžek bude věnován Nadaci L. Amstronga na výzkum rakoviny. Co se Jeffa a rakoviny týče, dalo by se říci, že do jeho života zasáhla opravdu velmi krutě. Jeho matka zemřela na rakovinu dělohy a jeho otec na rakovinu plic a mozku.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35