Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

476
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Novinky

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 15.09.12 - 14:32 Rozhovor: 4/6/12 Chris Broderick


Jaké kapely jsi poslouchal, když jsi vyrůstal?
Začal jsem velmi brzo poslechem Led Zeppelin a potom jsem rychle přešel k Van Halen. Přesunul jsem se k tvrdším věcem a klasickému metalu, jako Queensryche a opravdu jsem měl rád King Diamond.

Jaký je průměrný počet hodin, které strávíš cvičením na kytaru?
To záleží na období mého života. Teď jsem někde na osmi hodinách. Slušné množství.

Jak dlouho si hrál klasickou kytaru?
Pravděpodobně rok nebo dva po tom, co jsem vzal kytaru, když mi bylo 11 nebo 12.

Kdo jsou někteří tví oblíbení kytaristi?
Jason Becker, Paul GIlbert, Paco De Lucia, Elliot Smith, Scotty Henderson.

Jak jsi rozvíjel svou techniku tappingu oběma rukama?
Hrál jsem na piáno, bral jsem hodiny a měl jsem rád tu polyfonii, kterou můžeš získat z piána a chtěl jsem to napodobit, tak jsem začal s hudbou pracovat oběma rukama, jako by... Zobrazit celý článek »


6. listopadu vyjde pod hlavičkou EMI/Capitol nové 2CD k 20. výročí dvakrát platinového alba Countdown to Extinction.
V balení bude nově zremasterovaný originál alba CtE a koncert z roku 1992 v Cow Palace v San Franciscu, který nebyl nikdy dřív vydán. Balení bude také obsahovat booklet s novými poznámkami, plakát a 4 sběratelské pohlednice.

Setlist:
CD 1
1. Skin O’ My Teeth
2. Symphony Of Destruction
3. Architecture Of Aggression
4. Foreclosure Of A Dream
5. Sweating Bullets
6. This Was My Life
7. Countdown To Extinction
8. High Speed Dirt
9. Psychotron
10. Captive Honour
11. Ashes In Your Mouth

CD 2 – Live At Cow Palace, 1992
1. Intro
2. Holy Wars…The Punishment Due
3. Skin O’ My Teeth
4. Wake Up Dead
5. Hangar 18
6. Countdown To Extinction
7. Foreclosure Of A Dream
8. This Was My Life
9. Lucretia
10. Sweating Bulle... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 08.09.12 - 10:37 Rozhovor: 28/5/12 David Ellefson


Zajímali jste se někdy, jestli jsou profesionální hudebníci opravdu šťastní? Říkají, že milují svůj čas na pódiu, ale většina dalších hodin patří nekonečnému cestování v autobuse, obyčejným šatnám, rozhovorům s žurnalisty a spoustě sezení a nicnedělání. Po chvíli se to může stát nesnesitelně monotónní. Ale když si poslechnete baskytaristu Megadeth Davida Ellefsona, máte pocit, že život na cestách a ve studiu není nic jiného než absolutní pocit blaženosti.

Po dosáhnutí plnoletosti v Minesotě se Ellefson přestěhoval do Kalifornie a spojil síly s Dave Mustainem ke zformování Megadeth v roce 1983. Po nahrání takových klasických alb jako "Rust in Peace", "Killing is my Business", "Peace Sells" a "Youthanasia" kapela právě dokončila jejich turné Gigantour s Motorhead, Lacuna Coil a Volbeat, nesmím opomenout květnové společné turné s Rob Zombie. Před cestou do Evropy v červnu na měsíc nám Ellefson zavolal, aby si popovídal o ... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 30.08.12 - 11:00 Rozhovor: 24/5/12 Chris Broderick


Za pár týdnů se Megadeth vrátí do Řecka odehrát jedinečný koncert v Aténách. Rock Overdose mělo šanci popovídat si s kytaristou Chrisem Broderickem.

Ahoj Chrisi! Vítej na rockoverdose.gr. Jak se ti vede v těchto dnech?
Velice dobře, díky. Připravený odehrát koncert s Rob Zombie a Volbeat.

Už uplynulo několik měsíců od vydání "Th1rt3en". Jak vidí fanoušci tuto desku a jak to pociťuješ?
Moc se nedívám na recenze, které jsou umístěny online, nebo něco podobného. Jakmile vydáš CD, beru to tak, že je v rukou fanoušků, ať už ji milují nebo nenávidí, je to v tu chvíli mimo mou kontrolu. Ale co ti můžu říct je to, že od chvíle, co hrajeme na živo songy jako "Public Enemy" a "Whose Life", staly se na živo určitě velice silnými.

Podle mého názoru, je to jedna z vašich nejlepších desek.
Díky.

Má znovuobnovený přístup k vašemu thrashovému zvuku něco společného s turné... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 24.08.12 - 22:15 Nové album na začátku roku 2013


Je to oficiální. Dave Mustaine už nějakou dobu na svém Twitteru informoval o jeho aktivitách na tvorbě 14. studiové desky. Tento týden jsme se mohli dočíst, že do studia Vic's garage dorazí Johnny K (producent předchozí studiové desky TH1RT3EN) a začne příprava na novou desku.

[tento obrázek už neexistuje]

Deska by měla vyjít předběžně na začátku roku 2013. Dave Mustaine ještě dodal, že by mělo jít o zajímavou desku.
Ještě dodám, že poslední deska byla vydána 1. listopadu 2011 a pokud by byl splněn předběžný termín, šlo by o nejkratší časový interval od vydání desky The World needs a Hero.
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 21.08.12 - 18:09 Rozhovor: 18/5/12 Chris Broderick a Shawn Drover


Megadeth mohou být považováni za jednu z legendárních kapel, nejen v metalu, ale v celé hudbě. Jsou odraženi v životech spousty svých fanoušků. Mohou mít jiný výraz, než když kapela vznikla v roce 1983, ale jsou jedni ze zakladatelů a určitě byste je našli na hoře Mount Rushmore amerických metalistů. Stále dovedou plnit stadiony po celém světě. Megadeth dělají svou věc už téměř 30 let a nevykazují žádné známky konce. Minulý rok vydali své trefně pojmenované třinácté studiové album "Th1rt3en", než přišli do Cincinnati. Teď se vrátí do Ohia jako jedni z hlavních aktérů festivalu "Rock on The Range".

V uplynulém roce mluvil CityBeat s bubeníkem Shawn Droverem dvakrát a sólovým kytaristou Chris Broderickem na festivalu Mayhem o životě na turné a jaká je budoucnost kapely. Nekonečný zvuk Megadeth pokračuje. Poslechněte si ji na vlastní kůži na festivalu "Rock on the Range" společně s Marylin Manson a Rob Zombie.

... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 04.08.12 - 23:27 Rozhovor: 11/5/12 David Ellefson


David Ellefson z Megadeth - Ikonický baskytarista mluví o společném turné s Rob Zombie, původu kapely a mnohem víc!

Charismatický a vždy osvícený baskytarista David Ellefson, nedávno kontroloval domov kapely, slunná Arizona, kde on, Dave Mustaine, Chris Broderick a Shawn Drover znovu připravují k vypuštění další Megadeth ničení a heavy metalový hněv k davům. Tentokrát v podobě tří a půl týdne společného turné s Rob Zombie.

Tohle všechno od kapely, která masivně pomohla objevit a vynalézt unikátní a prosperující značku amerického heavy metalu od založení v roce 1983 z pokorného a skromného původu.

Toto je třetí příležitost, kdy mohu já a David Ellefson probírat všechny věci Megadeth, jako poslední album kapely, Thirteen, pokračování útoku po celém světě a sbírat další mezinárodní chválu.

Fanoušci dostali "Deth" v plné síle na už teď historických koncertech Big4 a pak na Rockstar Energy Mayhem... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 28.07.12 - 20:28 Rozhovor: 4/5/12 Dave Mustaine


Zakladatel Megadeth vášnivě mluví o své hudbě.

Dave Mustaine neodpovídá jen na otázky; on se k tomu i zavazuje.

Zakladatel Megadeth a frontman je zapálený pro spoustu témat - thrash metal je jen jedno z nich - a jakmile se rozjede, je Mustaine (50) nakloněný k diskuzi, detailům, vysvětlování a rozebírání.

Mluví o politice. Mluví o své víře. Mluví o své minulosti, jako chudé dítě v Kalifornii. Mluví o hard rocku, těžkých zlomech, zdravotních problémech a chemii skupiny.

Když má zdůraznit nějaký bod nebo shrnout své pocity, Mustaine se nadechne a řekne: "Dlouhý příběh, nuda¬…" Pak se uzavírá.

Dave Mustaine říká, že desky Megadeth jsou jako snímky z jeho života, odráží dobu, ve které byly vytvořeny. Jaký obraz mohou posluchači dostat z posledního alba "Th1rt3en"? "Je to jako podhled na tvou tvář, když někdo přijde a ty děláš něco zlobivého." říká Mustaine.

Je těžké hádat se s M... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 22.07.12 - 23:22 Rozhovor: 1/5/12 David Ellefson
[tento obrázek už neexistuje]

Jako druhou část k "David Ellefson Rock Shop Appidemic Appletell" spuštěnou včera, bych vám rád představil přepsaný rozhovor, který jsem měl s panem Ellefsonem, který je většině známý jako zakládající člen a baskytarista Megadeth. David a já jsme měli velmi příjemný a informativní rozhovor, ale bylo to o něco delší ve prospěch produktu Appidemic. Následující text je většina toho, o čem jsme mluvili a jak můžete vidět, nechal jsem pana Ellefsona mluvit co nejvíce to jen šlo. Když získáte právo naslouchat rockové legendě, necháte ji mluvit.

Jaká je cílová skupina pro aplikaci "David Ellefson Rock Shop"? Začátečník, průměrný hráč, profesionál?
Já si myslím, že to je hodně široké. Řekl bych, že to ocení spousta fanoušků Megadeth, protože spousta z nich jsou hudebníci různých úrovní. Řekl bych, že být schopný se připojit a hrát (obzvláště s "Peace Sells… but Who's Buying) je výhra. Na druhé straně máš děti, které zrovna začínají a b... Zobrazit celý článek »
Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 10.07.12 - 00:23 Rozhovor: 20/4/12 Shawn Drover


Když jsme konečně odchytli Shawna Drovera, který před méně než 24 hodinami nahrával v San Diegu nové album Megadeth, nevypadal ani trochu unavený. Pětačtyřicátník má spoustu energie na rozdávání v toto časné ráno a atmosféra je, jakoby nosil bluetooth během konferenčního hovoru při cvičení tai chi. Jako neobyčejný dříč jedné ze 4 metalových kapel (další tři jsou Metallica, Slayer a Anthrax) má Drover výsadní postavení, z kterého může posuzovat vývoj metalového bubnování. "Pořád se snažím zvládat vystoupení jak je to jen možné" říká. "Nemůžu mluvit za nikoho dalšího, ale nezměnil jsem nijak svůj přístup, než tomu bylo před šesti, sedmi, osmi lety."

Přizpůsobit se nebo zemřít?
Předtím, než se připojil v roce 2005 do Megadeth, hrál Drover s kanadskými power metalisty Eidolon 15 let. To určilo hladký přechod k baroku, když tak přirovnáme poněkud staromódní styl Megadeth. Když jsme se zeptali, jestli pociťuje něj... Zobrazit celý článek »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35