Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

341
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 13.09.13 - 21:10 Dave Mustaine
Dnes má Dave Mustaine své 52. narozeniny. Nezbývá než popřát především pevné zdraví a hudební důchod nejdříve za 20 let. 
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.08.13 - 22:25 Megadeth akusticky
Megadeth odehráli 7. července speciální akustický minikoncert v New Yorku, který mělo pod hlavičkou Vevo (jistě znáte z kanálu YouTube) a bylo jen otázkou času, kdy se všechny písně objeví na internetu. Právě dnes nastal ten čas, kdy Megadeth prostřednictvím nového kanálu Megadeth Vevo zveřejnili všechny tři písně a vy si je nyní můžete poslechnout:

Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.08.13 - 23:30 Countdown to Extinction Live
V roce 2012 to bylo 20 let od vydání zlomového alba Countdown to Extinction a kapela toto výročí oslavila přehráním celé desky na koncertech. Jeden takový koncert byl v prosinci v Los Angeles ve Fox Theatre natočen a 24. září z něho vychází záznam. K dostání bude CD, DVD a Bluray/CD verze. Obal je na levé straně a tak jako alba studiovek mají vždy zajímavý námět, tak koncertní záznamy jsou poslední dobou jen "nutné přebaly". Vzpomeňte na záznam z výročního koncertu k Rust in Peace.
To zajímavější ale přichází v podobě setlistu, kde, samozřejmě, kromě písní z alba CtE zazní také píseň Public Enemy No. 1 z alba Th1rt3en. Po dlouhé době tak nedochází k vynechávání písní a na záznam se dostává kompletní koncert se všemi písněmi.
Zobrazit celý článek »
Komentáře: 2 • Autor: Kropis • 27.08.13 - 21:23 Mustaine konečně v češtině!
Autobiografie Dave Mustainea vydaná v roce 2010 se po třech letech dočká konečně překladu. Ujalo se toho vydavatelství Volvox Globator a kniha je právě v prodeji. Pro fanoušky Megadeth je to ideální dárek na Vánoce. Já sám mohu knihu vřele doporučit, protože je sepsaná velmi čtivě a je tam spousta informací nejen o Megadeth. Narážím zejména na předchozí působení v Metallice, které Dave probral opravdu velmi podrobně.


Knihu můžete objednávat na této adrese za 319 Kč.
http://www.volvox.cz/knih...ymetal.php
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.08.13 - 18:00 SPECIÁL: Nick Menza
Nick Menza, jako bubeník "zlaté éry" Megadeth, se stal postupem času asi tím nejkontroverznějším členem, který kdy prošel kapelou. Pokud se ohlédneme zpět do historie, tak oficiálním členem Megadeth se stal v roce 1989, přičemž svoje první vystoupení s kapelou absolvoval už v roce 1988. Nabubnoval jedny z nejúspěšnějších alb, mezi které bezpochyby patří ortodoxně thrashové Rust in Peace, komerčně nejúspěšnější Countdown to Extinction a art rockové Youthanasia. Cryptic Writings jakožto vysoce kvalitní album prožilo svůj úspěch především prostřednictvím singlu Trust. Poté utrpěl Menza zranění kolene a od doktorů se dozvěděl, že tam má nádor, který byl ale nezhoubný. Během léčby byl Menza nahrazen Jimmy DeGrassem a to byl v roce 1998 vlastně konec Menzy na postu bubeníka v Megadeth. Čtenáři Mustainovy autobiografie jistě vědí, jak problémový člen Menza byl...
Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.07.13 - 23:18 Plánování nového alba
Dave Mustaine řekl, že Megadeth už plánují následníka jejich čerstvě vydaného alba Super Collider. 

"Plánujeme náš příští čas strávený ve studiu, kde bychom začali nahrávat dema nadcházející desky. Čas je krátký. Nikdo neví, jak dlouho bude žít. Viděli jste, co se stalo s Jeffem Hannemanem, takže toho chci napsat co možná nejvíce, dokud můžu."
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 10.07.13 - 11:04 Střípky z Gigantour
Dave Mustaine byl včera na chatu během turné Gigantour a odpověděl na několik všetečných otázek, které vám teď poskytnu v přehledném výpisu.

1. Je šance, že s vámi vystoupí David Draiman s písní Dance in the Rain?
Není, ale něco spolu budeme dělat. Mluvíme o jamu s Jasonen Newstedem, a potom o společném jamu všech hvězd.

2. Kdy budeš hrát s Jasonem?
Buď zítra a nebo pozítří. On odzpívá píseň a my budeme jeho záložní kapela. Řekl jsem mu, aby vybral Phantom Lord nebo Metal Militia, protože jsem je napsal a on je může zazpívat.

3. Bude DVD z Gigantour?
Bude. Ale budou tam zachycené nejlepší okamžiky všech kapel.

4. Chtěl bych se zeptat, proč nebyla píseň House Divided na normální verzi alba Super Collider, ale jen jako bonus.
Politika.

5. Dave, mám otázku. Jak se daří zranění krku?
Krk je OK.

...
Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 03.07.13 - 10:12 Nový videoklip Super Collider
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 19.06.13 - 00:39 Nová autobiografická kniha "My Life With Deth"
David Ellefson odhaluje říjnové vydání autobiografické knihy "My Life With Deth".

Jako člen Megadeth a dlouholetý spolupracovník Dave Mustainea má baskytarista David Ellefson životní příběh k vyprávění a to je přesně to, co nabízí ve své nadcházející paměti "My Life With Deth". Ellefson napsal autobiografii za poslední rok s asistencí spisovatele Joela McIvera a vychází 29. října prostřednictvím Howard Books.

Život v Megadeth pravděpodobně poskytuje dostatek materiálu pro více než jednu knihu, ale Ellefson se ponořil mnohem hlouběji do svého osobního příběhu prostřednictvím "My Life With Deth", který zahrnuje vše od jeho počátečního sestupu k závislosti v jeho kariéře, jeho léčení a jeho návratu ke křesťanské víře. Také mluví o svým studiích, aby se mohl stát luteránským pastorem, a své současné práci s "Mega Life! Mi...
Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 16.06.13 - 12:53 Ohlédnutí za evropským turné
Megadeth mají za sebou krátké evropské turné, které skončilo 9. června. Sloužilo především jako podpora k albu Super Collider, a proto z tohoto alba zazněly postupně 3 písně, tedy Super Collider, Kingmaker a Cold Sweat. Dle slov Chrise Brodericka by mělo zaznít ještě více písní, které by mohly mít premiéru na následujícím turné Gigantour. Tento festival, který má pod palcem sám Dave Mustaine začíná v USA 3. července a bude obsahovat kapely jako Newsted, Black Label Society, Hellyeah, Device atd.


Tento článek píšu moc rád, protože po zhlédnutí videí a po přečtení spousty komentářů návštěvníků evropských koncertů jsou Megadeth resp. hlavně Dave Mustaine opět ve formě. Zdravotní problémy, které ho provázely někdy od roku 2011, jsou, zdá se, konečně zažehnány a je to opravdu znát. Dave zhubl, je plný energie a to všechn...
Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35